Więcej na temat: Felietony

Newsy:

 • Mistrzowie z lepszej planety

  Hiszpania wygrywa wielki turniej po raz trzeci z rzędu. Trzeci z rzędu! Czy to jest już nudne? Myślę, że takie określenie byłoby po prostu brakiem szacunku. Mistrzom należy się szacunek.

  czytaj więcej
 • Dzień zerowy

  Specyfika wielkich turniejów polega na tym, że im bliżej jest do ich zakończenia, tym wyższą rangę mają pozostałe do rozegrania spotkania. Dziś kluczowy moment dla Euro 2012. O prymat na kontynencie powalczą Hiszpanie z Włochami.

  czytaj więcej
 • Niespełniona mentalność

  To już jest fatum. Niemcy znów wyjadą turnieju z medalem, ale znów nie ze złotym. Co zawiodło tym razem, gdy wydawało się, że nic już zawieść nie może?

  czytaj więcej
 • Portugalio, wybacz mi...

  … nie wiedziałem, co czynię. Nie wiedziałem, co czynię, stawiając na tobie krzyżyk jeszcze przed rozpoczęciem turnieju. Choć nie zagrasz w finale, możesz czuć się zwycięzcą.

  czytaj więcej
 • Skazani na Kijów

  Jeśli Niemcy nie sięgną po złoty medal na Euro 2012, to już chyba nigdy po niego nie sięgną. Poziomem gry biją oni na głowę wszystkie inne zespoły, jakie przyjechały do Polski i na Ukrainę.

  czytaj więcej
 • Advocaat diabła

  Skoro my jesteśmy załamani, to co mają czuć Rosjanie po swoim występie na Euro 2012? Smutek, rozczarowanie, bezradność – na pewno. Ale najsilniejszym uczuciem jest u nich zwykła wściekłość.

  czytaj więcej
 • Agonia biało-czerwonego balona

  Wczoraj późnym wieczorem straciłem cząstkę siebie, która towarzyszyła mi od dawna, coraz bardziej nasilając swoją obecność. Tą cząstką była zaklinająca rzeczywistość nadzieja, że tym razem się uda.

  czytaj więcej
 • Matematyka z Holendrami, lekcja pierwsza

  Reprezentacja Holandii jest już prawie poza Euro 2012. Wczoraj piłkarze Berta van Marwijka przegrali 1:2 z Niemcami i nadal nie mają na swoim koncie choćby punktu.

  czytaj więcej
 • Król Andrij Pierwszy

  Na Ukrainie dokonał się wczoraj bezkrwawy zamach stanu. Republika zamieniła się, przynajmniej na kilka dni, w monarchię. Na pierwszego króla wybrano zaś – przez aklamację – Andrija Szewczenkę.

  czytaj więcej
 • Wadliwy mechanizm Pomarańczy

  – Z budowaniem drużyny piłkarskiej jest jak z kopulacją słoni. Dużo hałasu, kurzu, a efekt dopiero po dwóch latach – powiedział niegdyś Wojciech Łazarek, były trener reprezentacji Polski. W przypadku kadry Holandii, do tego stwierdzenia należałoby dodać jeszcze drugą część: kolejne dwa lata zajmuje cofanie efektu pożądanego.

  czytaj więcej