Raport ligowy: Spadkowicze #7

Krystian Kutt | 22.01.2018 22:00 | komentarzy: 0 | kategoria: Analiza |

Porażka drużyny z Madrytu w Copa del Rey, remis Borussii i przegrana RB Leipzig. To i dużo więcej można znaleźć w najnowszym raporcie spadkowiczów!

SL Benfica

„Orły” wygrały na własnym boisku z drużyną GD Chaves 3:0. Aktualnie Benfica zajmuje trzecie miejsce w lidze z dorobkiem 46 „oczek”. W poniedziałek, 29 stycznia, mistrzowie Portugalii podejmą na wyjeździe zespół CF Belenenses.

Celtic FC

W sobotę, 20 stycznia, po przerwie zimowej do gry wrócił Celtic. Drużyna z Celtic Park rozgromiła zespół Brechin City FC 5:0 w rozgrywkach SFA Cup. Kolejny mecz mistrzowie Szkocji rozegrają 23 stycznia z Partick Thistle FC.

RSC Anderlecht

Drużyna, w której występuje Łukasz Teodorczyk, zwyciężyła w ostatniej kolejce z KRC Genk 1:0. Polak wszedł na boisko w 77. minucie spotkania. Aktualni mistrzowie Belgii plasują się na trzecim miejscu w lidze z 43 „oczkami” na swoim koncie. W środę Anderlecht zmierzy się z Waasland-Beveren.

Atlético Madryt

Drużyna z Madrytu w środku tygodnia przegrała na własnym boisku z Sevillą 1:2. Mecz rozgrywano w ramach rozgrywek Copa del Rey. W sobotę Atlético tylko zremisowało spotkanie ligowe z drużyną z Girony 1:1. Aktualnie drużyna z Madrytu plasuje się na drugim miejscu w lidze z dorobkiem 43 punktów. We wtorek madrytczyków czeka bardzo ważne spotkanie, czyli rewanż w CdR.

Sporting CP

Podopieczni Jorgego Jesusa tylko zremisowali w piątek z Vitórią Setúbal 1:1. Sporting z 47 „oczkami” znajduje się na drugim miejscu w lidze. Następny mecz „Lwy” rozegrają w środę w rozgrywkach Taça CTT z FC Porto.

Olympiakos SFP

W niedzielę Olympiakos bez większych problemów pokonał AO Xanthi 3:0. Obecni mistrzowie kraju są liderem tabeli z dorobkiem 41 punktów. W środę czeka ich spotkanie w rozgrywkach Kypello Elladas z drużyną AEK Ateny.

SSC Napoli

Skromnie, bo skromnie, ale Napoli wygrało z Atalantą 1:0. Mimo powrotu do normalnych treningów, Arkadiusz Milik nie zagrał w tym spotkaniu. Piotr Zieliński przebywał na boisku do 86. minuty. Dzięki temu zwycięstwu Napoli wciąż jest liderem Serie A z dorobkiem 54 punktów. Kolejny mecz to starcie z zespołem FC Bologna. Miejmy nadzieję, że Milik wystąpi już w tym spotkaniu.

Feyenoord Rotterdam

Feyenoord przegrał w hitowym meczu Eredivisie z AFC Ajax 0:2. Aktualnie mistrzowie kraju zajmują dopiero piąte miejsce w lidze i mają na swoim koncie 32 punkty. Szanse na zdobycie punktów ligowych otrzymają już 28 stycznia w meczu z ADO Den Haag.

RB Leipzig

RB Leipzig niespodziewanie przegrał na wyjeździe z SC Freiburg 1:2. W drużynie gospodarzy dobry mecz zanotował Rafał Gikiewicz, który wszedł między słupki w 27. minucie. Ralph Hasenhüttl i jego zespół spadli na trzecie miejsce w lidze i mają 31 punktów na swoim koncie. W następną sobotę podejmą na własnym stadionie Hamburger SV.

AS Monaco

AS Monaco zremisowało w Coupe de la Ligue z OGC Nice 2:2 i awansowało do półfinału tych rozgrywek. W niedzielę drużyna Kamila Glika pokonała FC Metz 3:1, a Polak zagrał całe spotkanie. Drużyna z księstwa w lidze zajmuje dopiero czwarte miejsce z 46 punktami na koncie. W niedzielę czeka ją bardzo ważny mecz, ponieważ „Czerwono-Biali” zmierzą się na wyjeździe z Olympikiem Marsylia, który ma jeden punkt przewagi we francuskiej Ligue 1.

Borussia Dortmund

Borussia Dortmund z Łukaszem Piszczkiem w składzie zremisowała w piątkowy wieczór z Herthą BSC 1:1. Obecnie podopieczni Petera Stögera są na szóstym miejscu w tabeli z dorobkiem 30 „oczek”. Za tydzień dortmundczycy zmierzą się na własnym obiekcie z SC Freiburg.

APOEL FC

APOEL FC kolejny raz zgarnął trzy punkty. Tym razem mistrzowie Cypru wygrali 3:1 z AEK Larnaka. Jorgos Donis i jego drużyna są liderem tabeli z dorobkiem 48 punktów i pewnie zmierzają do obrony tytułu mistrzowskiego. Za tydzień zagrają w lidze z Apollonem Limassol.

Czytaj więcej o: Atletico Madryt, Olympiakos Pireus, Celtic Glasgow, Hiszpania, Francja , Analizy, Polska, Portugalia, Benfica Lizbona, Borussia Dortmund, Sporting Lizbona, Apoel Nikozja, Feyenoord Rotterdam, Kamil Glik, AS Monaco, SSC Napoli, piotr zieliński, RB Leipzig, Łukasz Teodorczyk, Włochy