Gwiazda Tygodnia: David De Gea

Autor: Michał Nowacki | 06.10.2014 15:58 | komentarzy: 6 | kategoria: Gwiazda tygodnia |

David De Gea urodził się w Madrycie 7 listopada 1990 roku. Wielu piłkarzy pewnie wybrałoby Real Madryt, ale Hiszpan zdecydował się karierę zaczynać u lokalnego rywala, Atlético Madryt. W latach 2001-2008 grał on w juniorach stołecznego klubu, w sezonie 2008/2009 został przeniesiony do zespołu B.

Wspaniałe występy zaowocowały debiutem w pierwszym składzie, 30 września 2009 roku zagrał w Lidze Mistrzów zastępując kontuzjowanego Roberto. Wprawdzie stołeczny klub uległ FC Porto 0:2, ale Hiszpan miał okazję debiutować w międzynarodowych rozgrywkach klubowych i pokazał się z dobrej strony.

Kilka dni później miał okazję zagrać po raz pierwszy w lidze hiszpańskiej, popisał się obroną rzutu karnego w 19. minucie i pomógł drużynie wygrać 2:1 z Realem Saragossa. Wówczas Quique Flores zdecydował się, że to młody Hiszpan będzie pierwszym bramkarzem stołecznego klubu.

Pod koniec sierpnia 2010 roku miał okazję ze swoim klubem grać w Superpucharze UEFA, wtedy to obronił rzut karny wykonywany przez Diego Milito z Interu Mediolan. Poza tym swoją dobrą grą sprawił, że włoski klub nie strzelił gola, zaś Atlético Madryt wygrało 2:0.

W czerwcu 2011 roku sir Alex Ferguson zdecydował się ściągnąć Hiszpana do siebie, który miał być tak samo pewnym punktem jak przed laty Peter Schmeichel czy Edwin van der Sar. W swoim drugim sezonie na Old Trafford bramkarz wygrał z United mistrzostwo Anglii.

W 2007 roku De Gea sięgnął po złoty medal na mistrzostwach Europy do lat 17 i zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Świata. Wczoraj w meczu z Evertonem obronił rzut karny Leightona Bainesa chwilę przed przerwą, zaś w końcówce meczu bronił strzały i popisywał się wspaniałymi paradami, które pozwoliły United dowieźć zwycęstwo 2:1 do końcowego gwizdka. Swoją grą stał się Man of the Match niedzielnego pojedynku w Premiership.