Rozpoczęcie meczu:21.11.2012, 20:45 Stadion:Amsderdam Arena, Amsterdam
Grupa i kolejka:Grupa D, kolejka #5 Arbiter:Pedro Proença

Relacja tekstowa:

90+3'

Koniec spotkania! Borussia ogrywa Ajax 4:1 i wygrywa grupę śmierci!

86'
Honorowe trafienie Holendrów! Eriksen doskonale przerzucił piłkę nad obrońcami, do futbolówki dopadł Hoesen i wspaniałym strzałem pokonał bramkarza, piłka odbiła się jeszcze od obrońcy Borussii, co dodatkowo utrudniło pracę Weidenfellerowi.
84'
Żółtą kartą ukarany Moisander.
Borussia spokojnie kontroluje spotkanie, mistrzom Niemiec już nic nie zabierze zwycięstwa.
79'
Boisko opuszcza Reus, na placu gry melduje się Schieber.
78'
Ajax nie poddaje się. Dobre podanie otrzymał Fischer, który trafił jednak wprost w Weidenfellera.
73'
Ostatnia zmiana w szeregach gospodarzy. Za Boerrigtera pojawia się Fischer.
72'
Strzał Hoesena zablokowany.
70'
Kolejny Polak na boisku. Błaszczykowski zmienia Gotze.
Gospodarzom pozostała już walka jedynie o trafienie honorowe.
67'
Bramkowa odpowiedź Borussii, Lewandowski ponownie wpisał się na listę strzelców. Genialnym podaniem Polaka obsłużył Gotze, „Lewy" z ostrego kąta trafił do siatki. Dwa strzały Polaka – dwie bramki. Zabójcza skuteczność naszego snajpera.
66'
Zagotowało się pod polem karnym Borussii. Ze strzałem Schone poradził sobie Weidenfeller.
64'
Kolejna zmiana w szeregach gospodarzy. Hoesen wchodzi za Enoha.
63'
Kontuzjowanego Bendera zmienia Perisić.
61'
Jęk zawodu na Amsderdam Arena, Eriksen nie trafia w bramkę Borussii.
60'
Enoh przypadkiem zahaczył łokciem Bendera, Niemiec ma rozcięcie na twarzy, z którego leci krew. Dla zawodnika Borussii mecz już się zakończył.
57'
Gotze wysoko nad bramką.
53'
Gotze ukarany żółtą kartką, Niemiec przewrócił się w polu karnym, sędzia jednak uznał, że zawodnik Borussii symulował i ukarał go kartką. Kontrowersyjna decyzja arbitra.
51'
Doskonała okazja Eriksena, gracz Ajaxu wyszedł sam na sam z bramkarzem, broni Weidenfeller.
49'
Z ostrego kąta na strzał głową zdecydował się De Jong, piłką minęła bramkę Borussii.
46'
De Boer nie czeka ze zmianami. Za Poulsena wchodzi Schone.
46'
Początek drugiej części spotkania.
45+1'
Sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania. Borussia wypunktowała rywala i pewnie zmierza po awans do następnej rundy.
41'
Lewandowski! 3:0! Kąśliwy strzał zza pola karnego Gotze, Vermeer odbił piłkę wprost pod nogi polskiego snajpera, który dopełnił formalności. Ajax na kolanach.
Tym samym Gotze zdobył swoją pierwszą bramkę w Lidze Mistrzów.
36'
Borussia zdobywa kolejną bramkę! Ładny rajd lewą flanką przeprowadził Gotze, młody Niemiec tym razem się nie pomylił i posłał piłkę w krótki róg.
29'
Kontra Borussii, Gotze wpadł w pole karne, lecz w ostatniej chwili Niemiec stracił futbolówkę.
Posiadanie piłki: 63-37 na korzyść gospodarzy.
Ajax próbuje grać kombinacyjnie, poczynania Holendrów cechuje jednak zbyt duża niedokładność.
21'
Rzut rożny dla Ajaxu, po zamieszaniu w szesnastce do piłki doszedł Eriksen, który posłał piłkę w trybuny.
18'
Żółta kartka dla Enoha, rzut wolny dla Borussii.
Ajax prowadzi grę, lecz Holendrzy nie potrafią sforsować dobrze ustawionych zasieków defensywnych rywali.
Od kilku minut na boisku niewiele się dzieję, mistrzowie Niemiec nie forsują tempa i czekają na rywali na własnej połowie.
8'
Borussia prowadzi! Gotze wypuścił na wolne pole Reusa, który posłał piłkę pod golkiperem Ajaxu.
4'
Zagrożenie pod bramką Borussii, dośrodkowanie Ajaxu Weidenfeller przerzucił nad poprzeczką.