Publicystyka » Okiem kibica

 • Katarskim spojrzeniem Arta

  Na wstępie pragnę przypomnieć, że poniższy tekst jest efektem moich i tylko moich subiektywnych odczuć i w żaden sposób nie jest on głosem Redakcji. Przypominam również, że w komentarzach tutaj możecie dać upust swoim emocjom nie będąc ostrzeganym i banowanym. A to, że nie umiem pisać to wiem doskonale dlatego wciąż będę to robić!

  czytaj więcej
 • Weekendowy szał w Europie czyli Okiem Arta

  Czy zbraknie kiedyś tematów do komentowania? Patrząc na to co się dzieje w piłce to raczej niemożliwe. Krzywo patrząc, krzywym okiem bo inaczej się nie da...

  czytaj więcej
 • Krzywym okiem Arta

  Kolejny piłkarski tydzień za nami, pora więc na mocno subiektywne podsumowanie!

  czytaj więcej
 • Okiem Arta czyli Złota Piłka 2014

  No i już wszystko wiadomo. Nagrody rozdane, emocje opadły, kac po imprezie niektórym też już minął. Wydawałoby się, że pora wrócić do szarej rzeczywistości, ale o tym co się wydarzyło wczoraj w Zurychu pod szyldem FIFA nie można przejść obojętnie.

  czytaj więcej
 • Trzech geniuszy w Zurychu

  W Internecie póki co spokojnie. Ale to prawdopodobnie cisza przed burzą. Już za kilka godzin eksperci, kibice, Hala i Visca Dzieci będą przerzucać się argumentami (ci ostatni zapewne też jadem) na temat słuszności wyboru zwycięzcy Złotej Piłki. A tak naprawdę, dużo ciekawsza rywalizacja dotyczyć będzie osoby Trenera Roku.

  czytaj więcej
 • Okiem Arta

  Witam Was w nowym cyklu ARTykułów mojego autorstwa. Niestety nie posiadam tak rozległych umiejętności piśmienniczych jak moje koleżanki i koledzy w Redakcji, dlatego swoje piłkarskie przemyślenia będę zawierał w formie swoistego bloga.

  czytaj więcej
 • Rozpad „Dumy Katalonii”

  Potężny klub stoi na krawędzi upadku. Czy to możliwe? Według coraz większej ilości doniesień hiszpańskich dziennikarzy o trudnej sytuacji FC Barcelony, należy obawiać się najgorszego. Czy „Blaugrana” przetrwa?

  czytaj więcej
 • Podsumowanie roku 2014

  Rok 2014 obfitował w wiele wydarzeń piłkarskich. Był Mundial, emocjonujący finał Ligi Mistrzów, wyczyny Legii Warszawa na międzynarodowej i wiele innych chwil. Oto najciekawsze momenty z roku 2014.

  czytaj więcej
 • Neuer ze Złotą Piłką? Ani on, ani żaden inny bramkarz!

  To nie jest tak, że rozpaczliwe wołania, by z futbolowych ołtarzy ściągnąć ofensywnych wirtuozów i upchnąć tam bramkarskich dryblasów, pojawiły się w czasach, gdy już wszystkie wartości wywraca się do góry nogami. Takie pomysły mają historię równie długą, co i sama nagroda. Ale Bogu dzięki, nikt nie traktuje ich poważnie.

  czytaj więcej
 • Oscar - zawodnik, którego fanem został Mourinho

  W poniedziałek Oscar podpisał z Chelsea Londyn nową, obowiązującą przez pięć lat umowę. Brazylijczyk na Stamford Bridge trafił w 2012 roku. Dziś José Mourinho nie pozostawia wątpliwości - piłkarz ma się nigdzie nie ruszać.

  czytaj więcej
 • Pobił niewiarygodny rekord legendy. Kto go przegoni?

  Mimo porażki z PSG w ostatniej kolejce Ligi Mistrzów, nie wszyscy w Barcelonie pogrążeni są w smutku. W jednym oknie pali się jasne światło – to Xavi Hernández, który w starciu z Francuzami, zanotował 143. występ w LM. Kogo zostawił za plecami? Lista robi wrażenie.

  czytaj więcej
 • Celtic bije Barcę, Legia bije Celtic. Wniosek?

  Ze wszystkich 30 drużyn kotłujących się w walce o awans do play-off, tylko Beşiktaş i Legia wygrały dwumecz więcej niż dwiema bramkami. Ale Turcy to w tym zestawie krezusi za 90 mln euro skąpani w blasku gwiazd Hugo Almeidy i Demby Ba. A i tak ogołocony po mundialu Feyenoord mógł im zrobić psikusa.

  czytaj więcej
 • Adeus, Brasil!

  Czy ktoś jeszcze podziela moje zdanie, że byliśmy właśnie świadkami niesamowitego Mundialu? Przez nieco ponad miesiąc oglądaliśmy mnóstwo świetnych bramek, widzieliśmy dużo dramaturgii i emocji, doczekaliśmy się również wielu niespodzianek. Zapraszam więc do lektury tekstu, w którym zamierzam podsumować te Mistrzostwa Świata.

  czytaj więcej
 • Kres złudzenia "wielkiej Brazylii"

  Brazylia, gospodarz tegorocznych Mistrzostw Świata, przez wielu była uważana za jednego z faworytów Mundialu jeszcze przed jego rozpoczęciem. Czy słusznie?

  czytaj więcej
 • Suarez. Po drugiej stronie maski

  Nie od dziś wiadomo, że piłkarze lubią robić zamieszanie wokół siebie. Szkoda tylko, że nie zawsze w parze z ich talentem idzie inteligencja. U Luisa Suareza niestety wszystko wymknęło się spod kontroli, za co będą musieli pokutować On, reprezentacja i Liverpool FC.

  czytaj więcej