Rozpoczęcie meczu:04.12.2012, 20:45 Stadion:Signal Iduna Park, Dortmund
Grupa i kolejka:Grupa D, kolejka #6 Arbiter:Milorad Mažić
Widzów:65 829 Polub:

Relacja tekstowa:

90+3'

Koniec spotkania. City żegna się z europejskimi pucharami. Borussia Dormund kończy zmagania grupowe bez żadnej porażki.

90+1'

Żółta dla Balotelliego za niesportowe zachowanie.

3 minuty doliczone.

88'

Ostatnia zmiana w szeregach gospodarzy. Za Kircha wchodzi Bittencour.

86'

Weidenfeller poradził sobie ze strzałem Aguero.

85'

Zagubił się w polu karnym City Lewandowski, bez strzału na bramkę.

83'

Hart broni uderzenie Lewandowskiego.

78'

Pierwsza próba Lewandowskiego... wysoko w trybuny.

Na boisku melduje się Lewandowski, który zmienia Schiebera.

76'

Zmarnowana akcja Borussii, Błaszczykowski dograł do Leitnera, który posłał piłkę obok słupka.

68'

Zabaleta za Nasriego.

67'

Indywidualna akcja Teveza, Argentyńczyk przedarł się w pole karne i oddał strzał, Weidenfeller na posterunku.

64'

Balotelli zmienia Dzeko.

59'

Schieber ponownie mógł wpisać się na listę strzelców. Napastnik Borussii próbował lobować bramkarza City, broni Hart.

58'

Lescott ukarany przez sędziego.

57'

Gol dla Borussii! Z prawej strony piłkę w pole karne dosłał Błaszczykowski, do futbolówki dopadł Schieber, który wślizgiem wpakował piłkę do siatki.

57'

Aguero za niewidocznego Sinclaira

Mistrzowie Niemiec coraz mocniej napierają na gości.

54'

Hart znowu musiał się wykazać. Bramkarz City obronił strzał Grosskreutza z bliskiej odległości.

53'

Piękne uderzenie Perisicia z woleja, Hart przeniósł piłkę nad bramką.

51'

Próba Dzeko minęła celu.

49'

Nasri fauluje Błaszczykowskiego. W pole karne piłkę dograł Schmelzer, futbolówka minęła lewy słupek bramki Harta.

46'

Strzał głową Dzeko, broni Weidenfeller.

46'

Ruszamy z drugą połową.

46'

Błaszczykowski wchodzi za Reusa.

45'

Koniec pierwszej połowy spotkania.

44'

Hart broni strzał Perisicia.

43'

Strzał Schiebera zablokowany.

Posiadanie piłki: 47 – 53.

38'

Z 5. metra głową strzelał Tevez, który jednak znalazł się na ofsajdzie.

36'

Doskonała szansa Reusa. Piłka minimalnie minęła bramkę „Citizens".

35'

Rzut rożny po drugiej stronie boiska. Z centrą Reusa spokojnie radzą sobie gracze City.

33'

Kąśliwy strzał Dzeko zza pola karnego, bramkarz Borussii sparował piłkę na rzut rożny.

30'

Javi Garcia ukarany upomnieniem.

30'

Nieudana centra Reusa z rzutu wolnego, Hart z łatwością złapał piłkę.

W drugim spotkaniu grupy D Real wygrywa z Ajaksem 2:0, teraz, by awansować do Ligi Europy City musi zdobyć trzy punkty w Dortmundzie.

24'

Groźnie pod bramką Borussii, Dzeko posłał piłkę w pole karne, lecz w ostatniej chwili obrońca Borussii wybił piłkę na rzut rożny.

23'

Strzał Gundogana zablokowany przez Barry'ego.

Na boisku niewiele się dzieje, za to na trybunach przed spotkaniem oprawa kibiców gospodarzy wyglądała okazale.

Posiadanie piłki: 50% – 50%

12'

Pierwsza okazja dla Borussii, strzelał Kirch, lecz wprost w Harta.

11'

Dzeko złapany na spalonym.

Gra toczy się w środkowym sektorze boiska, żadna z drużyn nie kwapi się do podkręcenia tempa.

Dużo spokojniejsze tempo niż w pierwszym spotkaniu obu ekip. Obie ekipy powoli rozgrywają piłkę, na razie bez groźnych strzałów na bramkę rywala.

3'

Barry sfaulował Leitnera.

1'

Wrzutka w pole karne i pierwszy rzut rożny dla City.

1'

Faul gracza Borussii na 30 metrze.

1'

Od środka rozpoczęli goście.

Obie ekipy wychodzą już na płytę boiska.

Roman Weidenfeller i Joe Hart grali pełne 90 minut we wszystkich dotychczasowym spotkaniach grupowych. Niemiec w 5. spotkaniach puścił 5 bramek, golkiper City 10. Anglik zanotował 28 interwencji, Weidenfeller 17.

Jurgen Klopp dał wolne trójce Polaków, którzy spotkanie rozpoczęli na ławce rezerwowych. Również trener mistrzów Anglii posłał do boju kilku rezerwowych graczy. W wyjściowej jedenastce City wybiegnie m. in. Scott Sinclair, który do tej pory w lidze i Champions League zagrał łącznie aż 147 minut.

Manchester City: Hart, Maicon, Kompany, Lescott, Nastasić, Nasri, Javi García, Barry, Džeko, Sinclair, Tévez.

Borussia Dortmund: Weidenfeller, Hummels, Kirch, Felipe Santana, Schmelzer, Leitner, Gündoğan, Reus, Grosskreutz, Perišić, Schieber.

W jednym z ciekawszych wtorkowych pojedynków Borussia Dortmund, która przed dwoma tygodniami zapewniła sobie awans do 1/8 finału z pierwszego miejsca, zmierzy się z Manchesterem City. „Citizens" nie mają już żadnych szans na zajęcie miejsca premiowanego awansem do następnej fazy Ligi Mistrzów, ale nadal walczą o trzecią lokatę, uprawniającą do gry w 1/16 Ligi Europy. Czy Borussia zmotywuje się na starcie z mistrzami Anglii, a może jednak to Manchester City wyjdzie z tej konfrontacji zwycięską? Początek spotkania o 20.45.