Publicystyka » Felieton

 • Strach się bać

  Legia w meczu ze Steauą Bukareszt przypominała nieco reprezentację Polski Franciszka Smudy – dobrze zagrała tylko w jednej połowie. Tym razem ta połowa wystarczyła, by z Rumunii przywieźć naprawdę obiecujący wynik.

  czytaj więcej
 • Czas odbić się od dna

  Legia Warszawa powraca do walki o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Pierwszym sprawdzianem będzie dwumecz w drugiej fazie eliminacyjnej z walijskim The New Saints FC. Oby tym razem udało się polskiemu klubowi dołączyć do 32 najlepszych drużyn w zbliżającej się edycji.

  czytaj więcej
 • I po strachu

  Tego nie spodziewali się chyba nawet sami Brazylijczycy. Ich zespół narodowy, dotknięty czarodziejską różdżką Luiza Felipe Scolariego, wygrał Puchar Konfederacji. Wygrał w naprawdę wielkim stylu.

  czytaj więcej
 • Hegemon Monachium

  Bayern Monachium rządzi europejską piłką. Ale nie dlatego, że właśnie wygrał Ligę Mistrzów – to byłoby zbyt banalne. Bayern rządzi dlatego, że ma siłę, by stać się hegemonem na lata.

  czytaj więcej
 • Co dalej z NextGen Series?

  Powołana przez Michela Platiniego młodzieżowa Liga Mistrzów UEFA już jesienią stanie w szranki z NextGen Series. Czy pomysł dyrektora trzecioligowego klubu ma jakiekolwiek szansę na podjęcie rywalizacji z dużo silniejszym rywalem?

  czytaj więcej
 • Wygrać bez oklasków

  We wtorek wygramy z San Marino. To zwycięstwo nie może jednak zafałszować rzeczywistości. Choćby było i 10:0, sprawa jest prosta: reprezentacja Polski w tej chwili nie istnieje.

  czytaj więcej
 • Koniec „kompleksu barcelońskiego” i rysa na krysztale

  W ciągu doby od zakończenia meczu Barcelony z Realem w półfinale Pucharu Króla Internet, jak również wszystkie inne kanały przekazu, zalały komentarze o świetnej grze piłkarzy w białych koszulkach, którzy bezlitośnie ograli bezradną „Dumę Katalonii”. Na stałe do repertuaru niezapomnianych obrazków dołączy zapewne scena, jak Angel Di Maria „wkręca” w murawę Carlesa Puyola, który przecież do kelnerów nie należy. Wreszcie: sympatycy Realu mają swój moment triumfu.

  czytaj więcej
 • Dlaczego United nie wygra LM

  Sir Alex Ferguson w siodle Manchesteru United dumnie zasiada już 26 lat. Ja przyglądam się tej jego podróży od przeszło połowy i wciąż zadaję sobie pytanie, jak to możliwe, by wśród 37 trofeów Szkota były tylko dwie statuetki dla najlepszej drużyny Starego Kontynentu.

  czytaj więcej
 • Folwark Abramowicza

  – Płacę, więc wymagam – zdaje się myśleć Roman Abramowicz, zwalniając kolejnych trenerów. Ci jednak wyraźnie gubią się już w tych wymaganiach. Co więcej, gubi się w nich chyba sam rosyjski miliarder.

  czytaj więcej
 • Końcowe odliczanie

  Do zamknięcia letniego okienka transferowego pozostało już niewiele czasu. Warto zatem usystematyzować to, co może czekać nas w najbliższych dniach. A wszystko wskazuje na to, że wydanych zostanie wiele milionów.

  czytaj więcej
 • Kolumbowie. Rocznik 12

  Rok 2012 już teraz musimy nazwać przełomowym w historii piłki nożnej. Nieuchronnie wkraczamy w okres, w którym pozycja napastnika będzie stopniowo coraz częściej pomijana. Czy coś jest w stanie zatrzymać ten proces?

  czytaj więcej
 • Mistrzowie z lepszej planety

  Hiszpania wygrywa wielki turniej po raz trzeci z rzędu. Trzeci z rzędu! Czy to jest już nudne? Myślę, że takie określenie byłoby po prostu brakiem szacunku. Mistrzom należy się szacunek.

  czytaj więcej
 • Dzień zerowy

  Specyfika wielkich turniejów polega na tym, że im bliżej jest do ich zakończenia, tym wyższą rangę mają pozostałe do rozegrania spotkania. Dziś kluczowy moment dla Euro 2012. O prymat na kontynencie powalczą Hiszpanie z Włochami.

  czytaj więcej
 • Niespełniona mentalność

  To już jest fatum. Niemcy znów wyjadą turnieju z medalem, ale znów nie ze złotym. Co zawiodło tym razem, gdy wydawało się, że nic już zawieść nie może?

  czytaj więcej
 • Portugalio, wybacz mi...

  … nie wiedziałem, co czynię. Nie wiedziałem, co czynię, stawiając na tobie krzyżyk jeszcze przed rozpoczęciem turnieju. Choć nie zagrasz w finale, możesz czuć się zwycięzcą.

  czytaj więcej