Rozpoczęcie meczu:26.11.2013, 20:45 Stadion:Signal Iduna Park, Dortmund
Grupa i kolejka:Grupa F, kolejka #5 Arbiter:Carlos Velasco Carballo
Widzów:- Polub:

Relacja tekstowa:

93'

Koniec! Borussia wygrywa z Napoli 3-1 po bardzo dobrym meczu. W ostatniej kolejce drużyna Kloppa jedzie do Marsylii, gdzie zmierzy się z tamtejszym Olympiqiem, natomiast Napoli zmierzy się z Arsenalem Londyn.

90'

Od dobrych kilku minut Napoli ma kłopoty z przedostaniem się pod bramkę przeciwników.

90'

Arbiter dolicza trzy minuty.

89'

Za Roberta Lewandowskiego wchodzi Julian Schieber. Borussia ma rzut rożny.

86'

Strzał Mkhitaryana broni Reina.

85'

Lewandowski na spalonym.

83'

Zapata strzela prosto w w Romana Weidenfellera.

81'

Z boiska schodzi Marco Reus - zmienia go Łukasz Piszczek.

78'

Aubameyang strzela gola na 3-1! Ekipa z Dortmundu bliska wygrania tego meczu.

76'

Zapata zmienia Pandeva.

74'

Co za szansa Aubameyanga! Gabończyk wychodzi sam na sam z Reiną, który wygrywa kolejny pojedynek z napastnikami Borussi. Świetne podanie od Lewandowskiego.

71'

Insigne strzela gola kontaktowego na 2-1! Głupia strata na własnej połowie kapitana Borussi - Sebastiana Kehla.

70'

Insigne na spalonym.

69'

Boisko opuszcza Kuba Błaszczykowski. Na murawie pojawia się Pierre Emerick Aubameyang - reprezentant Gabonu.

66'

Lorenzo Insigne zmienia Callejona.

63'

Pierwszy strzał Inlera.

62'

Pierwsza zmiana w szeregach gości - za Dzemailiego wchodzi Inler.

60'

Kuba Błaszczykowski wykańcza składną akcję Dortmundczyków! Asystę zalicza Marco Reus.

60'

Dla odmiany strzał Higuaina fenomenalnie broni Weidenfeller!

59'

Borussia coraz bardziej napiera przyjezdnych. Pachnie drugą bramką. Mkhitaryan zagrywa świetne zawody.

56'

Słaby początek drugiej połowy podopiecznych Rafy Beniteza. Włosi zostawiają dużo przestrzeni dla gospodarzy.

54'

Kolejne świetne zagranie Mkhitaryana! Jednak Kuba zamiast strzelać, próbował jeszcze odgrywać do lepiej ustawionego kolegi z zespołu.

53'

Kapitalna akcja Borussi! Brakuje jednak precyzyjnego strzału Reusa.

49

Rzut wolny dla Napoli.

46'

Przed nami druga połowa, tego jakże ważnego pojedynku, dla końcowego układu tej grupy.

45'

Koniec pierwszej połowy! 1-0 dla Borussi, jednak to nie jest dobry dzień Roberta Lewandowskiego, który zmarnował dwie stuprocentowe sytuacje.

45'

Bardzo groźny strzał Armero! Rzut rożny dla Włochów.

45'

Sędzia dolicza 2 minuty.

43'

W ostatnich minutach pierwszej połowy, tempo gry wyrażnie spadło.

38'

Kolejna żółta kartka. Tym razem ukarany Kehl.

38'

Żółta kartka dla Pandeva.

36'

Bardzo brutalny faul Raula Albiola na Mkihtaryanie. Żółta kartka dla stopera gości.

35'

Kolejna świetna szansa Lewandowskiego! Pepe Reina wygrywa ten pojedynek.

33'

Kolejny strzał gospodarzy! Piłkę wybija na aut hiszpański bramkarz Napoli. Tym razem szczęścia próbował Mkhitaryan.

32'

Lewandowski! Piłka nieczysto uderzona mijaprawy  słupek Reiny o jakieś 2-3 metry .

29'

Callejon! Słupek! Centymetry zadecydowały, że nie mamy remisu. Błąd Durma.

28'

Lepszy fragment gry, jeśli chodzi o gości z Włoch.

26'

Po raz kolejny Bender musi na chwilę opuścić boisko - już po raz trzeci musi zmienić koszulkę. Gracz zmaga się z krwotokiem nosa.

23'

Strzał Higuaina! Jednak zbyt słaby aby zaskoczyć Weidenfellera.

20'

Strata Kuby na 25 metrze od swojej bramki - kończy to się tylko rzutem rożnym dla gości.

18'

Dobre uderze Reusa z rzutu wolnego! Jednak Reina radzi sobie z tym strzałem, który był poprostu za słaby.

16'

Gracze Napoli mają poważne problemy z wyjściem spod pressingu Dortmundu.

15"

Świetne podanie od Mhitaryana! Niestety, Robert Lewandowski fatalnie pudłuje.

14'

Meczy wyraźnie się ożywił.

12'

Groźnie pod bramką Niemców! Napoli stara się szybko odpowiedzieć.

11'

Żółta kartka dla Higuaina.

10'

Kuriozalna sytuacja!!! Rzut karny dla gospodarzy - który pewnie wykorzystuje Marco Reus. 1-0 dla Borussi.

9'

Pierwszy rzut rożny dla Dortmundu.

9'

Żółty kartonik dla Fernandeza - obrońcy Napoli.

7'

Higuain jeszcze nie miał kontaktu z piłką.

5

Gra toczy się w środkowej części boiska.

3'

Jak narazie wieje nudą. Callejon wybija piłkę na aut.

1'

Zaczynamy!!! Przy piłce Borussia.

Obydwa zespoły już na murawie Signal Iduna Park. Przed nami hymn Ligi Mistrzów.

Ciekawa sprawa dotyczy nieobecności Marka Hamsika w składzie Napoli. Otóż Słowak w ostatnim spotkaniu przeciwko Parmie został sfaulowany przez... swojego szwagra, Waltera Gargano.

Finaliści poprzedniej edycji tych prestiżowych rozgrywek znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji po ostatniej domowej porażce z Arsenalem (0:1). BVB po czterech kolejkach zajmuje dopiero trzecią pozycję w grupie F, mając trzy punkty mniej niż dwa czołowe zespoły. Wystarczy więc, że Włosi wywiozą z Signal Iduna Park jeden punkt i po raz drugi w ciągu trzech lat zagrają w Lidze Mistrzów na wiosnę.

Z tym zadaniem piłkarze Napoli w teorii powinni sobie poradzić, bowiem ostatnie tygodnie nie były szczęśliwe dla Dortmundu. Plaga kontuzji, trzy porażki pod rząd i utrata pozycji wicelidera Bundesligi – to wystarczające powody, by kibice płytkiej wiary przekreślili zespół Jürgena Kloppa na straty w starciu z Włochami.

Znamy już składy wyjściowe obydwu zespołów:

Borussia: Weidenfeller - Papastathopoulos, Durm, Kehl, Bender, Reus, Błaszczykowski, Sahin, Grosskreutz, Lewandowski, Mkhitaryan.

ławka rezerwowych: Langerak, Kirch, Piszczek, Gunter, Hofmann, Aubameyang, Schieber.

Napoli: Reina - Maggio, Fernandez, Armero, Albiol, Callejon, Dzemaili, Behrami, Higuain, Mertens, Pandev.

ławka rezerwowych: Rafael Cabral, Uvini, Britos, Cannavaro, Inler, Insigne.

W Dortmundzie mamy 2C Celsjusza oraz 81% wilgotność powietrza.
SSC Napoli już dziś może sobie zapewnić awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. By tak się stało zespół Rafaela Beniteza musi wywalczyć choćby jeden punkt w wyjazdowym spotkaniu z Borussią Dortmund, która stoi z kolei pod ścianą i by myśleć o 1/8 finału, nie może sobie pozwolić na jakąkolwiek stratę.