Rozpoczęcie: 11.12.2013, 20:45 (środa)
90+4

Koniec spotkania! Napoli wygrywa z Arsenalem 2-0.

90+3

Gol dla Napoli!!! Callejon strzelcem bramki, piękna asysta Insigne! 2-0 prowadzą gospodarze.

90'

Sędzia dolicza 3 minuty.

84'

Żółty kartonik dla Fernandeza.

84'

Żółta kartka dla Ramseya.

82'

Piłka przelatuje wzdłuż pola bramkowego Arsenalu! Nikt nie zamknął tej akcji.

76'

Czerwona kartka dla Artety!

74'

Monreal za Rosickego.

73'

Higuain!!! 1-0 dla Napoli, świetne zachowanie Argentyńczyka w polu karnym.

70'

Higuain strzela ponad bramką.

69'

Strzał Insigne broni bez problemu Szczęsny.

68'

Ramsey za Santi Cazorlę.

67'

Żółta kartka dla Giroud, za grę po gwizdku.

66'

Na spalonym Giroud.

63'

Pierwsza żółta kartka dla gracza Arsenalu. Ukarany Arteta.

62'

Callejon! I nie ma bramki!

61'

Po wejściu Insigne, Napoli zaczęło lepiej grać w ofensywie.

58'

Świetna okazja dla Napoli, jednak Armero marnuje ją! Strzela prosto w Szczęsnego.

57'

Zmiana: Insigne za Pandeva.

56'

Mecz wyraźnie ożywił się, jednak panuje dużo chaosu.

54'

Rzut rożny dla Napoli. Jednak za słaba wrzutka Mertensa.

49'

Z 20 metrów próbował zaskoczyć Rafaela, Mesut Ozil.

48'

Jeśli Napoli myśli o awansie, powinni odważniej zaatakować bramkę Szczęsnego.

46'

Początek drugiej połowy.

45'

Koniec pierwszej połowy. Jak narazie nudny mecz.

42'

Żółty kartonik dla Dzemailiego.

38'

Świetna okazja Napoli! Jednak Maggio przenosi piłkę ponad poprzeczkę.

36'

Żółta kartka dla Mertensa.

31'

Strzela Callejon, jednak bardzo niecelnie.

30'

Po raz trzeci Higuain na spalonym.

28'

Inicjatywę powoli przejmuje Arsenal.

22'

100% procentowa okazja Arsenalu, jednak bez efektu.

18'

Ach, gdyby Giroud lepiej to przyjął znalazłby się sam na sam z Rafaelem. Błąd Fernandeza.

15'

Rzut wolny dla Napoli.

13'

Strzał Mertensa zablokowany przez obrońców gości. Przewaga Napoli.

12'

Widać, że Napoli ma sporą ochotę do gry. Kolejna akcja gospodarzy przerwana przez Mertesackera.

9'

Strzał Pandeva, pewnie wyłapuje polski bramkarz. Świetne długie podanie od Mertensa.

7'

Dośrodkowanie Włochów pewnie łapie Szczęsny.

5'

Kolejny spalony Higuaina.

4'

Na razie bez żadnych ciekawych sytuacji.

1'

Na spalonym Higuain. Minimalny spalony.

1'

Początek meczu! Jako pierwsi przy piłce gracze Napoli.

Zawodnicy wychodzą na murawę boiska w Neapolu. Przed nami hymn Ligi Mistrzów.

Znamy składy wyjściowe obydwu ekip.

Napoli: Rafael Cabral - Maggio, Fernandez, Armero, Albiol, Callejon, Dzemaili, Behrami, Higuain, Mertens, Pandev.

Arsenal Londyn: Szczęsny - Mertesacker, Koscielny, Jenkinson, Gibbs, Rosicky, Arteta, Ozil, Santi Cazorla, Flamini, Giroud.

Sędzią tego spotkania będzie Węgier - Viktor Kassai.

Teoretycznie remis w dzisiejszym spotkaniu Ligi Mistrzów może zapewnić awans i Napoli, i Arsenalowi. W praktyce pewne jest jednak, że obie drużyny będą musiały wyjść na boisko z chęcią zdobycia kompletu punktów, tak by udział w fazie pucharowej nie wyśliznął się im przez palce.

W dużo lepszej sytuacji jest aktualnie Arsenal, który ma w dorobku dwanaście oczek i o trzy wyprzedza Napoli oraz Borussię. Anglicy potrzebują więc jednego punktu, by nie oglądając się na rywali wygrać zmagania w grupie F Ligi Mistrzów. Awans gościom może dać również porażka w dzisiejszym spotkaniu, gdyż w pierwszym starciu wygrali oni z Napoli 2:0, a więc jeśli w szóstej kolejce przegrają jedną bramką lub nawet dwoma, ale strzelając przy tym minimum jednego gola, wtedy wywalczą oni awans.

Jeszcze więcej możliwych scenariuszy ma z kolei Napoli. Drużyna ta może odpaść z Ligi Mistrzów nawet jeśli wygra swoje spotkanie. Jeśli bowiem w spotkaniu z Arsenalem padnie wynik np. 1:0 czy 3:1, a jednocześnie Borussia wygra swoje spotkanie w Marsylii, wtedy wszyscy trzej rywale walczący o awans będą mieli po dwanaście punktów, ale to właśnie Włosi będą mieli najgorszy bilans bezpośrednich spotkań.