Relacja na żywo: Bayern - Arsenal
Rozpoczęcie: 13.03.2013, 20:45 (środa)
90+3'

Koniec meczu! Bayern poległ w brzydkim stylu 0:2, ale zagra w ćwierćfinale. Pierwszy raz od 17 lat Anglików zabraknie w tej fazie LM. Dziś prócz Niemców, do Realu, Barcy, PSG, Juventusu, Galatasaray i Borussii dołączyła Malaga. Próżno szukać zdecydowanego faworyta, ale jeśli Bawarczycy w kolejnych etapach będą się prezentować jak dziś, o tryumfie mogą tylko marzyć.

90+3'

Prawdopodobnie nic z tego, Niemcy mają trzeci z rzędu aut...

90+2'

Faulowany Gomez, Bayern szuka kontaktowej bramki. Robben pędzi prawą flanką, ścięty teraz gracz Bawarczyków, będzie rzut wolny

90+1'

Kntra gospodarzy, Robben zablokowany, jeszcze raz wychodzi Arsenal

90+1'

Rzut wolny dla Arsenalu. Rusza ekipa Wengera...

90'

Tym razem zrównany z ziemią jeden z graczy Bayernu przez Artetę, długo nie wstaje. Sędzia dolicza 3 minuty

89'

Kartka za faul taktyczny dla Gomeza

88'

Aut Anglików na własnej połowie

87'

Niemcy pod presją, zobaczymy, na co jeszcze stać Arsenal. Wcześniej kartka dla Kościelnego

85'

Ależ sensacja! Mamy bramkę na 2:0, teraz - miejmy nadzieję - się zacznie. Po rzucie rożnym głową uderzył Kościelny. Niemcy nie chcą szybko wznowić gry...

84'

Arsenal może się pomału żegnać z Ligą Mistrzów...

83'

W odpowiedzi fauluje Cazorla, kolejny kartonik

82'

Leży na murawie Martinez. Tym razem jednak to on faulował, za co obejrzał żółtą kartkę

82'

Świetny drybling Mullera w jedenastce gości, ale Fabiański znów górą

81'

Tymczasem Kroosa zmienia Tymoshchuk. Bayern będzie się bronił

77'

Ależ okazja Gervinho! To powinno być 2:0, świetny drybling Iworyjczyka w polu karnym, uderzył lekko, ale piłka wpadłaby do siatki, gdyby uderzył odrobinę celniej

76'

Dobra okazja gości, ale atakujący Anglików tylko postraszyli przeciwników w ich polu karnym

75'

Szanse Arsenalu na awans maleją z każdą minutą...

74'

Żółta kartka dla Giroud, brzydkie wykopnięcie piłki gracza Arsenalu, gdy aut mieli gospodarze

73'

Rewanżuje się szkoleniowiec Bayernu, Mandzukicia zastępuje Mario Gomez

72'

Zmiana po stronie Anglików: Ramsey'a zastępuje Gervinho, Theo Walcotta zaś Oxlade-Chamberlain

71'

Toni Kroos uderza z dystansu, ale znacznie ponad bramką

70'

Arsenal nie potrafi zdobyć futbolówki...

69'

Chaos w polu karnym Arsenalu, ale póki co podopieczni Wengera nie muszą wyjmować piłki z siatki

68'

Fenomenalna interwencja Fabiańskiego! Muller piętką z powietrza zagrał do Robbena, ten wyskoczył za linię obrony Anglików i popędził z piłką, po czym w sytuacji sam na sam uderzył, górą jednak Polak

67'

Tym razem z prawej strony dogrywał Robben, przerywają rywale, ale piłka znów u Niemców

87

Coraz większe nerwy po stronie ekipy Arsene'a Wengera

66'

Rzut wolny dla Niemców po ręce jednego z graczy Arsenalu, ale dośrodkowanie w pole karne nie było groźne

65'

Brazylijczykowi pozazdrościł Kroos, piłkę - podobnie jak wcześniej kolega - posyła jednak niecelnie

64'

Uderzenie z dystansu Gustavo, piłka poskoczyła w polu karnym, ale strzał był niecelny

63'

Ktokolwiek wygra tę rywalizację, w takiej formie faworytem tegorocznych rozgrywek na pewno nie będzie

62'

W odpowiedzi uderzał Muller, ale broni Fabiański. Piłka wędruje pod pole karne Arsenalu, atak pozycyjny, przejmują rywale i kontra Bayernu. Przerywa ją Rosicky - przewinienie taktyczne, a więc żółta kartka w pełni zasłużona.

61'

Cazorla, ale tylko w mur. Hiszpan domaga się odgwizdania ręki, ale nie było to ani celowe zagranie Robbena, ani przerwany znacznie tor lotu piłki

60'

Pod polem karnym gości faul Rosickiego na Gustavo. Będzie świetna okazja dla Londyńczyków

59'

Coraz większa dominacja Arsenalu, ale wciąż niewiele z tego wynika

58'

Uderzał Muller, ale zbyt słabo, Polak pewnie chwyta piłkę

58'

Gibbs do Giroud, ten jednak nie przejmuje piłki, ruszają Niemcy

57'

...Przerywa Lahm faulem, za co ogląda żółtą kartkę

57'

Strzał Mullera, ale nic z tego. Kontruje Arsenal...

56'

Na spalonym Walcott, ale tylko zdaniem sędziego. Gdyby nie popełniono błędu, Anglik znalazłby się w sytuacji sam na sam

54'

Lahm dogrywa w pole karne, wybija Mertesacker. W odpowiedzi z daleka uderzył Giroud, ale strzał bez historii

52'

Podopiecznym Wengera brakuje determinacji. Niczym w zeszłym roku, w rewanżowym starciu w Milanem, gdy brakowało już tylko jednej bramki do dogrywki

51'

Znów Robben, tym razem uderzył kilka metrów ponad bramką

50'

Robben do Kroosa, ten w pole karne, niczym w pierwszej połowie Walcott - górą jednak obrońcy Arsenalu

49'

Anglicy próbuje grać ostrzejszym pressingiem, niewiele jednak z tego wynika

48'

Atak pozycyjny Bawarczyków, który zwieńczył Kroos - znów zabrakło niewiele

47'

Rajd Robbena, ładny drybling i strzał - piłka nieznacznie mija bramkę Fabiańskiego

46'

Wracamy na Allianz Arena!

45+1'

Koniec pierwszej połowy. Połowy, która zaczęła się imponująco, by później znacznie przygasić tempo. Ledwie jeden celny strzał „Kanonierów” sprawia, że od ćwierćfinału wciąż dzieli ich przepaść.

45'

Arsenal w drugiej połowie musi się pobudzić. Rywale pozwalają na wiele, ale bramki same się nie strzelą. Sędzia dolicza jedną minutę

44'

Wrzuca Ramsey, ale zbyt nisko. Brzydki faul Gibbsa, który wracając sfaulował od tyłu Robbena. Zasłużony żółty kartonik

43'

Przyśpieszają goście...

41'

Akcję Anglików przerywa przypadkowym wybiciem na aut Rosicky

39'

Leży na boisku Giroud, bardzo brzydkie zagranie Van Buytena, który kopnął rywala kolanem na tyle mocno, że strzelec bramki być może będzie musiał opuścić boisko. To powinna być żółta kartka

38'

Atakował Rosicky, ale tym razem obrońcy Bayernu przerywają, Anglicy jednak przejmują powtórnie piłkę

37'

Akcja Mullera i Kroosa, znów górą defensorzy Wengera, Fabiański nie musiał nawet interweniować

37'

Tymczasem z boku boiska rozgrzewa się Vermaelen...

36'

Akcję gości przerywa Kroos

33'

Faul taktyczny Ramsey'a. Znów bez żółtej kartki, choć mogłaby zostać pokazana przynajmniej drugi raz w tym spotkaniu

32'

Londyńczycy grają bardzo rozważnie. Zupełnie inna postawa niż w pierwszym starciu

32'

Fenomenalna akcja Arsenalu! Popędził prawą flanką Walcott, wstrzelił piłkę mocno w pole karne, niewiele zabrakło a uderzyłby ją Giroud

31'

Faul Artety w środku boiska. Bayern się jednak nie śpieszy z rozegraniem rzutu wolnego.

30'

Muller uderza, ale tylko w boczną siatkę!

30'

Statystyka strzałów na tę chwilę: 5:2 dla gospodarzy

29'

Robben imponuje dryblingiem, schodzi do środka, uderza jednak po ziemi i na dodatek - niecelnie

28'

Arsenal zamurowany niczym Milan w pierwszym starciu z Barceloną. Cały czas trzeba jednak szukać bramek

27'

Kolejny raz górą obrońcy Arsene'a Wangera...

26'

Teraz rzut wolny dla Anglików, Cazorla wrzuca wysoką piłkę, ale z kontrą wychodzą rywale

25'

Robben drybluje, ten do Lahma, piłka do Kroosa, Fabiański znów broni. Polak wyraźnie chce się dziś pokazać z dobrej strony

24'

Robben, Kroos, Alaba - i znów nic z tego. ,,Kanonierzy'' póki co imponują grą obronną

23'

Dośrodkowanie Gustavo z prawej strony, ale zbyt lekka, by któryś z kolegów mógł mieć z niej pożytek

22'

Atmosfera na Allianz Arena doprawdy imponująca

21'

Faul Kroosa, Bayern nie może narzucić swojego tempa

20'

Niemcy przejmują piłkę, rusza Robben, efektowny drybling, zagrywa na lewo do Alaby, ten uderza, ale i tym razem obronną ręką wychodzi Fabiański

19'

Aut dla Anglików po akcji Artety

18'

Kontra Bawarczyków, Kroos do Lahma, ten do Mullera, ale interweniują obrońcy Arsenalu

17'

Piłka po stronie gości, spokojnie rozgrywają piłkę

16'

Mandzukić próbował dojść do posłanej w pole karne piłki, ale dobrze wychodzi Łukasz Fabiański

15'

... Nic jednak z tego, podanie niecelne

15'

Coraz szybsze ataki gospodarzy, przerywają Anglicy, zagrywa Rosicky

14'

Aut z lewej strony dla Niemców, blisko do bramki Fabiańskiego

13'

Arsenal na razie bardzo sprawnie w defensywie

12'

Kolejne minuty pokażą nam, czy bramka Anglików była tylko chwilowym przebłyskiem

11'

Rzut wolny dla Arsenalu, około 30 metrów do bramki rywali

10'

Gustavo huknął jak z armaty, ale piłka zdecydowanie ponad poprzeczką

10'

Rzut rożny dla gospodarzy po akcji Müllera

9'

...To może przynieść korzyść Londyńczykom, bo rywale delikatnie się odsłaniają

9'

Dośrodkowanie z prawej strony Lahma, Kościelny na posterunku. Niemcy naciskają...

8'

Rusza prawą stroną Mandzukić, ale radzą sobie z nim defensorzy Arsenalu

7'

Faulowany w środku pola Robben

6'

Pierwszy spalony tego spotkania, Bayern szuka szybkiej odpowiedzi

22

Arsenal na razie sprawnie w defensywie

5

Pierwsza interwencja Fabiańskiego, problemu Polak jednak nie miał

4'

Bayern oszołomiony, rywale cieszą się, póki co bez przesady

21

Wrzutka Cazorli, ale Mertesacker nie sięgnął piłki

3'

Gol! Niesamowity początek! Sprawnie rozegrana piłka przez Arsenal, z prawej flanki Walcott dogrywa do Giroud, a ten bez trudu pakuje futbolówkę do siatki.

3'

Bayern nie naciska, inicjatywa po stronie Anglików

2'

Długie podanie do Walcotta, golkiper gospodarzy wyłapuje ją bez trudu

1'

Spokojnie rozgrywają piłkę Kanonierzy

Zaczynamy!

Wspaniała atmosfera na monachijskim obiekcie. W 2010 i 2011 roku na drodze stanął im Inter Mediolan, rok temu - Chelsea Londyn. Czy rok 2013 będzie w końcu niemieckim rokiem w europejskim futbolu? Tego z pewnością oczekują wszyscy kibice Bayernu

Hymn Ligi Mistrzów

Arsenal: Fabianski, Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Arteta, Ramsey, Rosicky, Walcott, Cazorla, Giroud.

Ławka rezerwowych: Mannone, Diaby, Vermaelen, Oxlade-Chamberlain, Coquelin, Arszawin, Gervinho.

Bayern: Neuer - Lahm, van Buyten, Dante, Alaba - Martínez, Gustavo - Müller, Kroos, Robben - Mandzukić.

Ławka rezerwowych: Starke, Rafinha, Contento, Shaqiri, Tymoshchuk, Pizarro, Gomez.

Niespełna 10 minut dzieli nas od ostatnich starć o ćwierćfinał Ligi Mistrzów. Na Allianz Arena Arsenal będzie potrzebował niemal cudu, bo tak trzeba nazwać odrobienie dwubramkowej straty na boisku jednego z faworytów rozgrywek. Sensacyjna remontada czy formalność Bayernu? Przekonamy się już niebawem. Póki co przyjrzyjmy się obu jedenastkom: