Rozpoczęcie meczu:03.04.2013, 20:45 Stadion:La Rosaleda, Málaga
Kolejka:Ćwierćfinały #1 Arbiter:Jonas Eriksson

Koniec spotkania. Mecz kończy się bezbramkowym remisem.
90+2'
Zmęczonego Götze zmienia Kirch.
89'
Rzut wolny dla gospodarzy na wysokości pola karnego za faul Santany na Santa Cruzie.Po ciekawym rozegraniu tego stałego fragmentu gry niecelnie strzelał Antunes.
87'
Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. W miejsce Isco wchodzi Duda.
86'
Götze faulowany przez Isco.
81'
Lewandowski fauluje Iturrę.
80'
Kolejna zmiana. Bender w miejsce Kehla.
77'
Iturra ukarany żółtym kartonikiem za faul na Lewandowskim.
76'
Z boiska schodzi Júlio Baptista, na placu gry pojawia się Santa Cruz.
76'
Lewandowski fauluje Toulalana.
69'
Boisko opuszcza Reus, w jego miejsce wchodzi Schieber.
68'
Pierwsza zmiana w meczu. Na boisku melduje się Portillo w miejsce bardzo aktywnego dziś Savioli.
66'
Weidenfeller broni groźny strzał Toulalana.
65'
Kolejna okazja zmarnowana przez Götze po świetnym podaniu ze środka Gündoğana. To nie jest dobry dzień młodego Niemca.
63'
Tym razem rzut rożny dla gospodarzy. Nie ma strzału na bramkę po dośrodkowaniu Isco.
60'
Rzut rożny dla gości. Stały fragment gry wykonuje Reus.
57'
Borussia atakuje prawą stroną boiska. Nieudany drybling Götze kończy się stratą i faulem na korzyść Malagi.
53'
Lewandowski faulowany przez Demichelisa.
52'
Faul Reusa w środkowej części boiska.
49'
Saviola brzydko fauluje Felipe Santanę. Tym razem obyło się bez kartki.
47'
Świetna okazja dla Borussi! Jednak strzał Lewandowskiego daleki od ideału.
47'
Weidenfeller broni strzał Iturry.
46'
Götze uderza na bramkę. Kolejna dobra interwencja Willy'ego.
46'
Rozpoczynamy drugą połowę meczu.
Oglądamy ciekawe spotkanie z wieloma okazjami na gole. Bliżej szczęścia byli gospodarze, którzy widocznie przejęli inicjatywę pod koniec pierwszej połowy. Borussia po dobrym początku wyraźnie osłabła i pozwala na zbyt wiele piłkarzom z Hiszpanii. Co przyniesie druga połowa meczu? Czy obejrzymy gole? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznamy niebawem.
Sędzia zaprosił obie drużynę na przerwę.
45'
Willy broni strzał Kehla.
43'
Dobry okres gry Malagi. Bliski szczęścia był Weligton po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Jego strzał dobrze bronił Weidenfeller. Dobitkę Toulalana z linii bramkowej wybijał Mario Götze.
38'
Po faulu na Isco piłka z rzutu wolnego trafia na głowę Iturry. Ten jednak nie potrafił skierować jej w światło bramki. Wciąż remis na La Rosaleda.
36'
Lewandowski zbyt lekko uderza na bramkę, Willy broni bez problemu jego strzał.
35'
Weidenfeller broni strzał Júlio Baptisty.
31'
Weligton (Málaga) otrzymał żółtą kartkę po faulu na Lewandowskim. Rzut wolny zza pola karnego wykonuje Reus. Piłka daleko mija słupek bramki strzeżonej przez Willy'ego.
29'
Rzut rożny dla gości.
25'
Willy (Málaga) po raz kolejny udanie interweniuje, tym razem na bramkę uderzał Reus.
24'
Lewandowski złapany na spalonym.
23'
Ładną akcją popisał się Lewandowski, minął kilku piłkarzy Málagi jednak zbyt lekko dogrywał ją do kolegów ustawionych w polu karnym.
19'
Antunes (Malaga) ukarany żółtą kartką za faul na Reusie.
19'
Götze zmarnował kolejną świetną okazję na bramkę.
17'
Grosskreutz brzydko fauluje Gámeza za co upomniany zostaje żółtą kartką.
14'
Götze otrzymał świetne podanie od Roberta Lewandowski i w sytuacji sam na sam z bramkarzem marnuje okazję na wyprowadzenie swojej drużyny na prowadzenie.
12'
Schmelzer fauluje Saviolę przy linii bocznej. Rzut wolny dla gospodarzy.
7'
Świetna okazja na prowadzenie dla Malagi, jednak Saviola strzela tylko w boczną siatkę.
6'
Pierwszy strzał na bramkę gospodarzy. Götze jednak zablokowany.
4'
Obie drużyny zaczęły bardzo uważnie w obronie. Schmelzer złapany na spalonym.
1'
Sędzia Jonas Eriksson rozpoczął spotkanie.
Borussia D.Dortmund: Weidenfeller, Piszczek, Felipe Santana, Schmelzer, Kehl, Gündoğan, Götze, Reus, Grosskreutz, Lewandowski.
Ławka rezerwowych: Langerak, Kirch, Bender, Leitner, Nuri Şahin, Bittencourt, Schieber.
MálagaMálaga: Willy, Gámez, Weligton, Demichelis, Antunes, Joaquín, Toulalan, Iturra, Isco, Saviola, Júlio Baptista.
Ławka rezerwowych: Kameni, Lugano, Sergio Sánchez, Camacho, Duda, Portillo, Santa Cruz.

Dzisiejsze spotkanie zapowiada się bardzo emocjonująco. Z jednej strony perfekcja gospodarzy, którzy są rewelacją tej edycji Ligi Mistrzów, z drugiej zaś skuteczność Lewandowskiego, który jest najlepszym strzelcem swojej drużyny. Zobaczcie w jakich składach wybiegną obie ekipy.

• Pellegrini: Otwarta gra, otwarta sprawa awansu

Szkoleniowiec hiszpańskiego zespołu uważa, że oba zespoły dały dobre widowisko kibicom, a kwestia awansu pozostaje nierozstrzygnięta.

Poznaliśmy oceny niemieckich portali sportowych za wczorajszy występ Borussi Dortmund przeciw Maladze w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzów. Najwyżej oceniony został Ilkay Gundogan.

W pierwszych spotkaniu ćwierćfinałowych Málaga przed własną publicznością bezbramkowo zremisowała z Borussią Dortmund. Roque Santa Cruz uważa, że Hiszpanie nadal mają duże szanse na awans do półfinału.

Jakub Błaszczykowski nie zagra w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Champions League z hiszpańską Málagą, który odbędzie się dziś wieczorem. Pomocnik reprezentacji Polski nie zaleczył kontuzji, której nabawił się w czasie zgrupowania kadry.

Głos na przedmeczowej konferencji prasowej zabrał szkoleniowiec Málagi, Manuel Pellegrini. Już w środę hiszpański zespół zmierzy się w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund.

Pojedynek niespodzianek? Hiszpanie jedyny sukces w historii odnieśli 11 lat temu zdobywając Puchar Intertoto. Debiut w Lidze Mistrzów zawdzięczają szczęśliwie zajętemu czwartemu miejscu w lidze. O tym, że BVB liczyło się kiedyś w Europie pamięta niewielu. W zeszłym sezonie międzynarodowe potyczki zakończyli w grupie LM notując jedno zwycięstwo.