Rozpoczęcie meczu:05.12.2012, 20:45 Stadion:Donbas-Arena, Donieck
Grupa i kolejka:Grupa E, kolejka #6 Arbiter:Jonas Eriksson
Widzów:50 104 Polub:

Relacja tekstowa:

90+3'

Koniec spotkania! Juve wygrywa i zajmuje pierwszą lokatę w grupie, drugi jest Szachtar, a trzecia Chelsea żegna się z Ligą Mistrzów.

90+2'

Za Giovinco Giaccherini.

Trzy minuty doliczone.

88'

Schodzi Vučinić, na placu gry melduje się Matri.

87'

Chiellini nie zagra w kolejnym spotkaniu, włoski obrońca otrzymał żółtą kartkę.

85'

Mkhitaryan obok bramki.

80'

Korner dla gospodarzy, wybity przez graczy Juve.

Szachtar nie odpuszcza, Ukraińcy walczą o bramkę. Posiadanie piłki 52 – 48.

73'

Pirlo blokuje strzał Devicia. Chelsea wygrywa już 6:1.

71'

Mkhitaryan pada w polu karnym Juve, zdaniem sędziego gracz Szachtara chciał wymusić karnego. Armeńczyk ukarany kartką.

69'

Zamieszanie w polu karnym Szachtara, strzał Pogby zablokowany!

67'

Ilsinho trafia w słupek!

Chelsea wygrywa już 5:1, w Doniecku nadal 0:1.

65'

Ilsinho za Alex Teixeira.

Ostatnie minuty dla Szachtara, Ukraińców nie zadowala druga lokata w grupie.

Z meczu Chelsea – Nordsjælland: Kolejne trafienie Torresa, przy obecnym rezultacie spotkania Szachtara z Juventusem Anglicy znajdują się jedynie w LE. Chelsea pozostaje liczyć na cud i wygraną Ukraińców.

56'

Gol dla Juventusu! Samobójcze trafienie zaliczył Kucher.

Z meczu Chelsea – Nordsjælland: Cahill trafił na 3:1.

54'

W odpowiedzi Mkhitaryan, obok słupka.

53'

Pirlo zza pola karnego, piłka o centymetry minęła prawy słupek.

Z meczu Chelsea – Nordsjælland: Kontaktowego gola dla Duńczyków zdobył John.

48'

...Buffon broni strzał Rakitskiyego. Piłkę dobijał Teixeira, lecz obok bramki.

48'

Faul na Mkhitaryanie, rzut wolny z 20 metrów..

46'

Początek drugiej połowy.

46'

Dević zmienia Eduardo.

Z meczu Chelsea – Nordsjælland: Dla Anglików wynik podwyższył Torres.

45+2'

Koniec pierwszej połowy spotkania! Szachtar zaczął z typową dla siebie werwą, następnie mecz się wyrównał. Do przerwy 0:0.

45'

Giovinco z dystansu, broni Pyatov.

40'

Kucher ukarany napomnieniem, tym samym zawodnik Szachtara nie zagra w następnym spotkaniu Ligi Mistrzów.

Z meczu Chelsea – Nordsjælland: Dopiero trzeci rzut karny w tym spotkaniu został zamieniony na gola, z 11. metrów do bramki piłkę posłał Luiz.

37'

Strzał Pirlo minął bramkę Pyatova.

Z meczu Chelsea – Nordsjælland: Po chwili jedenastka została podyktowana również dla Chelsea, myli się Hazard!

Z meczu Chelsea – Nordsjælland: Po zagraniu ręką Cahilla dla Duńczyków został podyktowany rzut karny, broni Cech!

30'

Żółta kartka dla Eduardo.

29'

Dobra okazja Juventusu! Giovinco posłał piłkę tuż obok prawego słupka bramki Szachtara.

26'

Fernandinho w polu karnym doskonale wypatrzył  Mkhitaryan, który jednak nie opanował futbolówki.

21'

Próba Chielliniego, Fernandinho zablokował strzał ręką, dla Juventusu powinien zostać przyznany rzut karny!

20'

Stepanenko ukarany upomnieniem za faul na  Asamoah.

18'

Strzał Fernandinho broni Buffon.

Pierwszy kwadrans gry dla gospodarzy, przewaga Szachtara nie przekłada się jednak na okazje strzeleckie.

11'

Faul na Giovinco, z lewej strony w szesnastkę dograł Pirlo, piłka wybita przez obrońców.

10'

Strzał z woleja Vucinicia wysoko nad bramką.

9'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Eduardo w polu karnym sfaulował Chielliniego.

8'

Faul taktyczny Vidala na Willianie, gracz Juve ukarany żółtą kartką.

Odważnie rozpoczął Szachtar, aktywni są Willian i Eduardo.

3'

Kucher sfaulował Vucinicia.

1'

Ruszyli! Od środka gospodarze.

Hymn Ligi Mistrzów i za chwilę ruszamy!

Piłkarze wychodzą z tunelu.

Po raz ostatni Szachtar Donieck na własnym obiekcie podejmował Juventus Turyn prawie 36 lat temu, w trzeciej rundzie Pucharu UEFA 1976/77. „Stara Dama" przegrała to spotkanie 0:1, lecz Włosi awansowali do kolejnej fazy, dzięki wygranej 3:0 w Turynie.

Mircea Lucescu, trener Szachtara: „To jest nadzwyczajna sytuacja. Los dwóch wielkich klubów – Juventusu Turyn i Chelsea Londyn zależy od naszej dzisiejszej dyspozycji. Co może być lepszego niż ten fakt? Wszyscy – prezes, trenerzy, zawodnicy i kibice – są bardzo dumni.”

Juventus: Buffon, Chiellini, Barzagli, Bonucci, Lichtsteiner, Pogba, Pirlo, Asamoah, Vidal, Vučinić, Giovinco.

Szachtar Donieck:  Pyatov, Kucher, Raţ, Rakitskiy, Stepanenko, Fernandinho, Willian, Alex Teixeira, Srna, Eduardo, Mkhitaryan.

W najciekawszym dzisiejszym spotkaniu Szachtar Donieck w spotkaniu z Juventusem Turyn powalczy o zajęcie pierwszej lokaty w grupie E. Ukraińcy awans do 1/8 finału zapewnili już sobie przed dwoma tygodniami. „Starej Damie" do wyjścia z grupy wystarczy remis. W przypadku zdobycia przez Juventus przynajmniej jednego punktu, z rozgrywkami pożegna się Chelsea Londyn.

Video związane z tym meczem:

Po meczu w tym miejscu pojawią się bramki / skrót z tego spotkania.

Newsy związane z tym meczem:

• Juve pokonuje Szachtar i wyrzuca Chelsea z Ligi Mistrzów!

Po odpadnięciu Manchesteru City z Ligą Mistrzów żegna się kolejna angielska drużyna i jednocześnie obrońca trofeum – Chelsea Londyn. A wszystko to za sprawą graczy Juventusu Turyn, którzy pokonali na wyjeździe Szachtar Donieck 1:0.

Zdaniem Gianluigiego Buffona Juventus Turyn już pokazał wartość w Lidze Mistrzów. Włoski golkiper jest jednak pewny, że „Stara Dama” dzisiaj wygra z Szachtarem Donieck.

Po porażce z Juventusem Turyn w poprzedniej kolejce Chelsea Londyn ma już iluzoryczne szanse na awans do ścisłej szesnastki. Aby tak się stało musi dzisiaj wygrać z FC Nordsjælland i liczyć, że w meczu Szachtar Donieck u siebie pokona „Starą Damę”.

Obrońca Juventusu Turyn zaprzeczył sugestiom, mówiącym, że mistrzowie Włoch w ostatnim grupowym meczu z Szachtarem Donieck zagrają na remis, tym samym eliminując z rozgrywek Chelsea Londyn.

W tabeli grupy E liderem jest Szachtar Donieck, który u siebie zagra z Juventusem Turyn. Trener, Mircea Lucescu zaznacza, że jego klub jest zainteresowany zwycięstwem, ale może być z tym problem, gdyż jego podopieczni są już zmęczeni sezonem, zwłaszcza Brazylijczycy.