Najlepszym piłkarzem spotkania finałowego został Arjen Robben.

KONIEC! Bayern Monachium z Pucharem Europy.

Gomez za Mandzukicia.

90'

Zmiany w obu zespołach. Gustavo za Ribery'ego, zaś w Borussii: Schieber za Błaszczykowskiego i Sahin za Bendera.

89'

Robben! 2:1! Ribery sprytnie odegrał do wbiegającego w pole karne Robbena, który wpisał się na listę strzelców.

88'

Kolejna fenomenalna interwencja Weidenfellera, tym razem Niemiec zatrzymał potężne kopnięcie Schweinsteigera.

Spotkanie powoli zmierza ku końcowi, czyżby czekała nas dogrywka?

77'

Mandzukić z ostrego kąta tylko w boczną siatkę.

76'

Weidenfeller radzi sobie z mocnym uderzeniem Alaby.

73'

Ribery i Grosskreutz ukarani kartkami.

72'

Genialny Subotić, który w ostatniej chwili zablokował futbolówkę zmierzającą do bramki.

70'

Błaszczykowski wyłożył piłkę Hummelsowi, który zza szesnastki posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

68'

Gundogan strzela pewnie w prawy róg.

67'

Karny dla Borussii. Dante nieprzepisowo powstrzymuje Reusa.

62'

Znowu Mandzukić, tym razem Chorwat nie znalazł się w tak dogodnej sytuacji jak przed chwilą, pewnie broni golkiper Borussii.

Ribery rozprowadził futbolówkę do Robbena, który wyłożył ją na tacy Mandzukiciowi. Chorwat bez najmniejszych kłopotów skierował piłkę do pustej bramki.

60'

GOL! MANDZUKIĆ!

59'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Weidenfeller łapie strzał Martineza.

Na Wembley jest 86,298 widzów.

Spokojny początek drugiej połowy.

46'

Ruszamy z drugą połową. Rozpoczęła Borussia.

Statystyki po pierwszej połowie

45'

Koniec pierwszej połowy.

43'

Długa piłka do Robbena, który wykorzystał pomyłkę Hummelsa, Holender jednak ponownie nie znalazł sposobu na golkipera Borussii.

42'

Reus z ostrego kąta obok bramki.

37'

Robben 'tańczy' w polu karnym Borussii, strzał Holendra blokuje Subotić.

35'

Doskonała okazja Lewandowskiego, Polak przegrał pojedynek z bramkarzem Bayernu.

Pierwsze 25 minut spotkania bezapelacyjnie należało do podopiecznych Jurgena Kloppa, teraz do głosu zaczynają dochodzić Bawarczycy.

30'

Piłka dochodzi do Robbena, który jednak przegrał pojedynek z bramkarzem Borussii.

29'

Żółta kartka dla Dantego za faul na Reusie.

27

Z rożnego dośrodkował Schweinsteiger, próba Martineza nad poprzeczką.

26'

Pierwsza dogodna akcja Bayernu. Główkę Mandzukicia Weidenfeller przeniósł nad poprzeczką.

22'

Grosskreutz z boku boiska precyzyjnie dograł do Bendera, z którego uderzeniem poradził sobie Neuer.

19'

Dortmundczycy bombardują bramkę Neuera, szybki kontratak Borussii wykończył Reus, Neuer sparował uderzenie na rzut rożny.

15'

Kolejna genialna szansa Borussii. Strzał Błaszczykowskiego z kilku metrów zatrzymał golkiper Bayernu.

14'

Kapitalny strzał Lewandowskiego zza pola karnego, z najwyższym trudem broni Neuer.

Zdjęcie z ceremonii otwarcia finału Ligi Mistrzów.

11'

Błaszczykowski posłał piłkę tuż obok lewego słupka.

7'

Kolejny corner dla Borussii, łapie Neuer.

Spokojny początek spotkania, żadna z drużyn nie kwapi się do szaleńczych ataków.

3'

Strzał Lewandowskiego, tylko rzut rożny.

1'

Od środka ruszył Bayern.

Hymn Ligi Mistrzów.

Zawodnicy wychodzą na murawę.

W Londynie trwa ceremonia otwarcia.

Szatnia Borussii

Na finale pojawi się również sir Alex Ferguson.

Tom Starke i Manuel Neuer na stadionie

Dortmund: Weidenfeller, Piszczek, Subotic, Hummels, Schmelzer, Gundogan, Bender, Blaszczykowski, Reus, Grosskreutz, Lewandowski.

Bayern: Neuer; Lahm, Boateng, Dante, Alaba; Martinez, Schweinsteiger; Robben, Müller, Ribéry; Mandzukić.

Javi Martinez wykonał najwięcej przechwytów (39) ze wszystkich piłkarzy tej edycji Ligi Mistrzów.

Piłkarze BVB również są już na Wembley

Fani Borussii na stadionie

Kibice udają się na Wembley

Bayern jest dopiero piątym zespołem w historii Ligi Mistrzów, który nie stracił żadnego gola w spotkaniach ćwierćfinałowych i półfinałowych.

Pod Wembley można spotkać również fanów Barcelony i Realu. Czyżby ktoś już przed półfinałami był już pewny awansu swojej drużyny i nabył bilety do Londynu?:)

Zegar odlicza czas do rozpoczęcia spotkania

W aktualnym sezonie Bayern nie strzelił bramki jedynie w przegranym spotkaniu z Arsenalem 0:2.

Baner w okolicach Wembley

Kibic Bayernu, Helmut, spędził ostatnie 12 dni na rowerze, by dotrzeć do Londynu na finał Ligi Mistrzów. Helmut ma jednak niewielki kłopot ponieważ... nie posiada biletu na spotkanie Borussii z Bayernem.

Z Londynu. No i wynik nieziemski, 15-13 dla gwiazd Drużyny A. Pires jak za najlepszych lat!
Kibiców coraz więcej. Finał już niebawem wszak. Jak obstawiają Anglicy? Tu zdania mocno podzielone. Część pamięta jak Borussia rozprawiała się z Manchesterem City, wspominają Lewandowskiego i jego 4 gole oraz możliwy transfer do Manchesteru United. Inni przypomnieli finałowy mecz Bayernu z Czerwonymi Diabłami oraz sromotną porażkę Arsenalu na Emirates 1-3 z Mistrzami Niemiec. Generalnie Anglicy są zamknięci w hermetycznym świecie futbolu angielskiego, kojarząc niektóre wybrane doniesienia ze Starego Kontynentu. Nie ma się co dziwić, że zachwycają się tylko tym - oni żyją w kraju jednej z najlepszych lig na świecie - my żyjemy w kraju T-Mobile Ekstraklasy i by poczuć emocje musimy spoglądać na innych...

Pamiątkowe zdjęcie obu ekip.

Ultimate Champions A wygrywają 15:13 z Ultimate Champions B. Pokazowy mecz ale przyjemnie się patrzyło na dawne gwiazdy.

Do przerwy Team A prowadzi 8-3. Pires w formie!!!

W 1997 gdy BVB zdobywało Ligę Mistrzów to mistrzami swoich krajów byli: Bayern, Juventus, Porto, MU, Galatasaray i tak jest w tym roku

Wywołany do wypowiedzi melduję się z Londynu.

Guten Morgen!!! Sporo chmur na niebie, ale słońce świeci. Zatem sukces! Londyn zalany przez Niemców. Ciekawe co na to Królowa:) Wydaje mi się, że więcej tych w żółtych koszulkach /jak pokazuje zdjęcie/.
Już o 12:30 miejscowego czasu (za 15 minut) mecz gwiazd. Kto zagra?

Team A: Jens Lehmann, Robert Pirès, Fredrik Ljungberg, Ian Rush, Giovanni van Bronckhorst, Karl-Heinz Riedle, Christian Karembeu, Graeme Le Saux, Steve McManaman, Jamie Carragher, Gianfranco Zola.
Trener: Lars Ricken
Team B:
 Edwin van der Sar, Cafu, Simone Farina, Patrik Andersson, Youri Djorkaeff, Luís Figo, Predrag Mijatović, Giovane Élber, Michael Laudrup, Fabio Cannavaro, Pierre van Hooijdonk, Serginho.
Trener: Paul Breitner

Thomas Muller może stać się dzisiaj 17 piłkarzem w historii, który strzeli bramkę w dwóch finałach Ligi Mistrzów.