Publicystyka

 • Kto zatrzyma Barcelonę?

  Analiza tego, kto może ograć Barçę

  czytaj więcej
 • Przebiegunowanie...

  ... czyli o zmieniającej się świadomości zawodników na całym świecie. Na gorsze.

  czytaj więcej
 • Gdy legenda zmorą się staje

  O problemach z "żywymi legendami".

  czytaj więcej
 • Co nas czeka w nowym roku?

  Co nas czeka w 2010 roku?

  czytaj więcej
 • "NAJ" fazy grupowej Ligi Mistrzów

  Redaktorzy Tomasz Delimat oraz Damian Szot podsumowują fazę grupową Ligi Mistrzów.

  czytaj więcej
 • Debiutanci znów zaskoczyli

  Faza grupowa Ligi Mistrzów już się zakończyła, czas zatem ją podsumowywać. Zacznijmy od debiutantów.

  czytaj więcej
 • Pan Ktoś i jego Złota Piłka

  W sobotni wieczór 5 grudnia, na Estadio el Riazor FC Barcelona – choć z drobnymi kłopotami – pokonała Deportivo La Coruña 3:1. Głównym bodaj architektem tego sukcesu był zaś Lionel Messi. 22-letni Argentyńczyk z właściwą sobie gracją i dystynkcją boiskową wbił rywalom dwa gole, by po ostatnim gwizdku sędziego spiesznie udać się na ostatni tego wieczoru lot do Paryża.

  czytaj więcej
 • Złota Piłka dla nikogo

  Już 1 grudnia zostanie ogłoszony laureat tegorocznej Złotej Piłki. Komu jednak należy się ta nagroda?

  czytaj więcej
 • Zastępca Scholesa?

  W Manchesterze United wszyscy doskonale zdają sobie sprawę odnośnie nadchodzącego "małymi kroczkami" zakończenia kariery przez Paula Scholesa. Jak wiadomo, ktoś będzie musiał go zastąpić. Receptą na to może być Marek Hamsik, który znajduje się w centrum zainteresowania sir Alexa Fergusona.

  czytaj więcej
 • Roberto Carlos

  Miłośnik muzyki, samby i dobrego jedzenia, piłkarz, który mimo 33 lat wciąż imponuje wspaniałą kondycją, szybkością, dynamiką i siłą, przewyższywszy w tej mierze wielu młodych zawodników. Słynna madrycka „trójka”, kojarzona przez wszystkich nieomal kibiców z kapitalnymi rajdami lewą flanką czy potężnym uderzeniem z dystansu tą też nogą. Wreszcie, futbolista, który przez blis&ko piętnaście lat zawodowej gry dorobił się miana jednego z najlepszych lewych defensorów w historii piłki nożnej. A tym większy podziw budzić może fakt, iż łysogłowy Brazylijczyk, od początku przemierza tę drogę z uśmiechem na ustach.

  czytaj więcej
 • Raul Gonzalez Blanco

  Raul Gonzalez Blanco to jeden z tych piłkarzy, któremu przypisywanie miana „wielkiego” przychodzi zdecydowanie łatwo. Dlaczego? Ano, niewątpliwie z uwagi na kunszt piłkarski, spotykany u niewielu piłkarzy w historii, którego świadectwem są osiągnięcia indywidualne.

  czytaj więcej
 • Roy Keane

  Analizując legendę Manchesteru United, za każdym razem nie umiem pozbyć się wrażenia, iż miano wielkich i niezapomnianych futbolistów tego teamu, kochanych przez fanów, dzierżą zainteresowani, według pewnego klucza…

  czytaj więcej
 • Peter Schmeichel

  Uznany najlepszym bramkarzem w historii Manchesteru United, członek wspaniałego teamu Sir Alexa Fergusona z lat 90-tych, jeden z mentalnych i rzeczywistych przywódców „Czerwonych Diabłów”. Także niewątpliwie jeden z ojców największego sukcesu angielskiego zespołu w minionym piętnastoleciu – zwycięstwa w Pucharze Mistrzów.

  czytaj więcej
 • Clarence Seedorf

  Pośród elity futbolistów tworzących jakże przecież wspaniałą historię Ligi Mistrzów, nie może zabraknąć Clarence’a Seedorfa. Nie sposób bowiem nie zaliczyć do owego nobliwego grona, piłkarza, który jako jedyny w historii sięgał po Puchar Mistrzów z trzema różnymi klubami; zawodnika ze „złotej generacji” holenderskiej piłki. Warto zatem, za pomocą słowa pisanego, przybliżyć piłkarskie – i nie tylko - dzieje kreatywnego pomocnika rodem z „Kraju Tulipanów”

  czytaj więcej
 • Zinedine Zidane

  Wydaje się, że o tym piłkarzu powiedziano niemal wszystko. Przez zwolenników swojej gry kochany, wręcz ubóstwiany, przez jej chłodnych obserwatorów – podziwiany i szanowany za przykładne moralnie oraz sportowo kierowanie karierą wyraźnie odgraniczoną od życia prywatnego. Bezsprzecznie jeden z najwybitniejszych futbolistów w dziejach tego sportu, który dzięki swej pełnej gracji grze, stanowiącej kwintesencję tego, co w „kopanej” najlepsze, złotymi zgłoskami zapisał się na kartach jej historii.

  czytaj więcej