Rozpoczęcie meczu:01.05.2013, 20:45 Stadion:Camp Nou, Barcelona
Kolejka:Półfinały #2 Arbiter:Damir Skomina
Widzów:- Polub:

Relacja tekstowa:

90+1'

Koniec meczu! Wygrać w półfinałowym dwumeczu 7:0 to wyjątkowa rzecz, wygrać w takich wymiarach z Barceloną to rzecz niewyobrażalna. Faworyt finału Ligi Mistrzów będzie jeden - Bayern Monachium. A Barcelona? Dziś rodzi się pytanie, czy to ostateczny koniec jej dominacji w światowym futbolu. Kibice Monachijczyków wątpliwości z pewnością nie mają. Dziękujemy za uwagę i do przeczytania 25 maja!

90+1'

Sędzia dolicza jedną minutę litując się nad gospodarzami

88'

Muller do Robbena, ten na prawo do Rafinhii, ale nic z tego

87'

Zmiana po stronie gospodarzy - schodzi Bartra, w jego miejsce Montoya.

86'

Próbuje jeszcze zespół Tito Vilanowy, piłka ląduje gdzie? Tak, zgadza się - w rękach Neuera

84'

Wyraźnie skonsternowany Leo Messi. Nie tak to miało wyglądać, oj nie tak...

83'

Tym razem głową uderzał Thiago, ale futbolówkę bez problemów łapie Neuer

82'

Głową uderzał Bartra, honorowej bramki do gospodarzy jednak nie ma

81'

Rzut rożny dla Barcelony, okazję miał trochę nieobecny w ostatnich minutach Villa

80'

Barca wygląda dziś na tle Niemców, niczym Wisła Kraków w starciu z Katalończykami na Camp Nou

79'

Żółta kartka dla Pique za ostry faul na Mullerze.

78'

Bayern szuka kolejnych bramek. Bój się Borussio. Rafinha zmienił Lahma

76'

3:0! Niesamowite. Thomas Muller otrzymuje świetne dośrodkowanie z lewej flanki od Ribery'ego i mimo asysty dwóch obrońców zdobywa głową bramkę. W dwumeczu póki co 7:0 dla Bawarczyków...

74'

Kolejna zmiana - boisko opuszcza Javi Martinez, pojawia się na nim Tymoszczuk

72'

2:0! Zawiódł ten, który dziś wielu błędów nie popełnił - dośrodkowanie Ribery'ego z lewej flanki, a uderzył Pique... trafiając we własną bramkę. Strzał doprawdy piękny, ale hiszpański defensor pomylił siatki

72'

Bayern szuka drugiej bramki

72'

W odpowiedzi uderza Pedro, ale rywale nie odpuszczali go od ostatniej chwili, dlatego strzał był bardzo delikatny

71'

Rusza z kontrą Bayern, Pique blokuje uderzenie Robbena

70'

Hiszpanie próbują ataku pozycyjnego, ale efektu wciąż żadnego

68'

Konsekwencją i dyscypliną imponuje dziś Bayern

67'

Ataki Barcelony coraz bardziej niemrawe

66'

Zmiana też w obozie gości - opuszcza boisko Schweinsteiger, a w jego miejsce Luiz Gustavo. Szkoleniowiec Niemców ma na uwadze bagaż żółtych kartek swoich zawodników

65'

Schodzi Iniesta, w jego miejsce Thiago

64'

Miał swoją okazję Alexis Sanchez, ale wszystko, co ugrał to rzut rożny

63'

Znów Iniesta z daleka, znów piłka ląduje na jednym z zawodników Monachijczyków

62'

To będzie smutne pół godziny dla Barcelony

61'

Alaba minął dwóch rywali i uderzył, jednak zbyt lekko i niecelnie

60'

Obrońcy Katalończyków radzą sobie na lewym skrzydle z szarżującym Riberym

59'

Próbował teraz Iniesta, ale akcje Barcelony skutecznością dziś nie porażają

58'

Muller z piłką w polu karnym, ale źle wycofuje do Ribery'ego

57'

Iniesta podkłada nogę Javiemu Martinezowi

56'

Wchodzi Sanchez, schodzi Xavi. Interesująca zmiana

55'

Okazja Robbena, ale Holender źle trafia w piłkę dorzuconą z lewej strony przez Ribery'ego

54'

Faulowany Muller. Wyraźnie gaśnie tempo spotkania

51'

Villa uderza z pola karnego, ale znów zablokowany

51'

Niemcy szukają drugiej bramki

49'

Gol! Robben dostaje wspaniałą długą piłkę, wpada w pole karne i wkręca futbolówkę wprost w okienko bramki. Rywalizacja jest rozstrzygnięta

48'

Rzut wolny dla Bayern z prawej strony boiska, piłkę łapie Valdes

46'

Zaczynamy drugą połowę

45+1'

Koniec pierwszej połowy. 45 minut dzieli nas od pierwszego w historii Ligi Mistrzów niemieckiego finału

45+1'

Starcie Alvesa i Schweinsteigera, obaj leżą na ziemi. Na Brazylijczyka czekała już żółta kartka

45'

Piłkę przejmują Hiszpanie. Do przerwy prawdopodobnie nic się już nie zmieni

44'

Rusza prawą flanką Lahm

42'

Martinez przerywa akcję Barcelony

41'

Faul Mandżukicia w ofensywie, gdyby nie to, Robben miałby sytuację sam na sam z Valdesem

41'

Adriano uderza z dystansu, ale po ziemi, Neuer łapie futbolówkę bez problemu

40'

Katalończycy nie mają pomysłu na skuteczny atak pozycyjny

38'

Próbował teraz lewą flanką Ribery, ale przebudzenie Francuza skończyło się na nogach jednego z rywali

37'

Optycznie lepiej wygląda teraz drużyna niemiecka

35'

Kontratak Bayernu, uderzał z dystansu Robben, ale - jak wcześniej - uderzenie zablokowane

34'

Iniesta mija dwóch rywali i uderza z linii pola karnego, strzał zablokowany. Mógł wcześniej podawać do Villi

32'

Robben podcina Songa i notuje pierwszą żółtą kartkę tego meczu

32'

Odbija się brak Messiego na grze całego zespołu. Widać jego brak w kluczowych momentach wielu akcji

30'

Piłka znów w rękach Neuera. ,,Nie tak to miało wyglądać'' - myśli sobie Tito Vilanowa

30'

Rusza z kontrą Barcelona...

29'

Robben próbował dryblingiem oszukać przeciwnika i zagrać w polu karnym do Lahma, ale po raz kolejny na posterunku Pique

28'

Neuer gra na czas

27'

Alves w pole karne, Fabregas upada, ale faulowany nie był, uderzył na bramkę Xavi - gola nie ma. Czas leci, a Barca wciąż ma cztery bramki straty

25'

Schweinsteiger zagrywał z głębi pola do Mullera, ale znów fenomenalnie interweniuje Pique

24'

Hiszpanie próbują ataku pozycyjnego, z dystansu uderza Pedro, ale broni Neuer

22'

Neuer wybija piłkę, przechwytują ją gospodarze

21'

Tempo meczu nieco przygasa

20'

Ribery i Muller, ale rywale znów zatrzymują akcję Bawarczyków

19'

Robben i Schweinsteiger - było groźnie, ale defensywa Barcelony radzi sobie bez faulu w polu karnym

17'

Niemcy są dziś bardzo dobrze ustawieni

16'

Mandżukić przerywa akcję Xaviego

15'

Szczęścia próbował teraz Alves, ale bez skutku

14'

Podopieczni Tito Vilanowy stwarzają zbyt mało sytuacji, by myśleć o pełnym odrobieniu strat

13'

Uderzał głową Adriano, ale nic z tego. Gra przenosi się w pole karne Barcelony

13'

Gospodarze próbują odpowiedzieć, ale po ich akcji tylko rzut rożny

12'

Rusza z kontrą Bayern, a ściślej Robben, popędził całą połowę z piłką, w ostatniej chwili interweniuje Pique!

11'

Katalończycy mają wyraźne problemy ze zdecydowanym narzuceniem rywalom swojego tempa

10'

Rusza Barca czterema zawodnikami. Villa próbował zagrać do Iniesty, ale interweniuje jeden z graczy liderów Bundesligi

9'

Nic z tego

9'

Bayern ma teraz rzut wolny, będzie dośrodkowanie w pole karne

8'

Rajd Lahma i uderzenie zza pola karnego, ale skutecznie zablokowane

7'

Ci natomiast grają w tą samą determinacją, co na Allianz Arena. Na razie nie wygląda to dla Hiszpanów dobrze

6'

Barca ma wyraźne problemy w przechodzeniem linii środkowej Bawarczyków

5'

... Piłka ląduje jednak w rękach Valdesa. W odpowiedzi uderza Dani Alves, ale tym razem skutecznie interweniuje golkiper gości

4'

Robben i Muller próbują kontratakować...

3'

Robben fauluje Adriano. Gospodarze jednak tuż po wznowieniu tracą piłkę

2'

Mandżukić z Mullerem próbowali swoich sił w okolicach pola karnego Barcy, ale na razie bez skutku

1'

Barca próbuje zdominować środek pola

1'

Zaczynamy!

Bayern: Neuer; Lahm, Boateng, van Buyten, Alaba; Javi Martínez, Schweinsteiger; Robben, Müller, Ribéry, Mandżukić.

Barça: Valdés, Alves, Piqué, Bartra, Adriano; Song, Xavi, Iniesta; Pedro, Cesc, Villa.

Znamy już składy:

Cudu, jakiego futbol nie zna - tego potrzebuje dziś Barcelona, by po potężnej porażce w Monachium awansować do finału Ligi Mistrzów. Czy Camp Nou na ten jeden wieczór stanie się hiszpańskim ,,Teatrem Marzeń''? Przekonamy się już niebawem.

• „Brak Messiego to żadna wymówka”

Bayern rozbił wczoraj Barcelonę pod nieobecność Leo Messiego, ale Javi Martinez nie ma wątpliwości, że i z Argentyńczykiem gospodarze nie zdołaliby pokonać rozpędzonej ekipy Juppa Heynckesa.

Pomocnik FC Barcelony wie, gdzie leży źródło klęski w dwumeczu z Bayernem Monachium. Hiszpan wciąż nie wierzy, że jego drużyna uległa Niemcom aż 0:3 na własnym obiekcie.

Tito Vilanova znalazł dosyć prozaiczny powód klęski swojego zespołu w dwumeczu z Bayernem Monachium. Szkoleniowiec Barcelony uważa, że było to głównie wynikiem licznych kontuzji.

Mimo zwycięstwa w dwumeczu aż 7:0, trener Bayernu Monachium na pomeczowej konferencji w ciepłych słowach wypowiedział się o Barcelonie. Zdaniem Juppa Heynckesa, półfinałowa klęska wcale nie oznacza końca wielkiej „Blaugrany".

Szkoleniowiec Bayernu Monachium może czuć się komfortowo przed meczem rewanżowym przeciwko FC Barcelonie. Mimo tego, Jupp Heynckes zapewnia, że jego podopieczni nie zamierzają się skupiać się w tym meczu tylko i wyłącznie na obronie.

Nie dość, że „Duma Katalonii” ma bardzo trudne zadanie przed sobą, Tito Vilanova w środę nie będzie miał do dyspozycji optymalnego składu. Barcelona by myśleć o awansie do finału, musi odrobić aż czterobramkową stratę z pierwszego meczu.

Były trener FC Barcelony i przyszły szkoleniowiec Bayernu Monachium, Pep Guardiola zabrał głos na temat środowego starcia tytanów. „Duma Katalonii” ma przed sobą bardzo trudne zadanie, by awansować musi odrobić czterobramkową stratę z pierwszego meczu.

Trzeci z czterech kroków do finału wewnątrzniemieckiego wykonała Borussia Dortmund. Krok czwarty należy do Bayernu Monachium, który w zasadzie będzie musiał tylko postawić kropkę nad „i".

Trener Bayernu Monachium, Jupp Heynckes przed półfinałowym starciem w ramach Champions League z FC Barceloną nie będzie konsultował się z byłym trenem ekipy z Katalonii, Pepem Guardiolą.