Więcej na temat: Ikony LM

Newsy:

 • Steven Gerrard

  Takich zawodników jest niewielu. Można ich policzyć na palcach jednej ręki. Liverpool w swojej historii miał wiele wielkich postaci, które odchodziły z klubu, ale nigdy tak wielkiej jak Steven Gerrard. Bill Shankly, Kenny Dalglish, Ian Rush i Jamie Carragher to bez wątpienia niesamowite przykłady ludzi, którzy pokazali, jak bardzo można związać się z klubem. Te wszystkie wydarzenia bije na głowę Steven Gerrard, który pozostanie największą legendą Liverpoolu.

  czytaj więcej
 • Thierry Daniel Henry

  Jeden z najlepszych piłkarzy, którzy biegali po boiskach Premier League. Najskuteczniejszy strzelec „Kanonierów" oraz reprezentacji Francji, kojarzony z doskonałego wykańczania sytuacji podbramkowych. Legenda Arsenalu, klubu, który ukształtował go piłkarsko. Mistrz Świata oraz Europy, mistrz Anglii, Hiszpanii i Francji. Fenomenalny „Titi", prawdziwy „Gunner". Gracz, bez którego ciężko będzie sobie wyobrazić ówczesny futbol.

  czytaj więcej
 • Raymond Goethals

  Raymond Goethals nie był Francuzem. To bardzo ważna informacja, biorąc pod uwagę, że przeciętny kibic kojarzy go, jeśli w ogóle, wyłącznie z europejskim sukcesem Olympique Marsylia. Raymond Goethals był Belgiem, grał w belgijskich klubach, później belgijskie kluby prowadził, był nawet szkoleniowcem kadry Belgii. A po drodze faktycznie na moment zakotwiczył we Francji, by dać sąsiadom to, czego nigdy wcześniej ani nigdy później nie zdobyli.

  czytaj więcej
 • Samuel Eto'o

  Aby być wielkim, nie możesz być zwykłym. No dobrze, możesz, ale wtedy przy pierwszym niepowodzeniu się od ciebie odwrócą, a po latach – zapomną. By pozostać w pamięci na długie lata, trzeba budzić skrajne emocje.

  czytaj więcej
 • Prezent na gwiazdkę od LigaMistrzow.com

  Święta Bożego Narodzenia to czas obdarowywania prezentami innych. Nasza redakcja również przygotowała prezent dla fanów europejskich rozgrywek klubowych.

  czytaj więcej
 • Paolo Maldini

  Przeczytałem, że Jan Tomaszewski wśród czterech najlepszych defensorów ustawił Maldiniego. Pomyślałem: zgoda, Maldini jest niezły i w ogóle, ale żeby od razu jeden z najlepszych w historii? Obok Beckenbauera? Rzecz jasna myślałem o Paolo Maldinim, tym którego znałem z telewizyjnych transmisji. Nie przyszło mi do głowy, że był jakiś inny Maldini… na przykład, pomyślmy, Cesare Maldini? Zostałem wówczas nieco uświadomiony w zakresie historii piłki nożnej

  czytaj więcej