Więcej na temat: Okiem kibica

Newsy:

 • Co w kadrze brzęczy?

  Po meczu w Bolonii 7 września byłem bardzo pozytywnie zaskoczony tym, co zobaczyłem na boisku i tym, co zaprezentowała reprezentacja w debiucie Jerzego Brzęczka. Nowe twarze, ciekawe stałe fragmenty gry i dość pechowy remis. Minął miesiąc i wszystko pękło jak mydlana bańka.

  czytaj więcej
 • Na takie losowanie czekał każdy

  W tym sezonie nie można mieć pretensji do UEFA, bo wynik losowania prawdopodobnie przypadł do gustu każdemu, kto śledzi Ligę Mistrzów. Tym razem poziom się wyrównał, co zapobiegnie, w minimalnym stopniu, przyznania miejsca w 1/2 finału tylko dla drużyn z Niemiec i Hiszpanii.

  czytaj więcej
 • Cierpienie, idź precz!

  Tyle rzeczy dzieje się wokół, tyle bólu i zmartwień, które okazują się nie mieć realnego wpływu na nasze życie. Mimo wszystko, identyfikujemy się z tymi elementami codzienności, przez co nasza osobowość cierpi. Jeden uśmiech, tak szczery i ważny może jednak zdziałać cuda i wypędzić zło z nas i naszych postępowań. Tak zwyczajnie.

  czytaj więcej
 • A ja wolę moją mamę...

  Rana wyrżnięta tępym narzędziem w głowie. Nie można jej zszyć. Ciągle krwawi, dostarcza codziennej dawki porządnego cierpienia. Nie pomagają opatrunki, leki. Sen, który w teorii ma przynieść ukojenie, sprawia, że jest jeszcze gorzej. Koszmary przypominają o tym najgorszym momencie, o bólu. Chodzisz strudzony. Każdy przedmiot, głupia łyżka, miska od zupy z kimś ci się kojarzą. Doskonale wiesz z kim. Próbujesz zapomnieć, ale nie możesz. Może nie potrafisz, ale chyba bardziej nie chcesz. Najgorszy jest jednak widok najbliższych. W oczach swoich uśmiechniętych, bawiących się dzieci widzisz ją. Płaczesz i zastanawiasz się, czy są to łzy spowodowane szczęściem twoich pociech, czy łzy smutku. Bo przecież każdy może je zobaczyć. Każdy oprócz niej. Tak bardzo chciała.

  czytaj więcej
 • Lament po Leonidasie

  Szok? Niekoniecznie. Żal? Może trochę. Strata? Ogromna. Messi został wyautowany z kadry przez samego siebie. Gwiazdor nie wytrzymał psychicznie. Argentyńczycy płaczą po kolejnym przegranym finale. Nóż w rozkrwawione serca wbił im dodatkowo ich lider, Bóg, ale nie zbawiciel.

  czytaj więcej
 • Sen o Victorii

  Chciałbym przelać myśli na wirtualny papier. Wyskrobać kilka słów komputerowym piórem. Usiąść i stworzyć fantastyczną opowieść o herosach, piłkarzach, ludziach. Wykorzystać gotowy materiał. Nie potrafię. Wciąż jestem w transie. Czarodzieje z miasta Leicester mnie zaczarowali. Oczarowali. Obdarowali mocą, której nie potrafię wykorzystać. Piłka nożna dawno nie podarowała dziennikarzowi takiego tematu, takiej perełki, już w pełni oszlifowanej. Historia nowych mistrzów Anglii powaliła mnie na łopatki, a stała się jeszcze głębsza, gdy odkryłem karty przeszłości każdego z zawodników świeżego czempiona.

  czytaj więcej
 • Zabij, jeśli potrafisz!

  Po dźwięku ostatniego gwizdka arbitra na Allianz Arenie wbiło mnie w wygodny fotel na dobre kilka minut. Sygnały z meczu docierały do mnie warstwami; każda z nich musiała być dokładnie przetworzona przez mój mózg. Czułem się tak, jakby ktoś młotkiem wbijał mi coś strasznie tępego do głowy. Byłem zszokowany. Dawno nie widziałem czegoś tak porywającego; pysznego w smaku. Zjadłem tort z drobinkami szlachetnego złota, ale wciąż nie byłem nasycony. Ten mecz był nielegalny, zakazany, kuszący, a ja go skosztowałem.

  czytaj więcej
 • Stadionowym okiem Arta

  Rendez-vous po angielskich stadionach, czyli to, co najciekawsze w Lidze Mistrzów i Premier League oraz w pozostałych ligach w Europie.

  czytaj więcej
 • Gloria victis

  Piłkarzy Napoli zwyczajnie, po ludzku, mi szkoda. To zespół światowej klasy i chciałbym widzieć go w 1/8 finału bardziej, niż połowę drużyn, które się w niej znalazły. Niestety, z grupy F ktoś po prostu musiał odpaść...

  czytaj więcej
 • Siedem najważniejszych wydarzeń piłkarskiego weekendu w Europie

  Weekend w europejskich ligach stał pod znakiem szlagierów. Swoje El Klasykko mieliśmy też w Polsce, ale umówmy się – artykuł ma być na temat wydarzeń w Europie. Pozostańmy zatem w temacie poważnej piłki nożnej.

  czytaj więcej