Rozpoczęcie meczu:19.02.2014, 20:45 Stadion:Stadio Giuseppe Meazza "San Siro", Mediolan
Kolejka:1/8 finału #1 Arbiter:Pedro Proença
Widzów:65 890 Polub:

Relacja tekstowa:

93'

Koniec! Milan przegrywa z Atletico 0-1, co stawia drużynę Seedorfa w trudnej sytuacji w perspektywie rewanżu na Calderon.

92'

Żółty kartonik dla Lopeza.

90'

Żółta kartka dla Ramiego. Rzut wolny z około 25 metrów.

87'
Ależ potężne uderzenie Ramiego z wolnego! Nie ma bramki.
85'

Andrea Poli ustępuje miejsca na boisku dla Kevina Constanta.

83'

DIEGO COSTA!!! 1-0 dla gości, snajper pozostawiony bez opieki i Hiszpanie wychodzą na prowadzenie. Błąd Ramiego.

80'

Adrian Lopez zmienia Raula Garcię.

79'

Cóż za akcja Atletico! Zabrakło jednak dobrego strzału Raula Garcii...

77'

Giampaolo Pazzini zmienia kontuzjowanego Balotellego.

76'

Korner dla Atletico.

75'

Ostry, nieprzyjemny strzał Garcii wyłapuje Abbiati.

74'

Cristian Rodriguez zmienia Turana.

71'

Taarabt nieczysto trafił w piłkę! Świetna szansa nie w pełni wykorzystana. Marokańczyk rozgrywa dziś bardzo dobry mecz.

69'

Żółta kartka dla Costy. Rzut wolny dla Rossonerich z przyzwoitej odległości.

64'

Rzut wolny dla Milanu z okolic 40 metra. piłka odbija się od gracza Atletico, rzut rożny.

61'

Ukarany kartką po raz pierwszy Bonera.

59'

Kolejny strzał Kaki! W dalszym ciągu bez efektu.

58'

Z dystansu próbował zaskoczyć bramkarza Atletico Adel Taarabt. Piłkę po rykoszecie łapie młody Belg.

56'

W kolejnej stykowej sytuacji ucierpiał Garcia.

54'

Milan wyraźnie spuścił z tonu.

51'

Na boisku powoli zaczyna dominować Atletico.

48'

Strzał Raula Garcii blokuje Rami.

48'

Wyrównany początek drugiej połowy. Gra toczy się w środkowej strefie boiska.

46'

Początek drugiej połowy!

45'

Koniec pierwszej połowy! Milan-Atletico 0-0. Remis, bardziej ze wskazaniem na Włochów.

44'

Kolejna żółta kartka - tym razem ukarany Abate.

41'

Żółta kartka dla Suareza po faulu na Balotellim, który poradził sobie aż z dwoma obrońcami gości.

37'

Groźnie pod bramką gości! Sędzia nie decyduje się na podyktowanie karnego dla Milanu.

36'

Costa uprzedzony przez Abate! Dobra interwencja Włocha, rzut roźny dla Atletico.

30'

Znowu szansa Kaki! Idealnie wyłożoną piłkę przez Balotellego Brazylijczyk marnuje.

28'

Strasznie ryzykowne podanie Taarabta we własnym polu karnym. Korner dla Atletico.

26'

Pierwsza zmiana w szeregach Rossonerich. Za De Sciglio wchodzi Abate.

25'

Piłkę po strzale głową Raula Garcii pewnie łapie Abbiati.

22'

Od paru dobrych kilku chwil, Milan dominuje. Rzut wolny dla Włochów.

20'

Insua traci panowanie nad sobą! Pierwsza żółta kartka.

18'

Kolejna fenomenalna centra Taarabta! Strzał głową Poliego z 6 metrów broni Courtois.

15'

Poprzeczka po strzale Kaki! Warto dodać, że świetnie zachował się Taarabt, wypracowując koledze miejsce do strzału. Piłka otarła się jeszcze od jednego z obrońców Hiszpanów.

13'

De Jong strzela z dystansu, lecz bardzo niecelnie. Przypomnijmy, zagrożonymi absencją w  rewanżu w zespole Milanu są: De Jong oraz Balotelli.

9'

Miranda fauluje Balotellego w pobliżu pola karnego Atletico. Z rzutu wolnego próbował zakoczyć Courtoisa sam poszkodowany, jednak piłka przeszła z 3-4 metry od prawego słupka bramki.

7'

Bardzo dobre dośrodkowanie Juanfrana! Garcia nie sięga piłki, Włosi mogą odetchnąć.

6'

Mało opanowania, dużo nerwowości i niedokładności ze strony Milanu.

4'

Goście cały czas przy piłce, jednak brakuje końcowego sfinalizowania akcji.

2'

Od pierwszych sekund groźnie pod bramką Abbiatiego!

1'

Zaczęli! Przy piłce jako pierwsi gracze Milanu.

Zespoły są już na murawie San Siro. Przed nami tradycyjnie hymn Ligi Mistrzów. Zawody poprowadzi pan Pedro Proenca z Portugalii.

Tak się przedstawiają składy wyjściowe  drużyn:

Milan: Abbiati - De Sciglio, Rami, Bonera, Essien, Poli, Emanuelson, de Jong, Kaka, Taarabt, Balotelli.

ławka rezerwowych: Amelia, Mexes, Constant, Zaccardo, Pazzini, Petagna.

Atletico Madryt: Courtois - Godin, Juanfran, Insua, Miranda, Mario Suarez, Koke, Raul Garcia, Turan, Gabi, Diego Costa.

ławka rezerwowych: Aranzubia, Alderweireld, Cristian Rodriguez, Sosa, Diego, Adrian Lopez, Villa.

Zajmujący dopiero dziewiąte miejsce w Serie A Milan szansy na odzyskanie zaufania kibiców musi szukać w europejskich pucharach. W pierwszej rundzie fazy pucharowej los rzucił naprzeciw Rossonerim walczące o tytuł w Primera Division Atletico Madryt.

• Costa: To jeszcze nie koniec

Napastnik Atlético Madryt ma powody do dumy, ponieważ to on przesądził o zwycięstwie swojego zespołu w starciu przeciwko AC Milanowi. Hiszpan wstrzymuje się jednak z zachwytem do rewanżu.

Mimo, że Milan przegrał na własnym obiekcie, to jego piłkarze wciąż wierzą w awans do kolejnej rundy. Zdanie na ten temat wyrazili Adel Taarabt oraz Andrea Poli.

Powody do zadowolenia mają kibice Atlético Madryt, ponieważ ich ulubieńcy wywalczyli w Mediolanie korzystny wynik przed rewanżem u siebie. Szczególne pochwały należą się dwóm piłkarzom, którzy wyrwali Milanowi zwycięstwo.

AC Milan w dosyć nieszczęśliwych okolicznościach przegrał na własnym boisku z Atlético Madryt 0:1 w ramach pierwszego meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Pomimo niekorzystnego rezultatu, z postawy swoich graczy zadowolony jest Clarence Seedorf.

Spotkanie między zespołem z Mediolanu a ekipą z Madrytu miało zakończyć się zgodnie z przedmeczowymi prognozami, bezbramkowym remisem. Taki rezultat długo utrzymywał się w tym starciu, jednak w 83. minucie gwiazdor gości dał prowadzenie swojej drużynie.

Real, Bayern, Chelsea? AC Milan mógł w 1/8 finału Ligi Mistrzów trafić na naprawdę wielkie firmy. Ostatecznie nie wylosował najgorzej, ale w konfrontacji z Atlético Madryt i tak nie będzie faworytem.