Rozpoczęcie meczu:23.10.2013, 20:45 Stadion:Old Trafford, Manchester
Grupa i kolejka:Grupa A, kolejka #3 Arbiter:Bas Nijhuis
Widzów:- Polub:

Relacja tekstowa:

93'

Koniec! Manchester United wygrywa 1-0 po golu samobójczym Inigo Martineza z 1 minuty spotkania.

91'

Gracz Manchesteru, (Young) kolejny raz zablokowany przez Carlosa Martineza.

90'

Sędzia dolicza 3 minuty.

89'

Kagawa staje przed kolejną okazją, w tym wypadku trafia tylko w boczną siatkę.

87'

Rooney na spalonym.

86'

Rooney ogrywa jednego z obrońców gości! Jednak podanie do Younga okazuje się zbyt lekkie, uprzedza go chilijski bramkarz Realu.

85'

Tempo spotkania wyraźnie spadło.

82'

Pierwszy strzał Younga. Bardzo niedokładny.

81'

Zbyt lekki strzał Rooneya sprzed pola karnego, piłkę pewnie łapie Bravo.

80'

Za Javiera Hernandeza, na boisku melduje się Ashley Young.

79'

Pardo myli się nieznacznie z rzutu wolnego.

77'

Agirretxe ma trudności z opanowaniem piłki.

74'

Podwójna zmiana w zespole z Sociedad. Za Seferovicia wchodzi Agirretxe, natomiast za Daniela Zurutuzę wchodzi Urugwajczyk Castro.

70'

20 minut  do końca spotkania, czy piłkarze z kraju Basków podkręcą jeszcze bardziej tempo i strzelą upragnionego gola?

Ostatni raz Manchester wygrał z hiszpańskim zespołem, w 2008 roku, a konkretnie z Barceloną (1-0). Zwycięstwo to, dało awans ekipie Alexa Fergusona do moskiewskiego finału LM.

67'

Xabiego Prieto zmienia Ruben Pardo, który w ostatnim meczu ligowym z Valencią strzelił decydującego gola.

64

Kagawa zamiast uderzać z pierwszej piłki, przyjął futbolówkę, po czym dopiero oddał strzał! Jednak Carlos Martinez kolejny raz świetnie blokuje uderzenie gospodarzy! Real Sociedad ciągle gra wysokim pressingiem, ale co mają do stracenia?

62'

Valencia! Słupek! Próba dobitki przez Kagawę zablokowana jeszcze przez Carlosa Martineza!

61'

Rooney strzela z dystansu z ponad 20 metrów, Bravo bez problemu chowa piłkę w koszyczku.

59'

Pierwsza zmiana w Manchesterze. Za Rafaela, który nie radził sobie w drugiej połowie z Griezmannem, wchodzi Smalling.

58'

Poprzeczka! Tym razem próbował Ivan De La Bella. Bramka wisi w powietrzu.

Na 47 spotkań granych przeciwko hiszpańskim klubom, Manchester wygrał jedynie 24% z nich.

55'

Zurutuza próbuje zaskoczyć De Geę strzałem z rzutu wolnego. Niecelny strzał.

54'

Cóż za okazja! Bravo fenomenalnie broni uderzenie Evansa!

53'

Riposta Manchesteru United. Inigo Martinez wybija na rzut rożny.

51'

Sporo dzieje się w polu karnym gospodarzy! O mały włos Jonny Evans nie powtarza wyczynu Inigo Martineza z pierwszych sekund spotkania!

50'

Dobry początek gości.

49'

Rzut rożny dla Basków.

47'

Valencia domaga się karnego, ale holenderski arbiter pozostaje niewzruszony.

46'

Świetne zagranie Griezmanna! Jednak Carlosowi Veli brakuje paru centymetrów, aby skierować ją na wślizgu, w światło bramki. Spóźniony Rafael Da Silva.

46'

Początek drugiej połowy! Od środka zaczyna Real Sociedad.

45'

Koniec pierwszej połowy! 1-0 dla ekipy Czerwonych Diabłów. Zasłużone prowadzenie gospodarzy.

44'

Rzut rożny dla podopiecznych Moyesa. Kolejny raz, Inigo Martinez w prosty sposób daje się ograć.

42'

Piłka po strzale Griezmanna z rzutu wolnego, ląduje na słupku bramki De Gei!

41'

Kolejną żółtą kartkę w bezmyślny sposób zdobywa Xabi Prieto.

39'

Piłka po strzale głową Jonesa, szybuje wysoko nad bramką gości.

38'

Kolejna żółta kartka. Tym razem ukarany Bergara, po faulu na Giggsie. Rzut wolny w okolicach pola karnego Realu.

36'

Patrice Evra zwija się z bólu. Czy powróci do gry?

33'

Żółta kartka dla Kagawy.

31'

Baskowie zdecydowanie poprawili grę defensywną w porównaniu do pierwszego kwadransu gry.

28'

Pierwsza groźna akcja Realu Sociedad! Jednak strzał Seferovicia broni De Gea. Rzut rożny dla Hiszpanów.

26'

Żółty kartonik otrzymuje Rafael po faulu na De La Belli.

25'

Manchester w dalszym ciągu naciska przyjezdnych.

21'

Żółta kartka dla Carlosa Veli.

20'

Piłka w siatce gości! Jednak Hernandez na spalonym, gol nie zostaje uznany.

19'

Korner dla Anglików. Jak narazie dominują zdecydowanie.

18'

Rooney uderza bardzo niecelnie po centrze Valencii.

15'

Jak narazie zespół Sociedadu nie wygląda, na drużynę, która mogłaby dzisiaj zaszkodzić mistrzowi Anglii.

13'

Świetne dośrodkowanie Rafaela! Piłkę po uderzeniu Rooneya broni Bravo, który ratuje swój zespół przed stratą drugiej bramki!

10;

Rzut wolny dla gospodarzy z 20 metrów, po faulu Bergary na Hernandezie. Rooney trafia prosto w mur. Próba kontrataku Realu zgaszona już w zarodku.

8'

Rzut rożny dla Sociedadu. Piłka po strzale Markela Beragary, odbija się od jednego z graczy gospodarzy.

5'

Sytuacja na boisku uspokoiła się. Przy piłce w dalszym ciągu Manchester.

1'

Już w 68 sekundzie spotkania, Anglicy obejmują prowadzenie! Wayne Rooney ograł w polu karnym dwóch zawodników gości, po czym oddał strzał. Piłkę odbitą od słupka wpakował do własnej bramki Inigo Martinez! Fatalne zachowanie młodego Hiszpana!

1'

Zaczynają gospodarze!

Przed nami tradycyjnie hymn Ligi Mistrzów.

Jak narazie, zarówno Manchester jak i Real Sociedad nie radzą sobie w rozgrywkach krajowych. Odpowiednio Baskowie zajmują w Primiera Division 12 miejsce, natomiast mistrz Anglii  jest dopiero 8 w Premier League.

W Manchesterze mamy 12 C, oraz 72% wilgotności. Spotkanie poprowadzi holenderski sędzia Bas Nijhuis.

Znamy już składy wyjściowe obydwu drużyn:

Manchester United - De Gea, Rafael, Evra, Jones, J.Evans, Giggs, Carrick, Valencia, Kagawa, Rooney, Hernandez.

Rezerwowi - Lindegaard, Smalling, Buttner, Nani, Young, Fellaini, Januzaj.

Real Sociedad - Bravo, Carlos Martinez, Gonzalez, De La Bella, Markel Bergara, Inigo Martinez, Xabi Prieto, Zurutuza, Griezmann, Seferovic, Vela.

Rezerwowi - Zubikarai, Ansotegi, Cadamuro, Pardo, Ros, Agirretxe, Castro.

W spotkaniu trzeciej kolejki grupy A Ligi Mistrzów Manchester United podejmie na własnym obiekcie hiszpański Real Sociedad. Chociaż Czerwone Diabły są liderem, ewentualna strata punktów może skomplikować sytuację podopiecznych Davida Moyesa.

PS. Serdecznie przepraszam za problemy techniczne.