Rozpoczęcie meczu:19.02.2013, 20:45 Stadion:Emirates Stadium, Londyn
Kolejka:1/8 finału #1 Arbiter:Svein Oddvar Moen

Koniec spotkania. Emirates Stadium żegna swoich piłkarzy buczeniem.

90+3'

Robben z rzutu rożnego, bez korzyści dla Bayernu.

90'

Arbiter Svein Oddvar Moen dolicza do spotkania jeszcze 3 minuty. Mało prawdopodobne jest jednak, że rezultat meczu się zmieni.

87'

Strzał Girouda zablokowany.

Wilshere może się dzisiaj podobać. Z pewnością jedna z niewielu postaci w drużynie gospodarzy godna pochwały.

Piłkarze Arsenalu uparli się na te długie piłki, tak dziś nieskuteczne...

83'

Akcja gospodarzy przerwana, Walcott złapany na spalonym.

80'

Okazja dla Arsenalu, Wilshere trafia jednak w Neuera.

78'

Gomez wchodzi w miejsce Mandžukicia

77'

Co za pech... W momencie, gdy Arsenal miał szansę wyrównać stan spotkania Mandžukić dobija gospodarzy bramką na 1:3!

73'

Luiz Gustavo wchodzi w miejsce Kroosa.

72'

Ależ okazja! Ledwo Giroud wszedł na boisko, a już mógł stać się bohaterem. Jego strzał był jednak wprost w Neuera.

71'

Za Ramsey'a wchodzi Rosický, a za strzelca bramki Podolskiego Giroud.

69'

To może się podobać. Walka do końca. Tym razem Wilshere jednak bez korzyści dla drużyny.

68'

Schweinsteiger przed szansą. Czy ją wykorzysta?

67'

Ramsey kolejnym zawodnikiem, który ogląda żółtą kartkę dzisiejszego wieczoru.

66'

Podolski fauluje Robbena i dostaje żółtą kartkę.

66'

Świetna sytuacja dla Bayernu! Niestety jednak, Robben złapany na spalonym.

63'

Robben wchodzi w miejsce Ribéry'ego.

63'

Było blisko! Tym razem jednak Javi Martínez (Bayern) nieco ponad bramką.

62'

Ramsey fauluje Ribéry'ego i Bayern ma okazję z rzutu wolnego.

60'

Wilshere pada na murawę blisko pola karnego, ale arbiter pozostaje niewzruszony.

Arsenal widocznie podbudowała ta kontaktowa bramka, chcą więcej.

58'

T. Müller (Bayern) otrzymuje żółtą kartkę za faul na Podolskim.

Czy „Kanonierzy” zdołają wyrównać stan spotkania? A może pokuszą się o niespodziankę i wygrają?

Błąd Neuera, który źle wyszedł z bramki wykorzystuje Podolski i daje nadzieje sympatykom zgromadzonym na Emirates Stadium.

55'

Podolski zdobywa kontaktową bramkę!

55'

Rzut rożny dla Arsenalu.

51'

Wilshere (Arsenal) zablokowany.

Na razie obie drużyny bez zmian. Biorąc pod uwagę niekorzystny przebieg gry dla gospodarzy z pewnością należy się jakichś spodziewać już niebawem.

46'

Kolejny rzut rożny dla Bayernu.

46'

Rozpoczęli!

Piłkarze obu drużyn już na murawie.

Radość zawodników Bayernu po drugim trafieniu. Chyba nie wymaga komentarza.

Po 2 bramce

Koniec pierwszej połowy. Wenger z pewnością będzie miał dużo do przekazania w szatni swoim podopiecznym.

45'

Mandžukić (Bayern) obok słupka!

44'

Schweinsteiger (Bayern) złapany na spalonym.

43'

Podolski (Arsenal) traci piłkę na rzecz Bayernu.

41'

Arsenal w ataku.

37'

Schweinsteiger (Bayern) kolejnym graczem, który obejrzał żółty kartonik.

36'

Walcott marnuje doskonałą okazję!

35'

Podolski (Arsenal) złapany na spalonym.

34'

Mertesacker (Arsenal) zablokowany.

33'

Dante (Bayern) fauluje Walcotta.

Tak Kroos świętował swoją bramkę.

Kroos

Arsenal mimo większego posiadania piłki nie umie tego przełożyć na wynik. 55% do 48% na korzyść gospodarzy.

26'

Gospodarze ponownie konstruują swój atak.

24'

Arteta (Arsenal) otrzymał żółty kartonik za faul na Mandžukiczu (Bayern).

22'

Sagna (Arsenal) obejrzał żółtą kartkę.

21'

T. Müller (Bayern) podwyższa prowadzenie!

20'

Bayern będzie próbował znów z rzutu rożnego.

19'

Schweinsteiger (Bayern) uderza niecelnie.

18'

Podolski (Arsenal) fauluje Ribéry'ego (Bayern).

16'

Schweinsteiger (Bayern) tym razem niecelnie.

16'

Kolejna szansa dla Bayernu z rzutu wolnego.

15'

Vermaelen (Arsenal) otrzymuje żółtą kartkę.

12'

Arsenal rusza z kontratakiem!

12'

Kroos (Bayern) wywalczył rzut rożny.

10'

Kroos (Bayern) faulowany przed polem karnym, dogodna sytuacja dla Niemców.

Piękny wolej Niemca, Szczęsny bez szans.

7'

Kroos (Bayern) zdobywa bramkę!

7'

Pierwsza pewna interwencja Szczęsnego.

6'

Walcott (Arsenal) wywalczył rzut rożny.

3'

Cazorla dośrodkowuje w pole karne, po nogach jednego z defensorów Bayernu piłka ląduje w rękach Neuera.

2'

Javi Martínez (Bayern) fauluje Podolskiego.

1'

Zawodnicy Arsenalu rozpoczynają grę ze środka boiska.

Podolski na skrzydle, Walcott napastnikiem.

Piłkarze obu drużyn czekają już w tunelu.

Eksperci są ze sobą zgodni. Dzisiejszy pojedynek ma być bardzo wyrównany.

W Londynie mają wielkie apetyty. Czy „Kanonierom” uda się wznieść na wyżyny i pokonać na własnym boisku Bayern?

Bayern ławka rezerwowych: Starke, Rafinha, Robben, Shaqiri, Luiz Gustavo, Tymoshchuk, Gomez.

Arsenal ławka rezerwowych: Mannone, Jenkinson, Diaby, Rosický, Oxlade-Chamberlain, Coquelin, Giroud.

Bayern Bayern: Neuer, Lahm, van Buyten, Dante, Alaba, Martinez, Schweinsteiger, Müller, Kroos, Ribery, Mandzukic.

ArsenalArsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Kościelny, Arteta, Wilshere, Walcott, Ramsey, Cazorla, Podolski.

• Schweinsteiger: Arsenal powalczy w rewanżu

Bayern Monachium ograł Arsenal na wyjeździe 3:1 i jest praktycznie pewny awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Bastian Schweinsteiger przestrzegł jednak przed zlekceważeniem spotkania rewanżowego.

Podopieczni Juppa Heynckesa pokazali się od bardzo dobrej strony. Pewne zwycięstwo w Londynie daje im o wiele większą szansę na awans niż Arsenal, który nie zaliczy tego spotkania do najlepszych.

Daniel van Buyten w wywiadzie udzielonym „Sky Sports” stwierdził, że w dzisiejszym spotkaniu Bayern Monachium nie może sobie pozwolić na zlekceważenie Arsenalu Londyn.

O 20.45 na Emirates Stadium zmierzą Arsenal Londyn i Bayern Monachium. Mecz w Londynie zapowiada się naprawdę obiecująco, gdyż dla Arsenalu to praktycznie ostatnia możliwość do zdobycia trofeum, zaś Bayern na przestrzeni ostatnich lat dawno nie grał tak dobrze.