Więcej na temat: Felietony

Newsy:

 • Koniec „kompleksu barcelońskiego” i rysa na krysztale

  W ciągu doby od zakończenia meczu Barcelony z Realem w półfinale Pucharu Króla Internet, jak również wszystkie inne kanały przekazu, zalały komentarze o świetnej grze piłkarzy w białych koszulkach, którzy bezlitośnie ograli bezradną „Dumę Katalonii”. Na stałe do repertuaru niezapomnianych obrazków dołączy zapewne scena, jak Angel Di Maria „wkręca” w murawę Carlesa Puyola, który przecież do kelnerów nie należy. Wreszcie: sympatycy Realu mają swój moment triumfu.

  czytaj więcej
 • Końcowe odliczanie

  Do zamknięcia letniego okienka transferowego pozostało już niewiele czasu. Warto zatem usystematyzować to, co może czekać nas w najbliższych dniach. A wszystko wskazuje na to, że wydanych zostanie wiele milionów.

  czytaj więcej
 • Kolumbowie. Rocznik 12

  Rok 2012 już teraz musimy nazwać przełomowym w historii piłki nożnej. Nieuchronnie wkraczamy w okres, w którym pozycja napastnika będzie stopniowo coraz częściej pomijana. Czy coś jest w stanie zatrzymać ten proces?

  czytaj więcej
 • Mistrzowie z lepszej planety

  Hiszpania wygrywa wielki turniej po raz trzeci z rzędu. Trzeci z rzędu! Czy to jest już nudne? Myślę, że takie określenie byłoby po prostu brakiem szacunku. Mistrzom należy się szacunek.

  czytaj więcej
 • Dzień zerowy

  Specyfika wielkich turniejów polega na tym, że im bliżej jest do ich zakończenia, tym wyższą rangę mają pozostałe do rozegrania spotkania. Dziś kluczowy moment dla Euro 2012. O prymat na kontynencie powalczą Hiszpanie z Włochami.

  czytaj więcej
 • Niespełniona mentalność

  To już jest fatum. Niemcy znów wyjadą turnieju z medalem, ale znów nie ze złotym. Co zawiodło tym razem, gdy wydawało się, że nic już zawieść nie może?

  czytaj więcej
 • Portugalio, wybacz mi...

  … nie wiedziałem, co czynię. Nie wiedziałem, co czynię, stawiając na tobie krzyżyk jeszcze przed rozpoczęciem turnieju. Choć nie zagrasz w finale, możesz czuć się zwycięzcą.

  czytaj więcej
 • Skazani na Kijów

  Jeśli Niemcy nie sięgną po złoty medal na Euro 2012, to już chyba nigdy po niego nie sięgną. Poziomem gry biją oni na głowę wszystkie inne zespoły, jakie przyjechały do Polski i na Ukrainę.

  czytaj więcej
 • Advocaat diabła

  Skoro my jesteśmy załamani, to co mają czuć Rosjanie po swoim występie na Euro 2012? Smutek, rozczarowanie, bezradność – na pewno. Ale najsilniejszym uczuciem jest u nich zwykła wściekłość.

  czytaj więcej
 • Agonia biało-czerwonego balona

  Wczoraj późnym wieczorem straciłem cząstkę siebie, która towarzyszyła mi od dawna, coraz bardziej nasilając swoją obecność. Tą cząstką była zaklinająca rzeczywistość nadzieja, że tym razem się uda.

  czytaj więcej