Rozpoczęcie meczu:30.04.2013, 20:45 Stadion:Estadio Santiago Bernabeu, Madryt
Kolejka:Półfinały #2 Arbiter:Howard Webb
Widzów:- Polub:

Relacja tekstowa:

Na naszej stronie - jak zawsze błyskawicznie - ukazało się już podsumowanie meczu. Zapraszamy do dyskusji w komentarzach i oczywiście do tego, by być z nami również jutro, podczas drugiego półfinału. Tymczasem żegna się już z Wami tominho, zimne piwko czeka w lodówce. Dziś wypiję je za Borussię, ale i za Real, który walczył do samego końca.

Ciężko było w końcówce, nie tylko Borussii, ale i relacji tekstowej. Tak licznie odwiedzaliście naszą stronę, że serwery przeżyły trudne chwile :) w każdym razie to klub z Dortmundu jest w finale, choć przegrał 0:2.

90+7'

KONIEC!!

90+5'

Na spalonym Ramos.

90+3'

Ramos głową tuż obok. Cóż za nerwy. Cóż za nerwy.

90+1'

5 doliczonych minut.

90'

Wiesza się relacja niemiłosiernie. Ogromne nerwy, ogromne emocje na Bernabeu! Ile doliczy Webb?

88'

RAMOS NA 2:0!!

87'

Kibice gwiżdżą niemiłosiernie - boisko opuszcza Robert Lewandowski. Dziś bez gola, ale jakie to ma znaczenie. Za niego Sebastian Kehl.

85'

Główkuje Ramos, łapie Weidenfeller. Będą emocje w końcówce!

Kaka do Ozila, ten wykłada do Benzemy, a Francuz z bliska do siatki. Real ma na trzy gole jakieś 10 minut (już z doliczonym czasem)

82'

GOOOOL DLA REALU!

81'

Kolejna żółta kartka, tym razem Khedira.

Chwilę wcześniej Real powinien wykonywać rzut wolny tuż sprzed pola karnego. Howard Webb nie zauważył zagrania ręką.

79'

Żółta kartka dla Sergio Ramosa. W finale by zagrać nie mógł, ale gdzie tam Realowi do finału.

76'

Bliski szczęścia Lewandowski, ofiarnie blokuje Essien.

72'

Wrzuca Di Maria, Kaka strzela z siódmego metra, ale tuż obok bramki.

70'

Ronaldo z tzw. kazika, nad bramką. Był naciskany

67'

Khedira za Alonso. Mourinho mówi tą zmianą: Ja już nie wiem, co mam robić!

62'

To już nie była setka, to chyba pięćsetka!! Reus wykłada Gundoganowi, ten z bliska do praktycznie pustej bramki, ale Lopez dokonał niemożliwego i wybronił! Na chwilę podrywa się Bernabeu.

57'

Podwójna zmiana w Realu. Benzema za Higuaina, Kaka za Coentrao.

55'

Kaka i Benzema zaraz wejdą na boisko. Nie za późno?

Wymownie machnął ręką Modrić. Real łatwo traci piłki, nie ma pomysłu na ataki, a Borussia jest w kontrach bardzo groźna.

Ta kontra mogła wbić gwóźdź do trumny Realu. Reus ściągnął na siebie stoperów, dograł do Lewandowskiego, ten wpadł w pole karne i uderzył z całej siły. Piłka odbiła się od poprzeczki, potem od murawy, ale do bramki nie weszła. Teraz słychać tylko fanów Borussii.

50'

ACH!! W poprzeczkę trafia Lewandowski!

49'

Na Bernabeu jakby ciszej. Dwa razy ciszej. Nie wierzą już kibice?

Nowych zmian nie widzę. Więc jedyną wciąż wejście Grosskreutza za Goetze. Swoją drogą, Kevin może i jest bardziej toporny od tego, którego zmienił, ale uspokoił dziś grę Borussii. Waleczne serce

Dobra, wracamy. Borussia 45 minut od raju, co się zowie Wembley.

Borussia o 45 minut bliżej finału. Początek strasznie nerwowy w wykonaniu abdykujących mistrzów Niemiec, ale Real nie potrafił tego wykorzystać. A z minuty na minutę coraz lepiej wyglądali podopieczni Kloppa.

45+2'

Koniec pierwszej połowy.

45+1'

Ronaldo z rzutu wolnego... Dawno tak źle nie uderzył.

45'

Szarżującego Ronaldo fauluje Bender. Żółta kartka.

44'

Walka pomiędzy Lewandowskim a Ramosem trwa w najlepsze. Łokcie pracują, choć na razie dyskretnie.

43'

Żółta kartka dla Gundogana za faul w środku pola.

41'

Gromkie "Madrid, Madrid" z trybun. Jak Real chce marzyć o awansie, bez gola w pierwszej połowie chyba się nie obejdzie.

Borussia wygląda teraz jak dojrzały zespół, złożony z pewnych siebie facetów. Real nie wie, jak zaatakować. A czas płynie... Już 37. minuta

Mecz się wyrównuje, Borussia jakby odważniejsza. Mam takie wrażenie, że Real tymi trzema zmarnowanymi setkami mógł zaprzepaścić szanse na remontadę.

26'

Coentrao ostro zaatakował Lewandowskiego. Robert z trudem podnosi się z murawy, a Portugalczyk otrzymuje żółtą kartkę.

Real próbuje też dośrodkowywać w pole karne, ale wszystko w powietrzu wygrywa dziś Hummels.

21'

Piszczek za bardzo chciał zdobyć gola. Mógł podawać, a przy próbie zejścia do środka i strzału został zablokowany.

Trzy setki dla Realu, jedna dla Borussii + wymuszona zmiana. Świetny początek meczu.

15'

Trzecia setka dla Realu! W wybornej sytuacji Ozil, ale obok bramki! Borussia znów wraca z dalekiej podróży.

13'

Zmiana w Borussii: Grosskreutz za Goetze. Chyba jakaś kontuzja.

12'

Dzieje się, dzieje. Najpierw wyśmienita okazja Lewandowskiego, broni Lopez. Potem idealna szansa dla Realu - Weidenfeller broni instynktownie strzał Ronaldo.

Mecz wygląda tak, jakby była 80. minuta! Real całym zespołem atakuje, Borussia - rozpaczliwie broni. Jedynie Lewandowski na szpicy czeka na bezpańskie piłki.

Higuain, Di Maria i Modrić szczególnie aktywni. Za to niepewnie wygląda na prawej obronie Essien.

8'

Nerwowo Borussia, Real jakby na zwiększonych obrotach. Gdyby Ronaldo piłka lepiej siadła teraz na nodze, byłoby 1:0.

6'

Goetze w pole karne, Lewandowski trącił piłkę, ale spokojnie łapie Lopez.

Chyba troszkę przestraszona Borussia. Mocno się Niemcy cofnęli, a na Bernabeu takiej wrzawy chyba nigdy nie słyszałem.

4'

Ależ szansa dla Realu! Higuain sam na sam z Weidenfellerem, ale lepszy niemiecki bramkarz!

2'

Akcja lewą stroną, pierwszy róg dla Realu. Zagrożenia po nim nie było.

1'

Długa piłka w stronę Reusa, gwizdek sędziego. Spalony? Jeśli tak, to minimalny

Jedziemy? Jedziemy. Pierwszy gwizdek.

Real na biało, Borussia w strojach żółto-czarnych. Na niebiesko, a raczej błękitno, pan Howard Webb, który właśnie rzuca monetą w obecności Sergio Ramosa i Romana Weidenfellera.

Piękna oprawa, wrzawa na Bernabeu. Madryt wierzy. Hymn Ligi Mistrzów

5 minut. Czuć to ligomistrzowe napięcie.

O Lewandowskim celowo na razie nie piszę, nasłuchaliśmy się już o nim przez ostatni tydzień. Niech Robert znów weźmie dziś zeszycik pod tytułem "Historia futbolu" i sam o sobie napisze. Yes, he can.

Mourinho zapowiada: dziś będzie wojna. Real na pewno wyjdzie niezwykle zmotywowany. Na wysiadających z autokaru piłkarzy czekał nawet prezes Florentino Perez - klepał ich po plecach, dawał do zrozumienia, że mecz jest wyjątkowy.

Kilka zmian za to w Realu. Przede wszystkim ta, że zagrają bardziej ofensywnie: zamiast drugiego defensywnego pomocnika, Khediry, jest Di Maria. Argentyńczyk zagra na prawym skrzydle, Modrić wraz z Ozilem będą operować za plecami Higuaina. Zmiany też w obronie: Essien na prawej stronie, Ramos w środku (skopie nam Roberta?), Pepe na ławce (on by Roberta zabił)

W Borussii bez zmian, obawialiśmy się trochę o Łukasza Piszczka, ale na szczęście wszystko jest w porządku. Zmartwiony zapewne Ronaldo, bo w pierwszym meczu sobie przy naszym rodaku nie pograł.

Real MadrytReal: Lopez – Essien, Varane, Ramos, Coentrao – Alonso – Di Maria, Ozil, Modrić, Ronaldo – Higuain

Borussia D.Borussia: Weidenfeller – Piszczek, Hummels, Subotić, Schmelzer – Bender, Gundogan – Błaszczykowski, Goetze, Reus – Lewandowski.

Do meczu jakieś pół godziny. Znamy już składy, są podane w naszej relacji, ale przytoczę je jeszcze w tekstówce. A zatem:

Gotowi na mecz? Ja tak. Dziś wita Was Tomek Delimat, redaktor naczelny serwisu.

• Xabi broni Cristiano

Fundament środka pola Realu Madryt jest przekonany, że kluczem do awansu do finału Ligi Mistrzów była skuteczność, której w starciu z Borussią Dortmund zabrakło. Jak jednak dodaje – zabrakło jej nie tylko portugalskiemu gwiazdorowi.

Portugalczyk posypuje głowę popiołem, ale wątpliwości co do tego, kto zasłużył na awans nie ma. Przyczyny odpadnięcia z Ligi Mistrzów upatruje w fatalnym występie na Signal Iduna Park.

Bramkarz Borussii Dortmund wciąż nie może uwierzyć, że jego drużynie udało się wejść do finału Ligi Mistrzów. Mimo historycznego sukcesu, nie omieszkał skrytykować sędziego za jedną z kontrowersyjnych decyzji.

Robert Lewandowski nie krył zadowolenia z faktu, że jego zespół zagra w wielkim finale Ligi Mistrzów. Polak w zdecydowanym stopniu przyczynił się do sukcesu Borussii, rewanż na Santiago Bernabéu nie był jednak łatwą przeprawą.

Szkoleniowiec Realu Madryt, José Mourinho nie krył rozczarowania brakiem awansu do finału Ligi Mistrzów. Jednocześnie pochwalił swój zespół za postawę w meczu rewanżowym przeciwko Borussii Dortmund.

• Wielkie emocje, Borussia w finale Ligi Mistrzów!

Armaty Realu Madryt wypaliły dziś zbyt późno, by myśleć o wyrzuceniu Niemców za burtę LM. Real Madryt wygrał po bramkach Karima Benzemy i Sergio Ramosa 2:0, ale wobec wcześniejszej porażki w Dortmundzie 1:4, żegna się z marzeniami o dziesiątym Pucharze Europy.

Pomyślne informacje napłynęły z obozu BVB. Pewny jest występ Łukasza Piszczka we wtorkowym meczu Borussii Dortmund przeciwko Realowi Madryt.

Spotkanie rewanżowe na Santiago Bernabéu poprowadzi najbardziej rozpoznawalny angielski sędzia, Howard Webb. Już we wtorek, pod okiem kontrowersyjnego arbitra, Real Madryt podejmie Borussię Dortmund.

Golkiper Villarrealu, César Sánchez podzielił się swoim doświadczeniem w spotkaniach przeciwko Realowi Madryt. Hiszpan powiedział to w kontekście środowego starcia półfinałowego „Królewskich” z Borussią Dortmund.

W tym dwumeczu praktycznie wszystko jest już jasne. Słowo praktycznie" może jednak znacząco zmieniać postać rzeczy, więc oglądajmy mecz na Santiago Bernabeu w komplecie.