Michał Nowacki - artykuły redaktora

• Pochettino: Nie czuję presji z powodu trzech porażek pod rząd

Tottenham przegrał trzy ostatnie mecze we wszystkich rozgrywkach. Po zwycięstwie na koniec sierpnia z Manchesterem United na Old Trafford przyszła wpadka z Watfordem na jego boisku. W ostatniej kolejce także się "Koguty" nie popisały i u siebie uległy Liverpoolowi 1:2. Mecz w Lidze Mistrzów z Interem Mediolan miał przełamać złą passę, ale to Włosi wygrali 2:1 i zdobyli pierwsze punkty w fazie grupowej. Trener angielskiego klubu, Mauricio Pochettino zapewnia, że nie czuje żadnej presji, jakoby miał stracić pracę na Wembley.

Zakończyły się mecze wtorkowe w Lidze Mistrzów. Na pewno padło kilka zaskakujących wyników. Sporo działo się m.in. w starciu Schalke z Porto.

Losowanie grupy C sprawiło, że jest w niej aż trzech kandydatów do awansu, ale tylko dwie ekipy będą zadowolone, zaś trzecia będzie musiała obejść się smakiem i mierzyć w Lidze Europy. Dzisiaj w tym najciekawszym starciu Paris Saint-Germain pojedzie na Anfield Road, by rywalizować z Liverpoolem.

FC Barcelona toczyła dzisiaj trudny bój na wyjeździe z Realem Sociedad. Nie pierwszy raz „Blaugrana” męczy się na terenie tego rywala i pokazała to także dzisiaj.

Manchester City po raz kolejny nie dał rywalom żadnych szans i pewnie u siebie wygrał. Tym razem z Etihad Stadium do domu ze łzami w oczach wracali zawodnicy stołecznego Fulham. Do przerwy gole strzelali Leroy Sane i David Silva.

W zeszłym sezonie Manchester City został mistrzem Anglii i ustanowił wiele rekordów w Premiership. Rozgrywający "The Citizens" David Silva uważa, że spora w tym zasługa trenera, Josepa Guardioli, który jest futbolowym geniuszem.

• Marcelo oskarżony o oszustwo podatkowe!

Lewy obrońca Realu Madryt Marcelo został skazany na cztery miesiące pozbawienia wolności i grzywnę w wysokości ok. 900 tysięcy euro. El Mundo Deportivo donosi jednak, że Brazylijczyk nie zostanie zamknięty, gdyż w Hiszpanii pierwsza kara do okresu dwóch lat może zostać odroczona na okres próby. Chodzi o to, że 30-latek ukrył w prawie podatkowym zarobki z tytułu praw do swojego wizerunku.

Pomocnik Manchesteru United oznajmił, że nie jest pewien czy w styczniu zostanie na Old Trafford. Wiadomo, że Paul Pogba na kilka godzin przed końcem okienka transferowego zgłaszał chęć opuszczenia "Czerwonych Diabłów". Zdecydował się jednak zostać w klubie.

Manchester United z wyjazdu do Burnley wrócił z kompletem punktów. Zadbał o to Romelu Lukaku, który strzelił dwa gole. „Czerwone Diabły” mogły wygrać wyżej, ale rzutu karnego na bramkę nie potrafił zamienić Paul Pogba.

Manchester City jeszcze nie otrząsnął się po remisie 1:1 z Wolverhampton i do przerwy remisował z Newcastle United. Jednak po przerwie podopiecznym Josepa Guardioli udało się wysunąć na prowadzenie, które nie wypuścili już z rąk.

• Hit dla BVB. Kapitalny gol Witsela!

Choć Borussia Dortmund od pierwszych minut przegrywała, to jednak dała radę odwrócić losy meczu i sprawić radość swoim kibicom.

AS Monaco nie sprostało Girondins Bordeaux.

Piłkarze Paris Saint-Germain długo się męczyli w starciu z zawodnikami Angers. Jednak na początku drugiej połowy mistrz Francji wziął się za pracy i objął prowadzenie, którego nie oddał już do końca spotkania.

W pierwszym meczu serbska Crvena Zvezda mierzyła swoje siły z austriackim Salzburgiem. Stawką awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

AS Roma mierzyła swoje siły z Torino na wyjeździe i dopiero w końcówce spotkania goście objęli prowadzenie. Bohaterem meczu został niezawodny Edin Dżeko.

Manchester United nie poszedł za przykładem lokalnego rywala.

Manchester City nie dał żadnych szans Huddersfield. W pierwszej połowie podopieczni Josepa Guardioli zdobyli trzy gole i osiągnęli znaczącą przewagę.

Paris Saint–Germain do meczu z Guingamp przystąpił w mocno okrojonym składzie i od razu było widać, że mistrz Francji ma problemy ze zdobyciem trzech punktów. Na przerwy "Paryżanie" schodzili z placu boju jako pokonani.

Tottenham chciał wykorzystać atut własnego boiska i wygrać miniderby Londynu z Fulham. Od pierwszej minuty "Koguty" rzuciły się do ataku i na przerwę zeszły prowadząc 1:0.

Pomocnik Manchesteru City Kevin De Bruyne w środę doznał kontuzji kolana i spekuluje się, że Belg będzie musiał na dłużej odpocząć od futbolu. Kluczowa postać Josepa Guardioli urazu nabawiła się w czasie treningu.

Trener Atlético Diego Simeone wypowiedział się w kilku słowach o zbliżającym się meczu derbowym z Realem. Stawką jest Superpuchar Europy, zaś mecz odbędzie się dzisiaj w Tallinie.

Pomocnik Paris Saint-Germain znalazł się na liście życzeń Barcelony i Juventusu. Adrien Rabiot nie chce przedłużyć umowy z mistrzem Francji i włoskie media donoszą, że to "Stara Dama" wygra walkę z "Blaugraną".

W maju Real Madryt po raz trzeci z rzędu zdobył Ligę Mistrzów. Po zakończeniu sezonu do dymisji podał się Zinédine Zidane. Chwilę przed rozpoczęciem mundialu w Rosji trenerem "Królewskich" został Julen Lopetegui, który porzucił kadrę narodową Hiszpanii.

AS Roma wydała 26,65 miliona euro za pomocnika Sevilli. Steven N'Zonzi podpisał z włoskim klubem umowę na cztery sezony. Wcześniej Francuz był na liście życzeń Arsenalu i Manchesteru United, ale to włoski klub złożył najpoważniejszą ofertę.

Dyrektor Barcelony Ariedo Braida powiedział, że wątpliwe jest, aby Paul Pogba przeszedł z Manchesteru United na Camp Nou. Francuz chciał zmienić barwy klubowe, po tym jak w sezonie 2017/2018 starł się z trenerem, José Mourinho.

Po zakończeniu mundialu w Rosji pojawiły się informacje, że Luka Modrić jest na liście życzeń Interu Mediolan. Agent piłkarza Marko Naletilić podkreśla, że Chorwat byłby zadowolony, gdyby dołączył do ekipy z Giuseppe Meazza. 29-latek znalazł się w kadrze "Królewskich" na starcie o Superpuchar Europy z Atlético.

Po wielu latach władze Arsenalu zdecydowały, że w sezonie 2018/2019 Arsène Wenger nie będzie trenerem klubu. Francuza zastąpił Unai Emery i w debiucie ligowym przeciwko Manchesterowi City przegrał on 0:2 na własnym stadionie. Były kapitan "Kanonierów", Tony Adams skomentował jednak sytuację stołecznego klubu.

W Superpucharze Hiszpanii triumfowała FC Barcelona, która od początku spotkania musiała gonić wynik. Bramka zdobyta przed przerwą na 1:1 uskrzydliła tylko „Blaugranę”, która w końcówce meczu wydarła zwycięstwo rywalom z Sewilli.

W meczu o Superpuchar Niemiec górą okazał się być Bayern Monachium. W pierwszej połowie dwa gole zdobył Robert Lewandowski.