Rozpoczęcie meczu:13.02.2013, 20:45 Stadion:Donbas-Arena, Donieck
Kolejka:1/8 finału #1 Arbiter:Howard Webb
Widzów:- Polub:

Relacja tekstowa:

90+3'
Koniec spotkania! Sprawa awansu jest ciągle otwarta, lecz w rewanżu faworytem będzie drużyna mistrza Niemiec.
90+1'
Sędzia główny tego spotkania doliczył 3 minuty. Zmiana w Borussi, w miejsce Reusa wchodzi Schieber.
87'
Wyrównanie!! Dośrodkowanie z rzutu rożnego Schmelzera idealnie trafia na głowę Hummelsa!! Ten mocnym strzałem nie daje szans bramkarzowi gospodarzy. 2-2!
84'
Z boiska chodzi Alex Teixeira, na placu gry melduje się były gracz Arsenalu Londyn, Eduardo.
82'
Rzut rożny dla gości, jednak obrońcy Szakhtaru kolejny raz skutecznie wybijają piłkę.
80'
Jürgen Klopp dokonuje w końcu zmiany. Na boisko wchodzi Leitner w miejsce zmęczonego Błaszczykowskiego.
76'
Błaszczykowski ostro potraktowany przez Fernandinho, to powinna być druga żółta kartka dla zawodnika gospodarzy.
74'
Reus wykonuje rzut rożny dla Borussi.
73'
To powinien być gol! Lewandowski otrzymał fantastyczną piłkę od Götze lecz jego mocne uderzenie z woleja minęło bramkę strzeżoną przez Pyatova.
69'
Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Ukarany został nią Fernandinho (Shakhtar) za faul na Benderze.
68'
Spory błąd w szykach obrony Borussi wykorzystany perfekcyjnie przez Douglasa Costę!! 2-1 dla gospodarzy!!
67'
Rzut rożny dla gości wywalczony przez Götze. Nikt jednak nie zdołał oddać strzału w światło bramki po dośrodkowaniu Schmelzera.
62'
Zmiana w drużynie gospodarzy. Boisko opuścił Taison, w jego miejsce wchodzi Douglas Costa.
58'
Kolejny raz obrońcy Borussi niebezpiecznie rozgrywają między sobą piłkę, co mogło skutkować stratą na swojej połowie i sytuacją bramkową Szakhtaru.
54'
Pyatov broni strzał Roberta Lewandowskiego.
52'
Mkhitaryan (Shakhtar) oddaje groźny strzał po ładnym dośrodkowaniu Luiza Adriono. Piłkę blokuje jednak Felipe Santana (Dortmund)
47'
Dobra akcja w wykonaniu Piszczka. Polak prowadził piłkę przez całą połowę boiska aby później ładnie oddać ją Reusowi. Strzał blokuje jednak Srna.
46'
Rozpoczynamy drugą połowę meczu.
45+1'
Howard Webb zaprosił obie ekipy na przerwę. Wynik 1-1, czekamy na drugą połowę.
45'
Spory chaos pod bramką Borussi. Nie wiele brakowało aby po strzale Teixeiry padł gol, Schmelzer wyręcza jednak swojego bramkarza i ratuje drużynę przed utratą bramki.
41'
Mamy wyrównanie!! Götze dośrodkowuje w pole karne a tam świetnie odnalazł się Robert Lewandowski, który ze spokojem pakuje piłkę do siatki!
37'
Rzut wolny dla Borussi na wysokości pola karnego. Piłkę wybijają jednak obrońcy Szakhtara.
35'
Borussia stara się szybko odpowiedzieć. Mocnym strzałem zza pola karnego popisał się Błaszczykowski. Nie sprawiło to jednak żadnego problemu bramkarzowi z Doniecka.
31'
GOL dla Shakhtaru!! Stały fragment gry zamienia na bramkę Darijo Srna!! 1-0 dla gospodarzy.
30'
Rzut wolny dla gospodarzy po faulu Santany na Luizie Adriano.
28'
Fernandinho (Shakhtar) strzela wysoko nad bramką Weidenfellera.
24'
Stały fragment gry dla gospodarzy. Z narożnika boiska nie kto inny jak Srna. Jednak znowu zabrakło strzału na bramkę Weidenfellera.
23'
Kolejny rzut rożny dla Szakhtaru, wykonawcą Darijo Srna.
19'
Mocny strzał Reusa zza pola karnego, jednak Pyatov (Shakhtar) broni bez problemu.
17'
Rzut rożny dla Borussi zakończony strzałem na bramkę. Poprzeczka ratuje bramkarza Szakhtaru.
15'
Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy, wykonawcą Taison.
13'
Pyatov broni strzał Reusa z rzutu wolnego.
12'
Rakitskiy (Shakhtar) przerywa groźną kontrę Borussi, tym razem obyło się bez kartki

9'
Mkhitaryan (Shakhtar) znalazł się na pozycji spalonej.
5'
Błaszczykowski strzela niecelnie po piłce wrzuconej z rzutu wolnego.

3'
Pierwsza groźna akcja gospodarzy. Jednak dośrodkowanie Darijo Srny dalekie od ideału.
1'
Howard Webb rozpoczyna spotkanie.
Jak zaprezentuje się polskie trio z Borussi? Czy Szachtar poradzi sobie bez swojego asa Williana, który opuścił klub w zimowym okienku? I najważniejsze, kto będzie w lepszej sytuacji przed rewanżem? Odpowiedzi poznamy już niebawem.
SzachtarShakhtar: Pyatov, Raţ, Chygrynskiy, Rakitskiy, Hübschman, Fernandinho, Alex Teixeira, Srna, Luiz Adriano, Mkhitaryan, Taison.
Ławka rezerwowych: Kanibolotskiy, Shevchuk, Ishchenko, Stepanenko, Douglas Costa, Eduardo, Dević.
Borussia D.Dortmund:Weidenfeller, Hummels, Piszczek, Felipe Santana, Schmelzer, Kehl, Bender, Götze, Reus, Błaszczykowski, Lewandowski.
Ławka rezerwowych: Langerak, Subotić, Halstenberg, Leitner, Nuri Şahin, Bittencourt, Schieber.