Michał Nowacki - artykuły redaktora

• FA Cup: Tottenham remisuje po utracie gola w doliczonym czasie gry

W 1/8 finału Pucharu Anglii doszło do pojedynku, w którym trzecioligowiec z Rochdale podejmował u siebie Tottenham. Niespodziewanie do przerwy prowadził gospodarz i "Koguty" musiały walczyć o korzystny wynik dla siebie. Remis 2:2 sprawia, że spotkanie zostanie powtórzone na Wembley.

W derbach Turynu górą byli goście, którzy odnieśli skromne zwycięstwo 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Alex Sandro.

AS Roma podejmowała dzisiaj u siebie Benevento Calcio i ograła rywala 5:2. Do przerwy był bramkowy remis, ale podczas dwóch ostatnich kwadransów gospodarz zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i sięgnął po trzy punkty.

Wayne Rooney po 13 latach gry w Manchesterze United wrócił do Evertonu, którego jest wychowankiem. Zaznał smaku wielu zdobytych goli i wygranych trofeów z "Czerwonymi Diabłami" i przyznał, że Harry Kane będzie miał w najbliższych dwóch latach problem z podjęciem decyzji odnośnie swojej przyszłości.

Érik Lamela przyznał, że w styczniu nie myślał o żadnych ofertach transferowych i nie zamierzał wracać do Serie A. Argentyńczyk chciał w ten sposób pokazać lojalność wobec klubu i trenera, Mauricio Pochettino. Skrzydłowy "Kogutów" w zespole z północnego Londynu gra od 2013 roku, choć ostatnie 12 miesięcy spędził głównie na leczeniu powracających kontuzji biodra.

Pomocnik Schalke, Max Meyer jest na liście ośmiu klubów, ale zdaniem Bilda największe szanse w walce o Niemca mają Arsenal i Barcelona.

Real Madryt jest otwarty na oddanie Garetha Bale'a latem i stołeczny klub przyjmie każdą ofertę zaczynającą się od 90 milionów euro. Diario Gol przyznaje, że skrzydłowy na pewno nie będzie miał problemów ze znalezieniem pracodawcy, który byłby skłonny wyłożyć taką gotówkę za 28-latka.

Zdaniem Don Balon Barcelona prosiła Lionela Messiego, aby zrobił listę trzech obrońców, którzy powinni przyjść na Camp Nou i walczyć na lewej flance z Jordim Albą.

Real Madryt zdecydował się, że Karim Benzema może opuścić po zakończeniu sezonu stołeczny klub. O Francuza najbardziej zabiegał w lecie Manchester United i zdaniem Diario Gol istnieje szansa, że w tym roku transfer dojdzie do skutku.

Komisja Apelacyjna UEFA podjęła decyzję, że Dani Carvajal za swoje zachowanie w fazie grupowej zostanie ukarany zawieszeniem na dwa spotkania. Hiszpan próbował w meczu z APOEL-em wpłynąć na decyzję arbitra, aby ten ukarał go żółtą kartką. Tym samym obrońca nie zagra w pierwszym meczu 14 lutego przeciwko Paris Saint-Germain.

Dzisiaj na Anfield Liverpool grał z Tottenhamem. Bliżej zwycięstwa byli goście, ale zabrakło im odrobiny szczęścia.

Juventus nie dał żadnych szans Sassuolo i ograł rywala przed własną publicznością. "Stara Dama" urządziła sobie istną strzelaninę i rozgromiła "Neroverdich".

Chelsea w dzisiejszym spotkaniu podejmowała u siebie Bournemouth i mistrz Anglii nie zdołał obronić swojej twierdzy.

• Oficjalnie: Aubameyang w Arsenalu!

Po wielu tygodniach negocjacji i spekulacji ostatecznie Pierre-Emerick Aubameyang opuszcza Borussię Dortmund i przenosi się do Anglii. Arsenal za Gabończyka zapłaci aż 60 milionów funtów. "Kanonierzy" nie zgodzili się wydać za 28-latka 70 milionów funtów, ale wyłożą w styczniu 55 milionów funtów, zaś kolejne pięć dołożą jako bonusy.

Manchester City bez problemów wywalczył awans do kolejnej rundy Pucharu Anglii. Tym razem "The Citizens" ograli Cardiff City i do domu wracają w fantastycznych nastrojach.

Chelsea jest chętna dokonać podwójnej transakcji z włoską Romą i w styczniu sprowadzić napastnika, Edina Džeko oraz obrońcę, Emersona Palmieriego. Spekuluje się, że ten drugi z zawodników powinien w ciągu 48h podpisać 4,5 letni kontrakt z "The Blues".

Bayern Monachium z trudem, ale zdobył trzy punkty w meczu z Werderem Brema, który znajduje się w strefie spadkowej.

AFC Ajax podejmował u siebie Feyenoord Rotterdam. Klasyk w Eredivisie zakończył się po myśli gospodarzy. W pierwszej połowie wicelider tabeli raził nieskutecznością, ale po przerwie celowniki zostały naprawione.

• Arsenal składa oficjalną ofertę za Aubameyanga!

Dyrektor generalny Borussii Dortmund, Hans-Joachim Watzke zaprzeczył już wcześniej, że Pierre-Emerick Aubameyang jest przymierzany do podpisania kontraktu z chińskim klubem i przejścia w lecie. Po tej informacji potwierdzono również, że Arsenal złożył oficjalną ofertę za Gabończyka w wysokości 53 milionów funtów.

Spekuluje się, że w ciągu kilku najbliższych dni Manchester United osiągnie porozumienie z Arsenalem i kupi do końca stycznia Alexisa Sáncheza. Trener Liverpoolu, Jürgen Klopp wyśmiewa zachowanie włodarzy "The Gunners" i mówi, że on by nigdy nie sprzedał w środku sezonu kluczowego zawodnika do ligowego rywala.

Ryan Giggs został nowym selekcjonerem reprezentacji Walii i przyznał, że może pomóc swojemu rodakowi z Realu Madryt. Gareth Bale w tym sezonie ciągle leczy kontuzje i nie potrafi wrócić do optymalnej formy.

Manchester United w delegacji mierzył się z Burnley. Do przerwy było 0:0, ale w drugiej połowie "Czerwone Diabły" zdołały objąć prowadzenie i dowieźć je do końca.

Manchester United wykorzystał atut własnego boiska i pewnie ograł Stoke City. Kolejnego gola w tym sezonie zdobył Romelu Lukaku, który na początku sezonu błyszczał skutecznością, lecz później nieco się zaciął.

Wczoraj Tottenham pokonał Everton 4:0, dwa gole strzelił Harry Kane. Tym samym Anglik pobił rekord legendy klubu, Teddy'ego Sheringhama pod względem ilości zdobytych goli. Trener "Kogutów", Mauricio Pochettino uważa, że napastnik może pobić jeszcze wiele innych rekordów w klubie.

Tottenham pojedynkował się dzisiaj na Wembley z Evertonem. "Koguty" pokonały rywali przed własną publicznością.

Dzisiaj Chelsea FC podejmowała na swoim stadionie Leicester City. Zawody na Stamford Bridge były wyrównane i widać było, że obu ekipom zależy, aby tutaj wygrać. Ostatecznie pojedynek skończył się bezbramkowym remisem, chociaż "The Blues" od 68. minuty grali przeciwko osłabionym "Lisom".

Szlagierem 23. kolejki angielskiej Premier League będzie starcie na Anfield, gdzie Liverpool FC podejmie u siebie lidera, Manchester City. Ekipa Josepa Guardioli w tym sezonie ligowym jeszcze nie przegrała żadnego meczu. „The Reds” będą chcieli być pierwszą drużyną w Anglii, która przerwie passę „The Citizens”.

Barcelona niedawno pozyskała Philippe'a Coutinho z Liverpoolu. Teraz podpisała kontrakt z obrońcą Palmeiras. Stoper, Jerry Mina związał się umową na pięć i pół roku, zaś klub z Brazylii dostał od "Blaugrany" 11,8 miliona euro.

Wiadomo już oficjalnie, że w styczniowym okienku transferowym Francis Coquelin zmieni barwy klubowe. Arsène Wenger przyznał, że Francuz przeniesie się do Hiszpanii za 12 milionów funtów i podpisze kontrakt z Valencią.

Paris Saint-Germain nie dało żadnych szans Stade Rennes i wygrało w delegacji 6:1 w Pucharze Francji.