Publicystyka » Recenzje książek

 • Głód sukcesu, czyli „Nienasycony”

  „Najpierw zawsze widzisz talent. To coś. Zauważasz: o, ten jest uszyty z dobrego sukna. Ale potem musisz poćwiczyć wyobraźnię: co z niego może wyrosnąć. Czy on z czasem będzie coraz lepszy, coraz bardziej zawzięty, czy może mu wystarczy pierwszy sukces...” Lewandowskiemu nigdy nie wystarczył, dlatego dziś zna go cały piłkarski świat.

  czytaj więcej
 • Bo kibicem się jest, a nie bywa

  Oparta na prawdziwych wydarzeniach, powieść funkcjonariusza Jamesa Bannona to obowiązkowa lektura nie tylko dla fanów angielskiej piłki.

  czytaj więcej
 • Złe decyzje Grzegorza Szamotulskiego

  „Bad decisions make good stories” to motto, które przyświecało całej karierze byłego bramkarza m.in. warszawskiej Legii. O tym, co spotkało go na jego piłkarskiej drodze, postanowił napisać razem z redaktorem Krzysztofem Stanowskim.

  czytaj więcej
 • Janusz Wójcik - czyli „Wójt” jakiego wszyscy znamy

  Książka taka jak jej bohater - jest przaśnie, wulgarnie i szczerze do bólu. Ale frajserstwa nie ma!

  czytaj więcej
 • Albo ich kochasz, albo nienawidzisz

  Książka autorstwa Phila Balla zatytułowana „Real Madryt. Królewska historia najbardziej utytułowanego klubu świata” jest jedną z pozycji, która pozwala bliżej poznać historię tej wielkiej drużyny.

  czytaj więcej
 • Więcej niż trener

  Futbol to dla literatury temat niewdzięczny. Mimo galopujących zmian, wciąż rządzą nim proste zasady, dlatego pozycje piłkarskie to częściej powierzchowne kompendia wiedzy, niż kawał mądrej książki z nietuzinkowym przesłaniem. Patrick Barclay znalazł sposób, by uciec temu schematowi – osobę Sir Alexa Fergusona.

  czytaj więcej
 • Guardiola - nieskazitelny geniusz?

  Ostatnimi czasy polski rynek księgarski został wręcz zarzucony pozycjami dotyczącymi futbolu. Z jednej strony to dobrze, bowiem pokazują one, że piłka nożna nie jest jedynie kopaniem kawałka syntetyku napełnionego powietrzem. Z drugiej natomiast, jak to z dziennikarstwem bywa, zdarzają się książki lepsze i gorsze.

  czytaj więcej