Rozpoczęcie meczu:18.02.2014, 20:45 Stadion:Etihad Stadium, Manchester
Kolejka:1/8 finału #1 Arbiter:Jonas Eriksson
Widzów:46 033 Polub:

Relacja tekstowa:

93'

Koniec meczu! Barcelona wygrywa 2-0 z Manchesterem. Rewanż za 3 tygodnie. Ciężkie zadanie czeka Anglików na Camp Nou.

90'

2-0! Dani Alves posyła piłkę pomiędzy nogami Harta!

87'

Korner dla City.

86'

Sergi Roberto wchodzi za Fabregasa.

85'

Fantastyczna interwencja Valdesa! Jednak Dzeko faulował Pique

81'

Minimalny spalony Fabregasa.

80'

City nawet w 10 jest groźnym przeciwnikiem dla Dumy Katalonii.

77'

Świetne podanie Zabalety! Strzał Silvy wyłapuje pewnie Valdes.

76'

Żółta kartka dla Mascherano.

74'

Ostatnia zmiana w Manchesterze. Dzeko za Negredo.

74'

W miejsce Sancheza pojawia się Neymar.

69'

Kolejna świetna akcja bocznego obrońcy - tym razem próbował Clichy.

68'

Świetną okazję zmarnował Dani Alves! Mogło być 2-0 dla Barcy.

67'

Strzał Xaviego bardzo niecelny. Zbyt wychylony przy tym strzale.

63'

Okazja dla City! Jednak Negredo zamiast strzelać, podawał do Nasriego.

62'

Gospodarze cały czas w głębokiej defensywie.

60'

Korner dla Barcy.

58'

Podwójna zmiana: za Kolarova wchodzi Lescott, natomiast za Navasa - Samir Nasri

56'

Od kilku dobrych chwil to Barelona przeważa. Ciekawe co wymyśli Pellegrini.

54'

1-0 dla Barcelony! Messi trafia z karnego!

53'

Czerwona kartka dla Demichelisa!

52'

Na boisku wieje nudą.

46'

Przed nami druga połowa!

Messi jest już 12 godzin bez gola, na angielskich boiskach.

45'

Pierwsza połowa za nami. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał Alvaro Negredo.

45'

Główka Negredo, jednak niecelna. Świetna centra Navasa.

43'

Spalony Barcelony.

37'

Kolejna żółta kartka dla gracza gospodarzy. Tym razem ukarany Kolarov.

35'

Jak narazie hit kolejki rozczarowuje...

32'

Próba zaskoczenia Harta z dystansu. Nic z tego.

30'

Strzał Messiego. Bardzo niecelny.

28'

Żółty kartonik dla Negredo.

26'

Znowu bardzo groźnie pod bramką Hiszpanów! Jednak bez skutku.

24'

Rzut wolny dla MC. Kompany!!! poprzeczka po strzale głową. Piłkę po mocnym koźle łapie Valdes.

23'

Anglicy grają coraz odważniej. Żółta kartka dla Alvesa.

10'

Bardzo duża przewaga w posiadaniu piłki gości. Jednak nic z tego nie wynika.

7'

Jak narazie bez żadnych sytuacji bramkowych dla obydwu drużyn.

3'

Pierwszy rzut rożny dla Katalończyków.

3'

Od pierwszych minut Barcelona ma przewagę w posiadaniu piłki.

1'

Zaczynamy piłkarski spektakl na Etihad Stadium! Przy piłce jako pierwsi gospodarze.

Zespoły na boisku. Przed nami hymn Ligi Mistrzów.

Oba zespoły spotkały się w przeszłości sześciokrotnie, ale za każdym razem w ramach sparingów. W 2003 roku, na nowo wybudowanym Etihad Stadium gospodarze wygrali z Blaugraną 2:1. Gole dla City zdobyli wówczas Trevor Sinclair i Nicolas Anelka.

Znamy już składy wyjściowe obydwu drużyn.

Manchester City: Hart - Kompany, Zabaleta, Kolarov, Clichy, Demichelis, Navas, Silva, Fernandinho, Yaya Toure, Negredo

ławka rezerwowych: Pantilimon, Richards, Lescott, Nasri, Garcia, Dzeko, Jovetic.

FC Barcelona: Valdes - Pique, Mascherano, Alba, Alves, Fabregas, Xavi, Iniesta, Busquets, Sanchez, Messi.

ławka rezerwowych: Pinto, Bartra, Adriano, Song, Sergi Roberto, Pedro, Neymar.

Witam, po zimowej przerwie LM znowu rusza pełną parą. Już dziś, o godzinie 20.45 na stadionie Etihad Stadium, zmierzą się ekipy Manchesteru City i FC Barcelony.

Pomimo zdobycia piętnastu punktów, The Citizens zakończyli grupową rywalizację na drugim miejscu tabeli, ustępując w ostatecznym rozrachunku jedynie obrońcy trofeum - Bayernowi Monachium.

Zdeterminowana, by osiągnąć korzystny wynik w Manchesterze jest jednak Barcelona, która uporała się w grupowej rywalizacji z Milanem, Ajaksem oraz Celtikiem.

Dzisiaj w Anglii, nie zobaczymy kontuzjowanych: Sergio Aguero, Nastasicia oraz zawieszonego Jamesa Milnera. W składzie Barcy na ten mecz nie zobaczymy jedynie Dos Santosa.

• Pellegrini przeprosił za krytykę sędziego

Trener Manchesteru City, Manuel Pellegrini przeprosił za swoje komentarze pod adresem sędziego Jonasa Erikssona. Szwed był arbitrem meczu „The Citizens” z FC Barceloną w Lidze Mistrzów, z jego pracy nie był zadowolony szkoleniowiec angielskiej drużyny.

• „Przegraliśmy przez za duży respekt”

Nie podlega żadnym wątpliwościom, że przy starciu Manchesteru City z FC Barceloną każdy liczył na większe emocje i zdecydowanie lepszy mecz. Vincent Kompany postanowił wyjaśnić postawę swojej drużyny we wczorajszym meczu.

Wczorajsze starcie pomiędzy Manchesterem City a FC Barceloną dostarczyło większych i mniejszych kontrowersji za sprawą głównego arbitra. Głos w tej sprawie postanowił zabrać defensor „Dumy Katalonii”.

Gerardo Martino powiedział po meczu, że ani na moment jego drużyna nie miała innego celu, jak wygranie na Etihad Stadium. Dodał też, że jego piłkarze będą musieli zagrać tak samo w rewanżu.

Manuel Pellegrini na pomeczowej konferencji pochwalił postawę swoich podopiecznych, zapowiadając równocześnie walkę na Camp Nou.

O tym, że futbol jest grą błędów, najlepiej pokazuje decydująca akcja meczu. Dotychczas bezbłędna formacja obronna gospodarzy zaspała, czekając na odgwizdanie faulu. A świetny dotąd Demichelis wziął na siebie odpowiedzialność i jego ryzyko ustawiło całe spotkanie, a może i dwumecz.

Pewności siebie nie brakuje menedżerowi Manchesteru City, Manuelowi Pellegriniemu. Jego podopieczni już za kilka godzin podejmą na Etihad Stadium bardzo silnego rywala, FC Barcelonę.

Pomocnik Manchesteru City, Jesús Navas wypowiedział się na temat wtorkowego rywala. „Obywateli” czeka niewątpliwie ciężki pojedynek w ramach 1/8 finału LM, podejmą oni FC Barcelonę.

W jednym z hitów 1/8 finału Ligi Mistrzów Barcelona zagra z Manchesterem City. Obydwie ekipy po raz pierwszy na przeciwko siebie staną już we wtorek. Zdaniem José Mourinho, faworytami do awansu dalej są Anglicy.

Trener FC Barcelony Gerardo Martino uważa, że w straciu jego podopiecznych z Manchesterem City górą będzie ten, kto dłużej będzie utrzymywał się przy piłce.