O nas

Istniejemy od 22 kwietnia 2004. Tego dnia miała miejsce oficjalna premiera www.ligamistrzow.prv.pl, ale warto opisać również to co działo się wcześniej. Sprawcą całego zamieszania jest niejaki andycole, który do tej pory był redaktorem i moderatorem na jednym z popularniejszych serwisów o Manchesterze United. W połowie lutego postanowił podziękować im za wspólnie spędzony czas i stworzyć swój własny kącik w internecie. Stanął przed dylematem, czy rozbudować swoją dotychczasową stronkę z dowcipami czy zacząć coś kompletnie nowego. Wybrał opcję numer 2. Tematem nowej strony jak już wiemy została Liga Mistrzów. W tamtym czasie w polskim internecie był tylko jeden, aktualizowany i cokolwiek znaczący serwis o Champions League, warto więc było podjąć z nim walkę. Tematyka to czysto piłkarska, więc ze znalezieniem współpracowników wśród zaprzyjaźnionej braci fanów Czerwonych Diabłów nie było problemów. Tak, tak, na początku redakcję naszego serwisu stanowili sami kibice Manchesteru United. Tak było 5 lat temu. Teraz redakcja składa się z fanów wszystkich największych klubów Europy.

Początkowo LigaMistrzow.com była niczym innym jak poligonem doświadczalnym dla jej założyciela, który stawiał pierwsze kroki w tworzeniu stron. Z czasem jednak prawie niespostrzeżenie z amatorskiej strony robionej w pełni statycznie w oparciu jedynie o HTML i CSS (niezgodne z jakimikolwiek standardami), LigaMistrzow.com przerodziła się w serwis zrzeszający tysiące fanów tych największych klubowych rozgrywek na świecie.

W chwili obecnej LigaMistrzow.com zbudowana jest przy wykorzystaniu PHP, relacyjnych baz danych MySQL, JavaScript, xHTML 1.1 Strict, CSS 2.0. Tworzona jest w pełni zgodnie ze standardami i maksymalnie jak to możliwie użytecznie dzięki wykorzystaniu technologii Ajax.

Z biegiem czasu redakcja zmieniała się, jedni odchodzili, zostawiając po sobie kawał dobrej roboty i litry wylanego potu, na ich miejsce przychodzili nowi. Tutaj należą się podziękowania dla tych, którzy mieli jakikolwiek wkład w rozwój LigaMistrzow.com.

  • 22 kwietnia 2004 – start serwisu
  • 9 grudnia 2004 – zmiana domeny na LigaMistrzow.com
  • 25 maja 2005 – dzień finału LM 2004/05 – 3.000 unikalnych użytkowników
  • 27 maja 2009 – dzień finału LM 2008/09 – 33.000 unikalnych użytkowników