Relacja na żywo: Milan - Barcelona
Rozpoczęcie: 20.02.2013, 20:45 (środa)
90+6'

Koniec meczu! Milan wbrew przewidywaniom ekspertów pokonuje Barcelonę 2:0. Jeśli ekipa Allegriego utrzyma dyscyplinę defensywną na Camp Nou, Hiszpanie mogą pożegnać się z Ligą MIstrzów jeszcze przed ćwierćfinałami. Sensacja? Na pewno. Zwycięstwo Włochów zasłużone? Bez wątpienia. Czekamy na rewanż i dziękujemy za uwagę. Do przeczytania!

90+5'

Alves dogrywa w pole karne, piłkę łapie Abiatti. Już niebawem ostatni gwizdek...

90+4'

Mocny pressing Katalończyków, ale defensywa Włochów znów wychodzi obronną ręką.

90+3'

Rzut wolny dla Hiszpanów. Przejmuje Milan, rusza z kontrą

90+2'

Fani na trybunach świętują. Tymczasem rusza z akcją wciąż aktywny Iniesta.

90+1'

Żółta kartka dla Traore, faulował Mascherano.

90+1'

Sędzią doliczył pięć minut.

87'

Puyola zastępuje natomiast Mascherano.

87'

Zmiana: El Shaarawy'ego zastępuje Traore.

86'

Goście próbują ataku skrzydłem. Mają rzut rożny.

86'

Milanu zdaje się szukać jeszcze jednej bramki, nie ucieka się do obrony.

85'

Tempo meczu gaśnie. Hiszpanie chyba tracą wiarę.

83'

Barca podłamana. Pedro wpada w pole karne, upada po kontakcie z graczem rywali. Sędzia jednak nie skazuje na wapno.

81'

Sensacja! Milan prowadzi 2:0. Świetna akcja Włochów, Boateng do El Shaarawy'ego, ten widowiskowo do Muntariego, który z woleja zdobył wspaniałą bramkę. Pierwszą w tej edycji LM.

80'

Strzelał jednak Xavi, zabrakło niewiele.

79'

Tym razem rzut wolny dla „Dumy Katalonii”. Messi będzie uderzał?

77'

Rzut rożny dla gospodarzy. Piłkę przepuścił Muntari, ale nie dopadło do niej żaden z jego kolegów.

76'

Iniesta uderza z 20 metrów, zabrakło kilkunastu centymetrów.

75'

Faul na Boatengu. Tymczasem mamy zmianę Pazziniego zastąpi Niang.

74'

Aut dla Barcelony. Rusza Iniesta, ale podaje niedokładnie.

73'

Podopieczni Roury dziś wyjątkowo bezradni. Przebicie się przez podwójne zasieki Włochów jest chyba poza ich zasięgiem.

71.'

Muntari do Montolivo, ale przerywa Alves.

70'

Strzał Pazziniego z półobrotu broni Valdes. Messi fauluje Abate.

69'

Puyol opatrywany poza boiskiem. Tymczasem rzut rożny mają Włosi.

68'

Fani Milanu gwiżdżą, rywale bowiem po wznowieniu nie oddali piłki gospodarzom.

67'

Mecz na chwilę przerwany.

66'

Pazzini zderzył się głową z Puyolem. Zdaje się, że faulującym był gracz gospodarzy, choć niekłamany grymas bólu widać na obu twarzach.

65'

Barca otwiera się coraz bardziej, czy Milan to wykorzysta?

64'

Ruszają Katalończycy. Pędzi Iniesta, ale świetnie interweniuje Abate.

63'

Rzut wolny wykonany przez Messiego, strzał jednak bez historii.

62'

Tym razem nieprzepisowo powstrzymywany Fabregas, który schodzi z boiska - w jego miejsce Alexis Sanchez. Goście będą szukać bramki wyrównującej.

61'

Mecz nabiera tempa. Faulowany Xavi

60'

Milan szuka kolejnej bramki - Boateng zagrywał w polu karnym do El Shaarawy'ego, defensorzy Barcy jednak interweniują.

59'

Przy bramce protestował jeszcze Pique - ukarany za to żółtą kartką.

58'

Barca w opałach.

57

Mamy bramkę! Shaarawy zagrał do Montolivo, ten uderzył w Zapatę, piłka odbiła się od jego ręki i trafiła pod nogi Kevina-Prince Boatenga, który nie spudłował. Mocno kontrowersyjny gol.

56'

Rusza El Shaarawy, popycha do Alves i mamy rzut wolny dla Włochów z lewej strony boiska. Być może napastnik rodem z Egiptu zdecyduje się na strzał.

55'

Żółta kartka dla Busquetsa, to dopiero drugi kartonik w tym spotkaniu.

54'

Ambrosini fauluje Iniestę. Hiszpanie próbują szybszej akcji, gospodarze przerywają, fauluje Busquets.

53'

Brzydkie uderzenie Boatenga ręką w twarz Alby. Zamierzone?

52'

Przechwyt Pazziniego, gubi jednak piłkę tuż przed linią autu.

51'

Włosi grają ten sam futbol, co w pierwszej części. Tymczasem rywale próbują akcji prawą flanką. Znów lepsi defensorzy Milanu.

49'

Iniesta faulowany przez Boatenga, nie śpieszy się jednak z rozegraniem rzutu wolnego. Hiszpanie znów próbują ataku pozycyjnego.

48'

Messi gubi piłkę, którą próbował zagrać do Fabregasa.

47'

Milan wyszedł nieco do przodu. Barca może chcieć wykorzystać tę śmiałość Włochów.

46'

Rusza Boateng, ale jego dośrodkowanie z prawej strony było zbyt pochopne.

Wracamy na San Siro, co ciekawe żaden z trenerów nie zdecydował się na zmiany.

Gospodarze perfekcyjnie realizują dziś defensywne założenia przedmeczowe. Jeśli jednak myślą o awansie, potrzebują przynajmniej jednej skutecznej akcji, bo o zwycięstwo na Camp Nou będzie ciężko. Szanse mieli dotąd dwie, nie jest to wiele, ale krzepi ich na pewno fakt, że gwiazdorska ofensywa przeciwników w pierwszej połowie oddała ledwie jeden strzał.

45'

Inicjatywę przejęli gospodarze. Dośrodkowanie z prawej strony, piłkę łapie Valdes. Sędzia z tym momencie kończy pierwszą część spotkania

44'

Alves znów dośrodkowuje, ale Włosi radzą sobie z takimi akcjami bez trudu.

42'

Stałe tempo spotkania, na razie bramkarze nie mają wiele pracy.

41'

Próba ładnego zagrania Boatenga, traci jednak piłkę, ale Katalończycy naciskani faulują - tym razem ucierpiał Montovilo.

40'

Błąd Alvesa, rusza El Shaarawy, ale Brazylijczyk naprawił swój błąd tuż przed polem karnym Barcy.

39'

Katalończycy przyśpieszają, ale rozegranie Xaviego, Iniesty i Pique przerywają defensorzy Milanu. Ucierpiał Muntari, sędzia przerywa na chwilę grę, by wznowić rzutem sędziowskim.

38'

Rzut rożny dla Hiszpanów. Dogrywa Xavi, ale Puyol faulował jednego z przeciwników

36'

Zapata dośrodkowuje w pole karne, ale interweniuje Mexes. Piłkę przejmuje Muntari, ta trafia w  znów pole karne, El Shaarawy jej jednak nie sięga.

35'

Kontra gospodarzy. Rywale wcale jednak nie bronią się gorzej od Włochów.

34'

Pedro gra z Alvesem, ten do Messiego, później Xavi i znów nic z tego.

33'

Niewiele się od kilku minut dzieje na San Siro.

32'

Xavi dogrywa z daleka do Alvesa, ale Brazylijczyk na spalonym. Świetne ustawienie formacji defensywnej Milanu

31'

Aut dla Katalończyków. Coraz bardziej uaktywnia się Messi, skutku jednak na razie żadnego

30'

Barca wciąż nieskuteczna w rozbijaniu defensywy Milanu. Tym razem wybiciem przerywa Ambrosini.

29'

Atak Messiego, ale interweniuje Constant. Z akcją rusza Muntari, ale zagrywa niedokładnie.

27'

Drybling Daniego Alvesa, zagrywa do Alby, piłka do Iniesty, ten do Xaviego, który zostawia futbolówkę Pedro, ale młody gracz nie dopadł do osamotnionej piłki.

25'

El Shaarawy aktywny na lewej stronie. Piłkę przejmują goście, Messiego fauluje Mexes - pierwsza żółta kartka tego spotkania

23'

Akcję Fabregasa z Iniestą przerywają defensorzy Milanu. Barca odzyskuje jednak piłkę, ale Fabregas fauluje atakującego piłkę Boatenga

22'

Boateng znów pędzie prawą flanką, ale nic z tego - interweniuje Puyol

21'

El Shaarawy świetnie wrócił do obrony - jego interwencja skuteczna

20'

Piłkę przejmują goście, ruszają z akcją.

19'

Z prawej strony dośrodkowuje Boateng, ale El Shaarawy nie dopadł do piłki.

18'

Aut dla Barcelony, ale przejmują piłkę gospodarze.

17'

Drobne spięcie w środkowej strefie boiska. Grę wznowi Barcelona.

16'

Ależ akcja, piłka trafia do El Shaarawy'ego, ten wbiegł w pole karne, ale za daleko wypuścił sobie piłkę, interweniował Puyol. Rzut rożny, futbolówka trafia do Boatenga - zabrakło centymetrów!

15'

Faul Iniesty na Boatengu. Chwilę później Muntari popełnia drobny błąd, ale bez konsekwencji.

14'

Milan gra dziś, jak wszyscy rywale, którym w ostatnich latach udawało się w LM pokonać Barcelonę.

13'

Faul Busquetsa na Montolivo. Milan nie śpieszy się z rozegraniem stałego fragmentu .

12'

Dani Alves zagrywa z prawej strony w pole karne Milanu, wybija Mexes, niewiele zabrakło i mielibyśmy bramkę samobójczą. Pedro jednak na spalonym

10'

Jeszcze jedno dośrodkowanie z narożnika - uderzał Puyol i Pique, ale nic z tego. Milan kontruje - piłka trafia jednak do El Shaarawy'ego, który był na spalonym

10'

Strzela Messi! Tylko rzut rożny

9'

Dyscyplina Milanu z grze defensywnej godna podziwu. Pique rozgrywa na skrzydło do Alby, ten jednak z powrotem do środka, piłka trafia znów na lewą flankę, skąd do Pedro, ale bramki nie ma.

8'

Faul na Fabregasie. Milan z pełną determinacją powstrzymuje akcje rywali

7'

Wspaniałą piłka dostał El Shaarawy, sędzia odgwizduje jednak spalonego. Gdyby nie to, napastnik znalazłby się w sytuacji sam na sam

5'

Barca przyśpiesza, Messi faulowany. Rzut wolny rozegrany spokojnie

5'

Milan gubi się w ataku pozycyjnym, ale odzyskuje piłkę, z dystansu uderza Muntari, bez zagrożenia dla Valdesa.

4'

Busquets rozegrał futbolówkę z Messim, ten do Iniesty, piłka trafia do Fabregasa, ale nic z tego

3'

Przy piłce Barcelona. Pressing gospodarzy znacznie utrudnia jej rozgrywanie piłki.

2'

Milan chowa się na własnej połowie, po przejęciu piłki niemal całym zespołem przechodzi na stronę rywali.

1'

Zaczynamy!

San Siro dziś pełne. Emocje unoszą się w powietrzu. Zawodnicy już po wysłuchaniu hymnu Ligi Mistrzów. Dzisiejszy mecz poprowadzi Craig Thomson

FC Barcelona: Valdés, Alves, Piqué, Puyol, Alba, Sergio, Xavi, Iniesta, Cesc, Pedro i Messi.

Ławka rezerwowych: Pinto, Montoya, Mascherano, Song, Thiago, Alexis i Tello.

AC Milan: Abbiati, Mexès, Zapata, Abate, Muntari, Boateng, Montolivo, Constant, Ambrosini, Pazzini i El Shaarawy.

Ławka rezerwowych: Amelia, De Sciglio, Yepes, Traoré, Cristante, Niang i Bojan.

Tymczasem zaprezentujmy składy.

Dwa ostatnie spotkania Milanu z Barceloną na San Siro skończyły się remisami. Czy sprawdzi się powiedzenie „do trzech razy sztuka” i Katalończykom uda się podbić włoski obiekt? Dyspozycja ligowa obu ekip sugeruje, że nie powinni mieć z tym problemu. Futbol lubi jednak zaskakiwać.