Zimowe mercato: Real vs. PSG

Autor: Karol Brandt | 06.02.2018 12:00 | komentarzy: 0 | kategoria: Analiza |

„Królewscy”, ku niezadowoleniu swoich kibiców, przespali okno transferowe. Natomiast „Paryżanie” pozbyli się niechcianego zawodnika, a dodatkowo pozyskali byłego piłkarza… Realu Madryt.

Real Madryt CF

Zespół ze stolicy Hiszpanii nie wzmocnił się, ale także i nie osłabił. Najbliżej przyjścia na Santiago Bernabéu był Kepa Arrizabalaga, który ostatecznie przedłużył umowę z Club Athletic. Powodem takiego obrotu spraw było niezdecydowanie „Los Blancos” i głosy sprzeciwu Zizou.

Paris Saint-Germain FC

Przyszli:

Lassana Diarra (za darmo po rozwiązaniu kontraktu z Al-Jazira Club) – „Paryżanie” od dłuższego czasu poszukiwali defensywnego pomocnika, który nieco odciążyłby Thiago Mottę i podniósł poziom doświadczenia wśród piłkarzy środka pola. Dla Realu Madryt rozegrał 116 spotkań. Barwy reprezentacyjne przybierał 34 razy.

Odeszli:

Lucas Moura (transfer definitywny za 28,4 mln euro do Tottenhamu Hotspur) – rola Brazylijczyka w zespole ze stolicy Francji wyraźnie zmalała (zagrał tylko w sześciu meczach). Zatem chyba dla obu stron było to najrozsądniejsze wyjście, biorąc pod uwagę zbliżający się mundial.

Bilans transferowy: 0 (Real Madryt)/+28,4 mln euro (Paris Saint-Germain).

Na razie Unai Emery stopniowo wprowadza do zespołu Lassanę Diarrę (łącznie 27 minut). W związku z tym można przewidywać, że 32-latek będzie miał swój udział w obu starciach z „Królewskimi”.

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Real Madryt, Hiszpania, Francja , Transfery, Analizy, Paris Saint-Germain, Real Madryt - PSG 2018-02-14, PSG - Real Madryt 2018-03-06

• Wypowiedzi trenerów po meczu Szachtar – Roma

„Górnicy” pomimo tego, że przegrywali do przerwy 0:1, po zmianie stron wzięli się ostro do odrabiania strat i osiągnęli zamierzony cel wygrywając 2:1. Choć ostatecznie wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, lecz w doliczonym czasie gry Bruno Peres ofiarną interwencją uratował rzymian od straty gola numer trzy. Zobaczmy, co po meczu mówili szkoleniowcy obu ekip.

Sevilla FC zremisowała na własnym boisku z Manchesterem United 0:0. Pomimo braku goli mecz był bardzo emocjonujący, głównie za sprawą gospodarzy, którzy byli bardzo blisko strzelenia bramki.

Sevilla FC zremisowała na własnym boisku z Manchesterem United 0 do 0. Gdyby nie świetnie interwencje Davida de Gei, Manchester byłby w bardzo trudnej sytuacji przed rewanżem na Old Trafford.

• Ünder postraszył, ale nie przestraszył; Szachtar zwycięski!

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów podopieczni Paulo Fonseki przegrywali do 52 minuty. Wówczas Szachtar się przebudził i nie wypadł z rytmu do ostatniego gwizdka arbitra. Dzięki czemu „Górnicy” mogą cieszyć się z odniesionego rezultatu.

• Drugi garnitur „Królewskich” odprawił z kwitkiem „Pepineros”

Real Madryt w konfrontacji z CD Leganés musiał sobie poradzić bez kontuzjowanych Kroosa, Modricia oraz Marcelo. Dodatkowo Zinedine Zidane dał odpocząć Cristiano Ronaldo oraz Keylorowi Navasowi. Mecz przyniósł kibicom mnóstwo emocji.