Rozpoczęcie meczu:11.03.2014, 20:45 Stadion:Wanda Metropolitano, Madryt
Kolejka:1/8 finału #2 Arbiter:Mark Clattenburg
Widzów:49 186 Polub:

Relacja tekstowa:

90'

Koniec! Atletico wygrywa na Calderon z Milanem aż 4-1. Bohaterem spotkania został Diego Costa i to Hiszpanów zobaczymy w 1/4 finału Ligi Mistrzów.

90'

Strzał Kaki bardzo niecelny.

85'

7 gol Diego Costy w obecnej edycji Ligi Mistrzów! 4-1 dla Atletico.

82'

Diego zmienia zmęczonego Koke.

78'

Muntari za de Jonga.

78'

Kolejna zmiana - Cristian Rodriguez za Ardę Turana.

74'

Żółta kartka dla Robinho.

73'

Robinho strzela w poprzeczkę! Piękne podanie od Kaki.

72'

Jose Sosa wchodzi za Garcię.

71'

Gola po stałym fragmencie gry strzela Raul Garcia! Szanse Milanu wydają się być pogrzebane.

70'

Żółtą kartką ukarany Bonera.

69'

Pazzini zmienia Essiena.

67'

Courtois broni strzał Robinho jedną ręką.

62'

Korner dla Atletico.

59'

Rzut wolny dla Milanu.

54'

Gospodarze przeważają w posiadaniu piłki, jak narazie Włosi bezradni.

51'

Atletico coraz bardziej naciera, rzut rożny.

48'

Gabi! Konta Atletico skończyła się niepowodzeniem, na szczęście dla podopiecznych Seedorfa.

48'

Korner dla Włochów.

46'

Dobry początek gospodarzy! Costa strzela z ostrego kąta jednak bez skutku.

46'

Robinho zmienia Taarabta.

46'

Przed nami druga połowa spotkania.

45'

Koniec pierwszej połowy! Atletico wygrywa z Milanem 2-1.

45'

Żółty kartonik da Balotellego.

44'

Strzał Turana pewnie chwyta Abbiati.

42'

Raul Garcia strzela z przewrotki! Cóż to byłby za gol, jakby trafił..

40'

Gola na 2-1 zdobywa po rykoszecie Arda Turan!

36'

100% okazję miał Kaka! Jednak nie strzela gola.

35'

Korner dla Milanu.

31'

Jak narazie Atletico bez żadnych większych sytuacji, poza tą bramkową.

27'

1-1!!! Milan uśpił graczy Atletico! Kaka zdobywcą gola po asyście Poliego.

23'

Dużo nerwowości w zespole włoskim.

20'

Gospodarze kontrolują przebieg spotkania. Milan bez dogodnych sytuacji.

16'

Rzut wolny dla Milanu z ciekawej odległości.

15'

Kolejna bezsensowna strata Włochów. Rzut rożny dla Atletico.

13'

Trochę lepszy fragment gry Milanu.

10'

Było blisko! Po strzale Koke, piłka mija o centymetry lewy słupek bramki Abbiatiego.

9'

Jak narazie to Hiszpanie dominują.

7'

Żółta kartka dla Ramiego. Rzut wolny z dogodnej odległości dla Atletico.

5'

Żółta kartka dla Raula Garcii.

3'

Gol! Już w 3 minucie Diego Costa pakuje bramkę z do siatki, po dośrodkowaniu Koke! 2-0 w dwumeczu.

1'

Zaczęli! Przy piłce jako pierwsi gracze Milanu.

Zespoły wychodzą na murawę, za chwilę tradycyjnie usłyszymy hymn Ligi Mistrzów.

Z powodu zawieszenia w składzie Milanu zabraknie kapitana - Riccardo Montolivo. Głównym zmartwieniem szkoleniowca gospodarzy będzie natomiast nieobecność Tiago i Javiera Manquillo.

A o to i składy:

Milan: Abbiati, Rami, Abate, Bonera, Essien, Poli, Emanuelson, de Jong, Kaká, Taarabt, Balotelli

Ławka rezerwowych: Amelia, De Sciglio, Mexès, Zaccardo, Muntari, Robinho, Pazzini.

Atlético: Courtois, Godín, Filipe Luís, Juanfran, Miranda, Mario Suárez, Koke, Raúl García, Arda Turan, Gabi, Diego Costa

Ławka rezerwowych: Aranzubia, Alderweireld, Insua, Cristian Rodríguez, Sosa, Diego, Villa.

By awansować do kolejnej rundy Ligi Mistrzów, piłkarze Clarence'a Seeforfa musieliby wznieść się  na wyżyny swoich umiejętności i wygrać w Madrycie. Ze względu na zaliczkę z pierwszego spotkania, znacznie więcej szans na awans daje się drużynie Atletico.

Choć Milan sprawiał lepsze wrażenie i miał więcej sytuacji strzeleckich, przed trzema tygodniami, gdy oba kluby spotkały się w Mediolanie, nie zdobył ani jednego gola. Co innego Los Rojiblancos. Za sprawą skutecznego strzału Diego Costy z końcówki wspomnianego spotkania, Atletico wygrało na wyjeździe 1:0. Jak będzie dziś?

• Szturm na Madryt bez kapitana

AC Milan dał się pokonać na własnym obiekcie w pierwszym spotkaniu. Ostatni włoski reprezentant w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów musi teraz się bardzo postarać o korzystny wynik na Vicente Calderón. Nie dość, że grają na wyjeździe, to jeszcze bez swojego kapitana Riccardo Montolivo.

Real, Bayern, Chelsea? AC Milan mógł w 1/8 finału Ligi Mistrzów trafić na naprawdę wielkie firmy. Ostatecznie nie wylosował najgorzej, ale w konfrontacji z Atlético Madryt i tak nie będzie faworytem.