Publicystyka » Felieton

 • Hegemon Monachium

  Bayern Monachium rządzi europejską piłką. Ale nie dlatego, że właśnie wygrał Ligę Mistrzów – to byłoby zbyt banalne. Bayern rządzi dlatego, że ma siłę, by stać się hegemonem na lata.

  czytaj więcej
 • Co dalej z NextGen Series?

  Powołana przez Michela Platiniego młodzieżowa Liga Mistrzów UEFA już jesienią stanie w szranki z NextGen Series. Czy pomysł dyrektora trzecioligowego klubu ma jakiekolwiek szansę na podjęcie rywalizacji z dużo silniejszym rywalem?

  czytaj więcej
 • Wygrać bez oklasków

  We wtorek wygramy z San Marino. To zwycięstwo nie może jednak zafałszować rzeczywistości. Choćby było i 10:0, sprawa jest prosta: reprezentacja Polski w tej chwili nie istnieje.

  czytaj więcej
 • Koniec „kompleksu barcelońskiego” i rysa na krysztale

  W ciągu doby od zakończenia meczu Barcelony z Realem w półfinale Pucharu Króla Internet, jak również wszystkie inne kanały przekazu, zalały komentarze o świetnej grze piłkarzy w białych koszulkach, którzy bezlitośnie ograli bezradną „Dumę Katalonii”. Na stałe do repertuaru niezapomnianych obrazków dołączy zapewne scena, jak Angel Di Maria „wkręca” w murawę Carlesa Puyola, który przecież do kelnerów nie należy. Wreszcie: sympatycy Realu mają swój moment triumfu.

  czytaj więcej
 • Dlaczego United nie wygra LM

  Sir Alex Ferguson w siodle Manchesteru United dumnie zasiada już 26 lat. Ja przyglądam się tej jego podróży od przeszło połowy i wciąż zadaję sobie pytanie, jak to możliwe, by wśród 37 trofeów Szkota były tylko dwie statuetki dla najlepszej drużyny Starego Kontynentu.

  czytaj więcej
 • Folwark Abramowicza

  – Płacę, więc wymagam – zdaje się myśleć Roman Abramowicz, zwalniając kolejnych trenerów. Ci jednak wyraźnie gubią się już w tych wymaganiach. Co więcej, gubi się w nich chyba sam rosyjski miliarder.

  czytaj więcej
 • Końcowe odliczanie

  Do zamknięcia letniego okienka transferowego pozostało już niewiele czasu. Warto zatem usystematyzować to, co może czekać nas w najbliższych dniach. A wszystko wskazuje na to, że wydanych zostanie wiele milionów.

  czytaj więcej
 • Kolumbowie. Rocznik 12

  Rok 2012 już teraz musimy nazwać przełomowym w historii piłki nożnej. Nieuchronnie wkraczamy w okres, w którym pozycja napastnika będzie stopniowo coraz częściej pomijana. Czy coś jest w stanie zatrzymać ten proces?

  czytaj więcej
 • Mistrzowie z lepszej planety

  Hiszpania wygrywa wielki turniej po raz trzeci z rzędu. Trzeci z rzędu! Czy to jest już nudne? Myślę, że takie określenie byłoby po prostu brakiem szacunku. Mistrzom należy się szacunek.

  czytaj więcej
 • Dzień zerowy

  Specyfika wielkich turniejów polega na tym, że im bliżej jest do ich zakończenia, tym wyższą rangę mają pozostałe do rozegrania spotkania. Dziś kluczowy moment dla Euro 2012. O prymat na kontynencie powalczą Hiszpanie z Włochami.

  czytaj więcej
 • Niespełniona mentalność

  To już jest fatum. Niemcy znów wyjadą turnieju z medalem, ale znów nie ze złotym. Co zawiodło tym razem, gdy wydawało się, że nic już zawieść nie może?

  czytaj więcej
 • Portugalio, wybacz mi...

  … nie wiedziałem, co czynię. Nie wiedziałem, co czynię, stawiając na tobie krzyżyk jeszcze przed rozpoczęciem turnieju. Choć nie zagrasz w finale, możesz czuć się zwycięzcą.

  czytaj więcej
 • Endless Summer

  Nikt już chyba nie ma wątpliwości, czego dotyczy oficjalna piosenka Euro 2012. Oceana śpiewa o niekończącej się kadencji Grzegorza Laty. I teraz jej utwór nabiera sensu.

  czytaj więcej
 • Trzy kolory klęski

  Francuzi odpadli z Euro 2012 w ćwierćfinale. Sama porażka z Hiszpanami może nie jest powodem do wstydu, ale styl gry podopiecznych Laurenta Blanca – zdecydowanie tak.

  czytaj więcej
 • Skazani na Kijów

  Jeśli Niemcy nie sięgną po złoty medal na Euro 2012, to już chyba nigdy po niego nie sięgną. Poziomem gry biją oni na głowę wszystkie inne zespoły, jakie przyjechały do Polski i na Ukrainę.

  czytaj więcej