• 41 Posiadanie piłki 59

Video związane z tym meczem:

Newsy związane z tym meczem:

• Honor Francji uratowany, AS Monaco eliminuje „Obywateli”

Do ćwierćfinału zakwalifikował się reprezentant Ligue 1. AS Monaco udało się zanotować korzystny wynik i awansować do najlepszej ósemki tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Pomocnik AS Monaco na konferencji prasowej przed meczem z Manchesterem City powiedział, że jego zespół nie może od razu rzucić się na rywala, bo to może skończyć się źle dla lidera tabeli Ligue 1.

Przed trzema tygodniami byliśmy świadkami nie lada widowiska. Wówczas oba zespoły zdobyły łącznie osiem bramek. Aż pięć z nich strzelili piłkarze z Manchesteru, lecz nie można powiedzieć, że podopieczni Leonardo Jardima zaprezentowali się o wiele gorzej, gdyż do 70 minuty grali jak równy z równym. Jednak w końcówce spotkania opadli oni z sił i stracili trzy gole. Pomimo tego, nie można zakładać, że AS Monaco stoi na straconej pozycji, gdyż ten zespół w lidze tylko dwukrotnie stracił punkty na własnym obiekcie. Liczymy zatem na zacięty pojedynek, w którym podobnie jak w pierwszym meczu zobaczymy kilka bramek.

Radamel Falcao we wczorajszym meczu z Bordeaux wszedł na murawę w 65. minucie i zaliczył asystę w wygranym spotkaniu 2:1. Jednak snajper AS Monaco prawdopodobnie nie zagra w rewanżowym starciu z Manchesterem City. Absencja w Lidze Mistrzów może być spowodowana kontuzją biodra.

Wczoraj „Obywatele” pokonali 5:3 zespół zarządzany przez Leonardo Jardima, który uważa, że sprawa awansu do ćwierćfinału jest wciąż otwarta. Natomiast Josep Guardiola twierdzi, że jego podopieczni w rewanżu nie mogą bronić dwubramkowej przewagi, lecz starać się o kolejne trafienia.