Relacja na żywo: PSG - Valencia
Rozpoczęcie: 06.03.2013, 20:45 (środa)
90+3'

Nic z tego! Sędzia zagwizdał po raz ostatni. Bez Zlatana, bez Beckhama Francuzi awansują do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Przed walką o półfinał będą musieli jednak wrzucić wyższy bieg, bo futbol, jaki dziś zaprezentowali może nie wystarczyć w starciu z potentatami europejskiego futbolu.

90+3'

Pastore powstrzymuje Banega, Hiszpanie jednak przejmują, chaos na połowie PSG i mamy rzut rożny dla gości

90+3'

Szanse Valencii maleją już niemal do zera

90+2'

Kolejna już żółta kartka, tym razem ukarany Banega. PSG coraz bliżej awansu

90+1'

Pastore próbował indywidualnego dryblingu, ale skutecznie powstrzymany w ostatniej chwili

90+1'

Sędzia dolicza do drugiej połowy trzy minuty

90'

Hiszpanie nie naciskają już na tyle mocno, by udało się zdobyć bramkę

89'

Pojedynek biegowy Pastore z Mathieu, górą tym razem Francuz

88'

Banega próbował - w stylu Barcelony- obudzić wychodzącego na wolne pole Soldado, ten jednak na pozycji spalonej

87'

Soldado próbował dograć kombinacyjnie w polu karnym do Piattiego, ten jednak delikatnie przytrzymany, czego sędzia nie widział

86'

Spalony, a na nim Gameiro, Hiszpanie szukają ataku pozycyjnego

85'

Akcja Piattiego z Banegą, brakowało niewiele...

85'

Valencia przyśpiesza, defensorzy PSG przerywają jednak jej akcję tuż po wejściu na ich połowę

84'

Faulowany kontrujący Lavezzi, żółta kartka dla Parejo

83'

Mamy kolejną zmianę. Lucasa zastąpi Sakho. Carlo Ancelotti będzie więc bronił wyniku

82'

Rzut rożny dla ,,Nietoperzy'', znów Banega, znów interweniuje Sirigu

81'

Żółta kartka dla Soldado

80'

Czas ucieka, goście wciąż napierają. To, co przed meczem wydawało się nieosiągalne, obecnie jest na wyciągnięcie nogi. Czy Valencii uda się raz jeszcze trafić?

79'

PSG wychodzi z tego obronną ręką i wycofuje piłkę

78'

Znów dogranie z lewej flanki - tym razem Piatti, będzie kolejny rzut rożny

78'

Banega dośrodkowuje w nogi Alexa, rzut rożny dla Hiszpanów

77'

Brzydki faul Alexa na Cissokho, sędzia jednak tego nie widział

76'

Zmiana po stronie Valencii, Jonasa zastępuje Nelson Valdez

75'

Faul Tino Costy na Lavezzim w środku pola

74'

Gospodarze sprawiają wrażenie zadowolonych z wyniku, prowadzenia dziś szukać prawdopodobnie nie będą

74'

Zwalniają jednak akcję Francuzi

73'

Pędzi z kontrą Lucas, asystuje mu Lavezzi

72'

W rzutu rożnego dogrywał teraz Tino Costa, ale strzegący bramki gospodarzy Sirigu był popychany

71'

Aut dla gości na wysokości pola karnego rywali

70'

Tino Costa uderza jednak w mur

69'

Naciskają Hiszpanie. Po faulu na Piattim będą mieli okazję z rzutu wolnego

68'

Valencia tak czy i inaczej potrzebuje jeszcze co najmniej jednej bramki. Lavezzi ukarany kartką za zdjęcie koszulki

66'

PSG wyrównuje! Świetny drybling Gameiro dosyć szczęśliwa dobitka Lavezziego, który w niepohamowanej radości ściągnął koszulkę

65'

Świetna okazja Matuidiego, po błyskotliwym dograniu z głębi pola znalazłby się w sytuacji sam na sam, gdyby nie interwencja golkipera Hiszpanów

64'

Znów fauluje Lavezzi, to w końcu może się skończyć żółtą kartkę

64'

Szkoleniowiec Valencii odpowiada na zmianę Ancelottiego również rotacją ofensywną: Piatti wchodzi za Feghouliego

63'

Poradzili sobie z tą akcją defensorzy ,,Nietoperzy''

62'

Valencia nie jest w stanie odebrać rywalom piłki. Ci konstruują kolejny atak pozycyjny

61'

Pędzą z kontrą Francuzi, Gameiro powstrzymany w ostatniej chwili

60'

PSG nie zamierza bronić się za wszelką cenę. Napiera szukając co najmniej gola wyrównującego

59'

Bramki nie ma. Ancelotti odpowiada na trafienie Jonasa: Mottę zastępuje Gameiro

57'

Lavezzi faulowany na wysokości pola karnego gości. Będzie szybkie wyrównanie?

55'

Mamy bramkę! Z dystansu uderza Jonas, na tyle mocno i precyzyjnie, że golkiper gospodarzy nie mógł sprawnie interweniować. To może znacznie podkręcić widowisko!

55'

Hiszpanie przyśpieszają akcje, wydają się być świadomi pływającego czasu

54'

Rzut rożny dla Valencii, bez zagrożenia

51'

Francuzi startują z atakiem pozycyjnym

50'

Jonas nie zdołał opanować dobrego dośrodkowania z głębi pola, jęk zawodu w sektorach zajmowanych przez sympatyków gości

48'

Rusza z atakiem pozycyjnym Valencia, zasieki PSG ustawione jednak bardzo sprawnie

46'

Zmiana po stronie Valencii, w miejsce Albeldy - Banega. Zaczynamy drugą część

45+2'

Koniec pierwszej połowy. Połowy bez historii, brak determinacji zarówno po stronie gości jak i gospodarzy. Liczymy na dużo lepsze drugie 45 minut

45+2'

Strzał Alexa zatrzymał się na murze

45+1'

Rzut wolny dla Francuzów po faulu Feghouliego, za który na pewno powinien obejrzeć żółtą kartkę

45+1'

Rzut rożny dla Hiszpanów, głową wybijają gracze PSG

45'

Strzał Jonasa wybroniony przez golkipera Francuzów. Zagrożenia jednak nie było

43'

Goście kolejny raz obijają się o mur obronny rywali

41'

Faulowany Thiago Motta, Hiszpanie znów nie wieńczą swojej akcji groźnym strzałem

40'

Rusza prawą stroną Lucas, wspaniały drybling, ale bez efektu. PSG szuka bramki zbytnio się jednak nie przemęczając

38'

Mamy kolejną żółtą kartkę, tym razem ukarany za przewinienie taktyczne Ruiz

36'

Z dystansu uderza Tino Costa, kilka metrów od bramki

35'

Nieprzepisowo wycięty Pastore. Póki co dzieje się dziś w Paryżu niewiele. Valencia sprawia wrażenie pogodzonej z wynikiem, przeciwnicy tymczasem - z wyniku zadowoleni

35'

Dobre dogranie Pastore, Guaita jednak na posterunku

34'

Rzut rożny dla PSG po akcji Maxwella

34'

W odpowiedzi rusza Soldao, dośrodkowuje do Jonasa, ten uderza jednak niecelnie

33'

...I znów bez skutku

32'

Kolejna kontra PSG, w prawej strony rusza Van der Wiel...

31'

Paryżanie po raz kolejny próbowali kontrataku, są jednak zbyt niedokładni

30'

Pastore domagał się faulu w środkowej strefie boiska, sędzia jednak niewzruszony

27'

Pierwsza zmiana po stronie PSG: schodzi Jallet na boisku melduje się Van der Wiel

25'

Nieobecni póki co Lavezzi i Pastore. Brak Zlatana zmusił ich do przejęcia większej inicjatywy w ataku, czemu na razie nie potrafią sprostać

24'

Atak pozycyjny Valencii, rywale nie potrafią odebrać piłki

22'

Żółta kartka dla Albeldy, w pełni zasłużona

21'

Goście grają w ataku dość przewidywalnie, pomóc może im przesadna pewność siebie defensorów francuskich

20'

...I z tą akcją Hiszpanie sobie jednak poradzili

19'

Pastore próbuje kontry, pędzi w pojedynkę w głąb połowy Valencii...

18'

Faul Lavezziego na własnej połowie. Argentyńczyk poirytowany

17'

Cissokho próbował dryblingu lewą flanką, ale przebiwszy się przez defensywę, dośrodkował zbyt lekko

15'

Soldado po szybkiej akcji zdołał wybiec w piłkę w okolice pola karnego i oddać strzał, wprost jednak w bramkarza

14'

Tym razem jednak powstrzymany. Jeśli Hiszpanie nie obudzą swojej ofensywy, mogą zapomnieć o awansie. Póki co dominują gospodarze i nawet mimo braku Zlatana stwarzają coraz poważniejsze zagrożenie

13'

Wspaniały drybling Lucasa, pędzi mijając kolejnych rywali...

12'

Kontra Francuzów przerwana faulem na Pastore

11'

W prawej strony pola karnego uderzał Lucas, ale zbyt delikatnego strzału nie zdołał poprawić żaden z wbiegających graczy PSG

8'

Świetna okazja Jonasa, dostał sprytne dośrodkowanie z głębi pola, ale w ostatniej chwili jego uderzenie zablokował jeden z francuskich defensorów

7'

Tym razem nic z tego. W ofensywie ,,Nietoperzy'' od początku aktywny Soldado

6'

Rusza z kontrą Valencia, z przodu czterech jej piłkarzy

5'

Bronią się Hiszpanie, rzut rożny

13

Rzut rożny dla gości, Pastore ustawia piłkę w narożniku boiska

4'

Faul na jednym z graczy gospodarzy, mamy rzut wolny w lewej strony, będzie dośrodkowanie

3'

Moment walki w środku pola, PSG przejmuje piłkę

2'

Inicjatywa od początku po stronie gości. Hiszpanie muszą szukać bramek nie zapominając przy tym o defensywie, bo strata jednego gola sprawi, że nawet zdobycie dwóch nie zagwarantuje awansu

1'

Zaczynamy!

Valencia CF: Guaita, Barragán, Víctor Ruiz, Mathieu, Cissokho, Albelda, Tino Costa, Feghouli, Parejo, Jonas y Soldado.

Ławka rezerwowych: Diego Alves, Joao Pereira, Éver Banega, Guardado, Canales, Piatti, Valdez.

PSG: Sirugu, Jallet, Thiago Silva, Alex, Maxwell, Motta, Matuidi, Chantome, Pastore, Lucas y Lavezzi.

Ławka rezerwowych: Douchez, Sakho, Camara, Armand, Van der Wiel, Beckham, Gameiro

Poznajmy tym czasem składy obu ekip.

Co najmniej dwie bramki muszą dziś zdobyć gracze Valencii, by myśleć o awansie do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. Zwycięstwo Hiszpanów z paryskim gwiazdozbiorem na ich terenie byłoby co najmniej niespodzianką. Ale nie takie futbol już nam gotował.