Rozpoczęcie meczu:25.02.2014, 20:45 Stadion:Georgios Karaiskakis Stadium, Ateny
Kolejka:1/8 finału #1 Arbiter:Gianluca Rocchi
Widzów:29 815 Polub:

Relacja tekstowa:

93'

Koniec! Olympiakos wygrywa z Manchesterem 2-0. Ciężka sytuacja Anglików w rewanżu.

90'

Żółta kartka dla Ferdinanda.

86'

Valdez zmienia Pereza.

82'

Van Persie! Najlepsza okazja dla Anglików, szczęście mają Grecy.

76'

Paulo Machado wchodzi za Alejandro Domingueza.

78'

Korner dla Greków - pierwszy w tym spotkaniu.

72'

Bardzo nieudane dośrodkowanie Holebasa.

67'

David Fuster wchodzi w miejsce Campbella.

67'

Dobra okazja Olaitana! Jednak bez skutku.

65'

Strzał z dystansu Maniatisa - niecelny.

63'

Spalony Evry.

62'

Druga zmiana - Kagawa za Cleverleya.

60'

Zmiana w Manchesterze - Welbeck za Valencię.

59'

Jak narazie gracze MU nie wiedzą jak rozgryźć dobrze prosperującą defensywę Greków.

55'

Piękny strzał z dystansu Joela Campbella! 2-0 dla gości! trudna sytuacja Manchesteru.

53'

Olympiakos dalej przeważa.

49'

Jak narazie skrzydła Manchesteru "podcięte".

48'

Strzał Pereza po rykoszecie łapie De Gea.

46'

Zaczynamy drugą część spotkania! Czy Manchester zdoła wyrównać?

45'

Koniec pierwszej połowy! Olympiakos prowadzi z Manchesterem 1-0.

43'

Po straconej bramce do ataku wyraźnie rzucili się przyjezdni.

41'

O mały włos, a Maniatis zaliczyłby trafienie samobójcze.

40'

Rzut wolny dla Manchesteru.

38'

GOL!!! DOMINGUEZ! Niby nie groźny strzał, a jednak piłka po rykoszecie trafia do bramki Manchesteru!

35'

Strzał Maniatisa obok bramki.

34'

Jak narazie na boisku wieje nudą..

29

Ładna akcja Campbella, jednak w ostatniej chwili obrońcy MU radzą sobie z Kostarykańczykiem.

26'

Hernan Perez! Piłka mija prawy słupek bramki MU.

W obecnym sezonie David Moyes aż 9 razy zmieniał parę stoperów w Premiership.

22'

Rzut rożny dla MU.

20'

Strzał Maniatisa, bez problemu wyłapuje goalkeeper Manchesteru.

19'

Valencia dośrodkowuje, bardzo niecelnie..

16'

Rzut rożny dla MU, strzał Cleverleya ponad bramką.

15'

Jak narazie bez większych, ciekawych sytuacji poza tą z 8 minuty Domingueza.

11'

Anglicy jak narazie grają bardzo ostrożnie. Czyżby to zasługa presji wywieranej przez trybuny?

8'

Fenomenalny rajd Alejandro Domingueza! Jednak tuż przed De Geą, traci piłkę po 50 metrowym sprincie.

5'

Narazie przewagę w posiadaniu piłki mają gospodarze, chociaż nic z tego nie wynika.

3'

Pierwsza żółta kartka - ukarany Evra.

1'

Zaczynamy!!! Przy piłce jako pierwsi Grecy.

Oto składy wyjściowe obydwu zespołów:

Manchester United: De Gea, Evra, Ferdinand, Smalling, Vidić, Carrick, Young, Cleverley, Valencia, Rooney, Van Persie.

Ławka rezerwowych: Lindegaard, Büttner, Giggs, Kagawa, Fellaini, Hernández, Welbeck.

Olympiacos: Roberto, Maniatis, Holebas, Manolas, Marcano, Leandro Salino, N'Dinga, Peréz, Campbell, Domínguez, Olaitan.

Ławka rezerwowych: Megyeri, A. Papadopoulos, Bong, Paulo Machado, Samaris, David Fuster, Valdez.

Pomimo słabych wyników na krajowym podwórku, nikt z fanów Manchesteru United nie wyobraża sobie, żeby jego ulubieńców zabrakło w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Spośród czterech angielskich przedstawicieli na tym etapie rozgrywek, to Czerwone Diabły mają teoretycznie najłatwiejszego rywala, ale wcale nie oznacza to, że podopiecznych Davida Moyesa czeka łatwa przeprawa w Pireusie.

• Míchel dumny ze swych piłkarzy

Radości z rezultatu wtorkowego spotkania Ligi Mistrzów nie krył szkoleniowiec Olympiakosu Pireus, Míchel. Jego zespół bez większych problemów poradził sobie z Manchesterem United i wygrał 2:0 w pierwszym meczu 1/8 finału tych rozgrywek.

Szkoleniowiec Manchesteru United, David Moyes nie krył rozczarowania rezultatem starcia w Pireusie. Jego podopieczni w fatalnym stylu przegrali z Olympiakosem 0:2 w pierwszym meczu 1/8 finału LM.

Pomocnik Manchesteru United, Michael Carrick nie krył rozczarowania rezultatem starcia w Pireusie. „Czerwone Diabły” w słabym stylu przegrały z Olympiakosem 0:2.

• Utrzymać się w prestiżowych rozgrywkach, "Legenda" kontra "Diabły"

Piłkarze Manchesteru United mają marne szanse na zdobycie tytułu mistrzowskiego w Anglii. Pozostaje im jednak możliwość wygrania Ligi Mistrzów. Pierwszy sprawdzian czeka ich w Pireusie, gdzie lokalny Olympiakos będzie starał powstrzymać „Czerwone Diabły” przed osiągnięciem tego celu.

Wielkim optymistą jest kapitan Manchesteru United, Nemanja Vidić. Zdaniem Serba, jego zespół jest w stanie zgarnąć w tym sezonie najwyższe trofeum, Puchar Ligi Mistrzów.

Co prawda nie jest to zestawienie drużyn z cyklu hitu, ale w naszej opinii w tym dwumeczu nie będzie można narzekać na nudę. Który z zespołów wyjdzie z rywalizacji Olympiakos Pireus – Manchester United zwycięsko? Pod większą presją są bez wątpienia Anglicy, od których awansu po prostu się wymaga.