Publicystyka » Gwiazda tygodnia

 • Gwiazda tygodnia: Francesco Totti

  Włoski futbol podobno jest nudny. Ale nikt na świecie nie ma tak fenomenalnego podejścia do piłki nożnej, jak Włosi właśnie. Podejścia w pewnym sensie niedzisiejszego, ale pięknego w całym swoim idealizmie.

  czytaj więcej
 • Gwiazda tygodnia: Mario Balotelli

  Pana ze zdjęcia w tej akurat rubryce bym się nie spodziewał. Ale trzeba oddać cesarzowi, co cesarskie. Mario Balotelli w pełni zasłużył na to, by zostać nową Gwiazdą tygodnia.

  czytaj więcej
 • Gwiazda tygodnia: Raphaël Varane

  Najczęściej tytuł Gwiazdy Tygodnia otrzymywali gracze ofensywni. Teraz przyszedł jednak czas na obrońcę. Trzeba przyznać, że obrońcę zapowiadającego się niezwykle obiecująco. Ba, on już teraz gra jak profesor, więc czym zadziwi nas w przyszłości? Z pewnością warto obserwować rozwój tego 20-latka.

  czytaj więcej
 • Gwiazda tygodnia: Paul Pogba

  Niezwykle cenię Alexa Fergusona. Jestem skłonny podpisać się pod stwierdzeniem, że należy on do czołówki najlepszych trenerów w historii futbolu. Ale, jak każdemu, również i jemu zdarzają się błędy.

  czytaj więcej
 • Gwiazda tygodnia: Lionel Messi

  Najlepszy strzelec Ligi Mistrzów sezonu 2011/2012, najlepszy napastnik oraz piłkarz ligi hiszpańskiej sezonu 2011/2012, zdobywca Złotego Buta i Złotej Piłki. Zawodnik, który wpisał się na karty historii futbolu nie tylko dzięki swym wspaniałym, kosmicznym wręcz umiejętnościom, ale także za sprawą pobicia rekordu Gerda Müllera sprzed 40 lat. Wielu dziwiło się, dlaczego do tej pory nie został także uhonorowany mianem Gwiazdy Tygodnia według naszej redakcji. Jednak Argentyńczyk doczekał się i tego. Panie i Panowie, oto przed Wami sylwetka najlepszego piłkarza wszech czasów!

  czytaj więcej
 • Gwiazda tygodnia: Demba Ba

  W minionym tygodniu życie Demby Ba toczyło się w iście angielskim tempie. Chodzi o tempo angielskiego futbolu, rzecz jasna. Oferta, transfer, debiut, dwa gole – to wszystko wydarzyło się w kilka dni, czyniąc Senegalczyka pierwszą w nowym roku Gwiazdą tygodnia.

  czytaj więcej
 • Gwiazda tygodnia: Robin van Persie

  Murowanego kandydata do Gwiazdy tygodnia tym razem nie było. Nikt nie strzelił pięciu goli, jak tydzień temu Radamel Falcao, nikt jak przed dwoma tygodniami Stephan El Shaarawy nie odmieniał tak znacząco oblicza gry swojej drużyny. Ale tak jak żółtą kartkę w piłce nożnej można dostać nie tylko za pojedyncze brutalne przewinienie, ale i za kilka drobnych, tak Robinowi van Persiemu po prostu się „nazbierało”. Regularność tego zawodnika jest wprost zadziwiająca.

  czytaj więcej
 • Gwiazda tygodnia: Radamel Falcao

  Tego chyba nikt się nie spodziewał. Pięć bramek w ciągu jednego meczu. Bez wątpienia Radamel Falcao zasłużył na miano Gwiazdy Tygodnia!

  czytaj więcej
 • Gwiazda tygodnia: Stephan El Shaarawy

  Stephan El Shaarawy od około miesiąca dosłownie ocierał się o zagoszczenie na łamach naszego serwisu. Teraz nic nie może zabrać tytułu Gwiazdy tygodnia zawodnikowi, którego kariera nabiera ostatnio tempa jak odjeżdżające ze stacji TGV.

  czytaj więcej
 • Gwiazda Tygodnia: Robert Lewandowski

  W ostatnich trzech kolejkach Bundesligi strzelał po dwie bramki w każdym meczu. W samym ostatnim tygodniu zdobył ich cztery we wszystkich rozgrywkach. Mimo zaledwie 24 lat ma już za sobą 50 meczów w reprezentacji Polski. Gwiazdą Tygodnia został przez naszą redakcję wybrany Robert Lewandowski.

  czytaj więcej
 • Gwiazda tygodnia: Luis Suárez

  Często mówi się, że zawodnik jest w stanie „w pojedynkę wygrać mecz” dla swojej drużyny. Zdanie to nabiera zwykle kształtu mocno hiperbolicznego, ale w przypadku Luisa Suareza najbliższe jest chyba swojego dosłownego znaczenia. Obecny Liverpool FC bez Urugwajczyka nie mógłby istnieć.

  czytaj więcej
 • Gwiazda tygodnia: Javier Hernández

  Javier Hernández Balcázar, to właśnie piłkarz o tym imieniu i nazwisku został przez nas wybrany jako bohater ubiegłego tygodnia. W sobotnim meczu 11. kolejki Premier League Meksykanin niemal w pojedynkę rozbił Aston Villę, której strzelił dwa gole, a przy jednym miał niewspółmierny udział.

  czytaj więcej
 • Gwiazda tygodnia: Diego Milito

  Dotychczas Gwiazdami Tygodnia byli wybierani w naszej redakcji młodzi, przyszłościowi piłkarze. Tym razem natomiast przyszedł czas na kogoś z doświadczeniem i wieloma sukcesami na koncie. Możemy być jednak pewni jednego - nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w piłce nożnej. Panie i Panowie, przed Wami Diego Milito!

  czytaj więcej
 • Gwiazda tygodnia: Willian

  Czwartą z kolei Gwiazdą Tygodnia zostaje zawodnik, który nie jest jeszcze może znany szerszej publiczności. Jeśli jednak ktoś śledzi rozgrywki Ligi Mistrzów, musi kojarzyć Williana – człowieka, który sieje prawdziwy popłoch w szeregach defensywnych rywali, nawet tych najbardziej utytułowanych.

  czytaj więcej
 • Gwiazda tygodnia: Edin Džeko

  Nie Carlos Tévez, nie Sergio Agüero, nie Mario Balotelli, a… Edin Džeko jest najlepszym strzelcem Manchesteru City w obecnym sezonie. Piłkarz niedoceniony, jakim niewątpliwie jest Bośniak, został wybrany przez naszą redakcję Gwiazdą tygodnia.

  czytaj więcej