Relacja na żywo: Bayer - Man. Utd
Rozpoczęcie: 27.11.2013, 20:45 (środa)
90+3

Koniec spotkania! Manchester United pokonuje Bayer Leverkusen aż 5-0, tym samym pieczętując awans do dalszej fazy rozgrywek Ligi Mistrzów.

90+1

Kohr ukarany żółtą kartką.

88'

5-0 dla Manchesteru! To jest prawdziwe upokorzenie dla Bayeru. Strzelcem gola Nani, asystował Giggs.

84'

Kolejna okazja dla United, ale Anderson przegrywa pojedynek z Leno.

81'

Kohr za Bendera.

80'

Boisko opuszcza bohater tego meczu - Wayne Rooney. W jego miejsce pojawia się Anderson.

79'

Young wchodzi za Valencię.

77'

Mamy już 4-0 dla gości! Kolejny błąd defensywy Bayeru, któy kończy się tragicznie w skutkach. Trzecią asystę tego wieczoru zalicza Rooney, strzelcem bramki Smalling. Bayer ośmieszony na własnym obiekcie.

73'

Bender miał świetną okazję na zmianę niekorzystnego wyniku, jednak piłka szybuje ponad bramką De Gei.

72'

Zakotłowało się pod bramką Manchesteru, lecz obrońcy wybijają piłkę.

70'

Podwójna zmiana w szeregach Bayeru - Hegeler wchodzi za Reinartza, Derdiyok zmienia Sona.

70'

Buttner zmienia Evrę.

Czy gospodarzy stać chociaż na honorowe trafienie?

66'

3-0!!! Wątpię, aby Bayer zdołał odmienić losy spotkania na własną korzyść. Jonny Evans strzelcem trzeciego gola.

63'

Mało brakowało a Wayne Rooney strzeliłby na 3-0.

59'

Błąd Spahicia, szybki przerzut do Naniego, który natychmiast oddaje strzał po ziemi. Bez efektu bramkowego.

58'

Korner dla Bayeru.

55'

Niemcy starają się jednak narazie bez skutku.

52'

Gra na boisku zaostrza się.

50'

Mało zabrakło a po zagraniu Castro z rzutu wolnego Omer Toprak stanąłby przed szansą na strzelenie kontaktowego gola.

49'

Kolejna szansa dla United! Kagawa jednak źle wymierzył strzał i nie ma trzeciego gola dla gości.

46'

Początek drugiej połowy.

45'

Koniec pierwszej połowy! Manchester United zasłużenie prowadzi z Bayerem Leverkusen 2-0. Mamy nadzieję, że po przerwie Niemcy się przebudzą i będziemy jeszcze świadkami wielkich emocji.

42'

Rzut rożny dla Bayeru. Szybka kontra United, jednak Nani źle dośrodkowuje.

40'

Manchester kontroluje przebieg wydarzeń na boisku.

36'

Rzut rożny dla Bayeru.

33'

Na spalonym Rooney.

32'

Zamiast podawać, Kagawa decyduje się na strzał. Piłkę pewnie łapie Leno.

30'

Mamy już 2-0 dla United!!! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę do własnej bramki pakuje Emir Spahić.

28'

Strzał głową Larsa Bendera przelatuje w dużej odległości od bramki Czerwonych Diabłów.

26'

Rzut wolny dla Manchesteru, Jednak Giggs trafia w mur.

24'

Znowu niebezpiecznie pod bramką gospodarzy. Anglicy rozochocili się i na jednym golu nie zamierzają poprzestać.

To już 9 asysta Wayne'a Rooneya w tym sezonie

22'

Gol!!! Piękna centra Rooneya i Antonio Valencia umieszcza piłkę z najbliższej odległości w bramce strzeżonej przez Bernda Leno.

21'

Świetna indywidualna akcja Kiesslinga! Strzał Niemca zostaje zablokowany przez Evansa.

19'

Strzał głową Spahića po stałym fragmencie gry, jednak piłka przelatuje ponad poprzeczką bramki De Gei.

18"

Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy.

17'

Centymetrowy spalony Kiesslinga.

16

Pierwsza próba strzelecka Naniego. Piłka leci dobre 2 metry od poprzeczki Bayeru. Portugalczyk był zbyt odchylony przy tym uderzeniu.

15'

Klepka Sona z Castro na 30 metrze od bramki De Gei, wyglądało to ciekawie, jednak Evra powstrzymuje akcję Niemców.

12'

Na BayArena nic ciekawego się nie dzieje.

8'

Jak narazie zespół z Leverkusen ma spore problemy ze sforsowaniem środkowej części boiska. Anglicy są bardzo dobrze ustawieni w środku pola.

5'

W pierwszych minutach meczu daje się zauważyć lekka przewagę podopiecznych Davida Moyesa.

3'

Pierwszy strzał Heung-Mina, bardzo słaby i niecelny.

1'

Pierwsza akcja Manchesteru... Rooney na spalonym.

1'

Zaczęli! Przy piłce jako pierwsi gospodarze.

Na boisku pojawiły się już obydwa zespoły. Przed nami hymn Ligi Mistrzów.

W składzie gospodarzy zabraknie Sebastiana Boenischa, Roberto Hilberta a także Sidneya Sama.

Z kolei w ekipie Czerwonych Diabłów nie zobaczymy m.in. Marouane'a Fellainiego, Darrena Fletchera, Robina Van Persiego czy Michaela Carricka.

Znamy już składy wyjściowe obydwu drużyn:

Bayer Leverkusen: Leno - Spahić, Toprak, Donati, Reinartz, Rolfes, Lars Bender, Can, Castro, Son Heung-Min, Kiessling.

ławka rezerwowych: Lomb, Stafylidis, Wollscheid, Hegeler, Kohr, Kruse, Derdiyok.

Manchester United: De Gea - Evra, Jones, Ferdinand, J. Evans, Smalling, Giggs, Nani, Valencia, Kagawa Rooney.

ławka rezerwowych: Lindegaard, Buttner, Anderson, Young, Cleverley, Hernandez, Welbeck.

Dzisiejszy mecz będzie szóstym starciem tych pomiędzy Bayerem Leverkusen a Manchesterem United w Lidze Mistrzów. Do tej pory dwukrotnie padł remis i trzy razy ze zwycięstwa cieszyli się piłkarze z Anglii. Jeśli więc Aptekarzom udałoby się wygrać, byłoby to historyczne, bo pierwsze zwycięstwo nad Czerwonymi Diabłami. Jedno ze wspomnianych zwycięstw United miało miejsce w połowie września, na inaugurację nowego sezonu CL – w Manchesterze, gospodarze, po trafieniach van Persiego, Valencii i Rooneya (dwóch), pokonali przyjezdnych 4:2. Dla wicelidera Bundesligi gole zdobyli Simon Rolfes i Ömer Toprak. Jak będzie dziś?