Jubileusz Florentino Péreza!

Autor: Karol Brandt | 03.02.2017 21:15 | komentarzy: 1 | kategoria: Analiza |

69-latek w ubiegłą niedzielę dobił do pięćsetnego meczu w roli prezesa Realu Madryt.

Przypominamy, że Florentino Pérez po raz pierwszy piastował to stanowisko w latach 2000-2006. Wówczas stoczył bój z Lorenzo Sanzem i 16 lipca 2000 roku ogłoszono go nowym prezesem „Królewskich”. W pierwszym okresie swojego „panowania” sięgnął po dwa mistrzostwa kraju, puchar Ligi Mistrzów, Superpuchar Europy, dwa Superpuchary Hiszpanii i Puchar Interkontynentalny.

1 czerwca 2009 roku ten przemysłowy magnat powrócił do Realu Madryt. Od tego czasu sięgnął po mistrzostwo kraju, dwa puchary Ligi Mistrzów, dwa klubowe mistrzostwa świata, dwa Puchary Króla, dwa Superpuchary Europy i Superpuchar Hiszpanii. Obecnie „Los Blancos” walczą na dwóch frontach: krajowym i europejskim. Na ten moment klub założony w 1902 roku jest liderem tabeli La Liga i ma do rozegrania jeden zaległy mecz (z Valencią). Jeśli chodzi o Ligę Mistrzów, to Real Madryt za niespełna dwa tygodnie rozpocznie swój bój o ćwierćfinał najbardziej prestiżowych rozgrywek na Starym Kontynencie. Jego rywalem będzie SSC Napoli.

Bilans Florentino Péreza podczas jego prezesury w klubie z Santiago Bernabéu wygląda następująco: 343 wygrane, 81 remisów i 76 porażek. Jeśli „Królewscy” zagrają w tegorocznym finale Champions League, będzie to dla niego 526. spotkanie na czele klubu, który dotychczas 11-krotnie sięgał po Puchar Europy. Odkąd Puchar Europy przeobraził się w Ligę Mistrzów UEFA, jeszcze żadnemu zespołowi nie udało się obronić tego trofeum. Gdyby się to powiodło Realowi Madryt, wówczas 69-latek byłby pierwszym prezesem, którego drużyna zaliczyła takie osiągnięcie.

Czytaj więcej o: Real Madryt, Hiszpania, Florentino Perez

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze