Relacja na żywo: Milan - Zenit
Rozpoczęcie: 04.12.2012, 20:45 (wtorek)

Sędzia kończy spotkanie. Mimo przewagi w posiadaniu piłki i większej ilości oddanych strzałów, to goście wywożą z Włoch bardzo ważne 3 punkty, które w ostatecznym rozrachunku dają im "nagrodę pocieszenia" w postaci awansu do Ligi Europejskiej. AC Milan awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzów z drugiego miejsca.

90+4'
Zenit marnuje świetną okazję na podwyższenie wyniku, Abbiati (Milan) broni strzał Denisova (Zenit).
90+1'

Końcówka spotkania, obaj trenerzy dokonują ostatnich zmian w swoich zespołach. W drużynie gości na placu gry pojawia się Lumb w miejsce Semaka. Zaś w Milanie na boisku melduje się Petagna, zchodzi Bojan Krkić.

88'

Zmiana w zespole Zenitu, na boisku pojawia się Kanunnikov w miejsce Shirokova.

87'

Żółtymi kartkami ukarani zostali Bruno Alves (Zenit) i Robinho (Milan).

86'
El Shaarawy (Milan) strzela minimalnie niecelnie na bramkę Malafeeva (Zenit).
83'
Robinho (Milan) bliski zdobycia wyrównującego gola. Jednak piłka po jego strzale minimalnie ląduje obok bramki.
80'

Trener Massimiliano Allegri również dokonuje zmiany. W miejsce Flaminiego wchodzi niezawodny El Shaarawy. Czy odmieni on losy spotkania?

80'

Zmiana w drużynie gości. Zmęczonego już Hulka zmienia Zyryanov.

75'
Robinho (Milan) wykonuje rzut rożny.
72'
Milan ciągle atakuje, lecz przeciwnicy umiejętnie przerywają ich akcje faulami. Najpierw Witsel (Zenit) w starciu z Acerbi (Milan) a chwilę potem Lombaerts (Zenit) z Pazzinim (Milan).
70'
Kolejny rzut wolny wywalczony przez gości, tym razem faul popełnia Boateng (Milan).
68'
Sędzia odgwizdał faul Robinho (Milan) na Anyukovie (Zenit).
67'
Boateng (Milan) oddał niecelny strzał.
66'
Hulk (Zenit) znalazł się na pozycji spalonej.
65'

Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy. Boisko opuścił Mesbah a w jego miejsce pojawił się Robinho.

65'
Bruno Alves (Zenit) popełnia faul w starciu z Pazzinim (Milan).
61'
Tym razem swojego szczęścia próbowali gracze gospodarzy. Najpierw strzelał Pazzini (Milan) a chwilę potem Bojan Krkić (Milan), obaj niecelnie.
60'
Kolejna akcja graczy Zenitu. Strzał Semaka (Zenit) broni jednak Abbiati (Milan).
59'
Hulk (Zenit) oddaje strzał w światło bramki jednak jego strzał blokuje Acerbi (Milan).
58'

Nieprzepisowe zagranie gracza Milanu. Flamini ukarany żółtym kartonikiem.

57'
Flamini (Milan) strzela niecelnie.
53'
Świetna okazja na bramkę dla Milanu, jednak strzał Pazziniego broni Malafeev (Zenit).
50'
Mnożą się faule, gracze Zenitu nie oszczędzają gospodarzy. Najpierw faulowany zostaje Pazzini (Milan) a chwilę potem Ambrosini (Milan).
48'
Sędzia Tony Chapron ma sporo pracy, kolejny faul. Tym razem Hubočan (Zenit) nieprzepisowo powstrzymywał De Sciglio (Milan).
47'
Rzut wolny po faulu Ambrosiniego (Milan) na Denisovie (Zenit).
46'

Hulk (Zenit) zostaje ukarany przez sędziego żółtą kartką.

46'
Sędzia rozpoczyna drugą połowę meczu. Obaj trenerzy nie dokonali zmian w przerwie meczu.
Koniec pierwszej części meczu.
43'

Sędzia pokazuje żółtą kartkę dla Lombaertsa (FC Zenit) za zagranie ręką.

41'
Acerbi (Milan) złapany na spalonym.
40'
Emanuelson (Milan) wykonuje rzut rożny po którym Flamini oddaje strzał. Dobra szansa Milanu, jednak Malafeev (Zenit) spisuje się świetnie w bramce. Wynik pozostaje bez zmian.
38'
Bojan Krkić (Milan) pudłuje.
37'
Sędzia po raz kolejny musi użyć gwizdka, faulowany Lombaerts (Zenit).
35'

Mamy pierwszą bramkę! Mimo przewagi Milanu to Zenit wychodzi na prowadzenie. Strzelcem bramki Danny.

31'
Denisov (Zenit) fauluje Boatenga (Milan).
28'
Zenit pozostawia dużo miejsca zawodnikom Milanu. Kolejny niecelny strzał na bramkę Malafeeva w wykonaniu Emanuelsona.
24'
23'
Pazzini (Milan) popełnia faul w starciu z Lombaertsem (Zenit).
22'
Dobra okazja na prowadzenie dla Milanu, po rzucie rożnym wykonywanym przez Emanuelsona minimalnie myli się Zapata.
18'
Kolejny raz faulowany zostaje Hulk (Zenit), tym razem sprawdzą Ambrosini (Milan).
16'
Mesbah (Milan) popełnia faul w starciu z Hulkiem (Zenit).
15'
Milan wywalczył kolejny rzut rożny, wykonawcą ponownie Bojan Krkić.
15'
Emanuelson oddaje strzał na bramkę Malafeeva, który wędruje wysoko ponad poprzeczką.
10'
Rzut rożny dla Milanu, tym razem z narożnika boiska Bojan Krkić.
7'
Hulk (Zenit) strzela niecelnie.
6'
Hulk (Zenit) wykonuje rzut rożny.
5'
Sędzia odgwizduje rzut wolny dla Milanu po starciu Denisova z Ambrosinim.
4'
Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy, wykonawcą Emanuelson.
3'
Hubočan (Zenit) popełnia faul w starciu z De Sciglio (Milan).
1'
Sędzia Tony Chapron rozpoczyna spotkanie.
Zenit wygrał tylko jeden z 11 meczy wyjazdowych w Lidze Mistrzów, włącznie z kwalifikacjami.Zły omen na dzisiejszy wieczór?
Zenit S. Petersburg: Malafeev, Anyukov, Bruno Alves, Lombaerts, Hubočan, Shirokov, Semak, Denisov, Witsel, Danny, Hulk.
AC Milan: Abbiati, De Sciglio, Acerbi, Mesbah, Zapata, Boateng, Flamini, Ambrosini, Emanuelson, Pazzini, Bojan Krkić.

Zenit w meczu z Milanem nie może już sobie pozwolić na pomyłkę. Rosjanie jeśli chcą, bez oglądania się na drugi grupowy pojedynek, zająć lokatę premiowaną udziałem w Lidze Europy to mecz z Włochami powinni wygrać. Kolejnej wpadki fani mogą już nie wybaczyć. Początek spotkania o 20.45.