Relacja na żywo: Borussia D. - Szachtar Donieck
Rozpoczęcie: 05.03.2013, 20:45 (wtorek)
90+1'
Sędzia kończy spotkanie. Szachtar żegna się z Ligą Mistrzów. A Borussia czeka na kolejnego rywala.
89'
Luiz Adriano złapany na spalonym.
83'
Weidenfeller broni strzał Luiza Adriano.
82'
Mamy kolejne zmiany. W miejsce zmęczonego Gündoğana wchodzi Şahin. Zaś w drużynie z Doniecka boisko opuścił Hübschman, na placu gry zameldował się Stepanenko.
80'
Piękna akcja Reusa, zejście do środka i strzał. Niestety niecelnie. Trzeba jednak zauważyć, że piłkarz Borussi mógł zagrać do lepiej ustawionych kolegów.
77'
Bardzo dobra interwencja Weidenfellera po strzale Rakitskiy'ego. A dośrodkowywał z rzutu rożnego Raţ.
74'
Kontratak Borussi. Pyatov broni strzał Grosskreutza. Mamy rzut rożny dla gospodarzy.
70'
Zmiana. Strzelca trzeciej bramki dla Borussi zmienia Grosskreutz.
64'
Kolejne uderzenie Götzego, piłkarz Borussi tym razem strzelał niecelnie.
63'
Po wrzutce z rzutu rożnego Raţa na bramkę uderzał Rakitskiy. Piłkę broni Weidenfeller.
59'
3-0!! Pyatov dwoi się i troi w bramce lecz przy strzale Błaszczykowskiego nie miał szans. To już chyba koniec marzeń Szachtara na awans.
56'
Przenosimy się znowu pod bramkę Szachtaru. Dobrą interwencją popisuje się po raz kolejny Pyatov. Uderzał Götze.
55'
Tym razem akcja pod bramką Borussi, strzał Rata blokuje jednak Piszczek.
54'
Pyatov broni strzał Götzego.
52'
Szachtar wyszedł bardzo zmotywowany na drugą połowę. Kolejny strzał oddaje tym razem Mkhitaryan, piłka nie znajduje jednak drogi do bramki strzeżonej przez Weidenfelle'a.
48'
Douglas Costa już straszy Borussię. W ciągu kilki minut oddał dwa strzały na bramkę Weidenfellera, ten jednak spisuje na razie bez zarzutu.
46'
Rozpoczynamy drugą połowę. Trenerzy obu ekip dokonali po jednej zmianie w przerwie meczu. W drużynie gospodarzy pojawił się Kehl w miejsce Bendera, zaś po drugiej stronie boiska ujrzymy Douglasa Costę, który zmienił Taisona.
Borussia zasłużenie prowadzi do przerwy z drużyną z Doniecka. Trener Lucesku musi głośno krzyknąć w szatni na swoich piłkarzy bo sprawa awansu mocno oddaliła się od drużyny Szachtara.
45+1'
Rzut rożny dla gości. Po uderzeniu Fernandinho piłkę na kolejny rzut rożny paruje Weidenfeller. Piłkarze z Szachatu nic więcej nie zyskują po tej akcji. Sędzia zaprasza obie ekipy na przerwę.
42'
Szachtar nie istnieje. Borussia naciska rywala i dąży do kolejnych bramek. Uderzenie Lewandowskiego blokuje Hübschman, rzut rożny dla gospodarzy.
37'
Asystę przy bramce zalicza Lewandowski.
37'
Borussia zadaje kolejny cios!! Götze zdobywa bramkę na 2-0! Bardzo trudna sytuacja piłkarzy z Szachtaru.
31'
Goooool!! Götze idealnie dograł piłkę do Santany a ten wyprowadził gospodarzy na prowadzenie! 1-0 w Dortmundzie.
26'
Sędzia coraz częściej musi używać gwizdka. Najpierw faulowany był Błaszczykowski, chwilę potem Schmelzer.
25'
Dobre uderzenie Fernandinho na bramkę Weidenfellera, rzut rożny dla gości.
21'
Szachtar wywalczył swój pierwszy rzut rożny.
19'
Trzeci już rzut rożny dla Borussi. Jednak defensywa gości kolejny raz bez zarzutu.
18'
Bender uderza z dystansu. Piłka wysoko nad poprzeczką.
16'
Kontratak gości. Taison złapany na spalonym.
15'
Pierwsza żółta kartka w spotkaniu. Ukarany Kucher za faul na Lewandowskim.
12'
Bardzo dobre podanie Götzego do Lewandowskiego. Ten jednak nie potrafił pokonać dobrze interweniującego Pyatova.
10 minut meczu za nami. Borussia atakuje, jest częściej przy piłce, lecz defensywa gości spisuje się bez zarzutu.
5'
Borussia w ataku. Kolejny rzut rożny, tym razem wykonawcą Götze.
3'
Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy. Schmelzer z narożnika boiska.
1'
Pierwszy gwizdek. Ruszyli.
Borussia D.Dortmund: Weidenfeller, Subotić, Piszczek, Santana, Schmelzer, Bender, Gündoğan, Götze, Reus, Błaszczykowski, Lewandowski
Ławka rezerwowych: Langerak, Kehl, Leitner, Şahin, Grosskreutz, Bittencourt, Schieber.
FC SzachtarShakhtar: Pyatov, Kucher, Raţ, Rakitskiy, Hübschman, Fernandinho, Teixeira, Srna, Adriano, Mkhitaryan, Taison
Ławka rezerwowych: Kanibolotskiy, Kryvtsov, Stepanenko, Kobin, Gai, Costa, Eduardo.
Mimo, iż rewanżowe spotkanie w Dortmundzie rozgrywane będzie w cieniu starcia tytanów na Old Trafford, to w Niemczech emocji na pewno nie zabraknie. Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 2-2 co stawia w lepszej sytuacji drużynę Borussii. Niemcom do awansu do kolejnej fazy rozgrywek brakuje zwycięstwa lub remisu 0-0 lub 1-1.
Jak zakończy się dzisiejsze spotkanie? Odpowiedź poznamy już niebawem.