2009/2010 Barcelona 0 0' 0 0 0 0 0 0

Newsy związane z tym zawodnikiem:

• Bayern zwyciężył w delegacji

Bayern Monachium dzisiaj rozgrywał spotkanie wyjazdowe, ale z Mainz przywiózł cenne trzy punkty.

W meczu o Superpuchar Niemiec górą okazał się być Bayern Monachium. W pierwszej połowie dwa gole zdobył Robert Lewandowski.

Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Tym razem otrzymaliśmy sporo informacji dotyczących włoskiego calcio.

Sevilla, która sensacyjnie wyeliminowała Manchester United zmierzyła się z Bayernem Monachium, który w ostatniej kolejce Bundesligi wygrał z Borussią Dortmund 6:0. „Sevillistas” byli dla „Bawarczyków” godnym przeciwnikiem, co odzwierciedla wynik rywalizacji.

To było już niemal przesądzone po pierwszym spotkaniu, że Bayern Monachium zamelduje się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Podopieczni Juppa Heynckesa postawili kropkę nad "i", po raz drugi wygrywając z Besiktasem.

Arjen Robben i Thiago Alcantara nabawili się urazów we wczorajszym meczu z Anderlechtem w Brukseli. Drugiego z nich czeka długa przerwa.

• DFB Pokal: Ogrom emocji w Lipsku. „Czerwo”, dogrywka i karne. Bayern gra dalej!

W najciekawszym meczu 1/16 finału Pucharu Niemiec oba zespoły stanęły na wysokości zadania, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs „jedenastek”.

Bayern Monachium fazę grupową Ligi Mistrzów rozpoczął od pewnego zwycięstwa z Anderlechtem. Klub Łukasza Teodorczyka pomógł gospodarzom, szybko otrzymując czerwoną kartkę.

Pomocnik Bayernu Monachium, Thiago Alcântara w wywiadzie dla niemieckiego dziennika Bild zdecydował się wziąć w obronę politykę transferową klubu i stwierdził, że mistrz Niemiec nie potrzebuje wielkich wzmocnień, aby móc rywalizować z najlepszymi europejskimi klubami.

Przedstawiamy Państwu wypowiedzi graczy FCB, którzy udzielili ich tuż po tym, jak mistrz Niemiec poznał swojego rywala w walce o półfinał Ligi Mistrzów.

Trener Bayernu Monachium, Carlo Ancelotti pochwalił Thiago Alcântarę za genialny występ w Lidze Mistrzów przeciwko Arsenalowi. Hiszpański pomocnik zdobył dwa gole po przerwie i w końcówce meczu zaliczył asystę przy golu Thomasa Müllera, który ustalił wynik rywalizacji na 5:1.

Pojawiły się spekulacje, że Thiago Alcântara będzie chciał opuścić Bayern Monachium. Ojciec zawodnika jednak zdementował te rewelacje i zapewnił, że jego syn chce zostać na Allianz Arena jeszcze przez długie lata.

Trener Bayernu Monachium, Carlo Ancelotti z optymizmem patrzy na swoją kadrę meczową. Do końca lutego powinien do gry wrócić obrońca, Jérôme Boateng. Defensor nie zagra w pierwszym meczu Ligi Mistrzów z Arsenalem, ale bardzo prawdopodobne, że wyzdrowieje na rewanż 7 marca. Piłkarz zmaga się z problemem barku.

Większość zawodników zrobiłaby wszystko, aby grać dla Barcelony. Jednak Thiago Alcântara, który na Camp Nou występował w latach 2009-2013 ma inne zdanie na ten temat. Jednak Hiszpan nie ma skrupułów i uważa, że podjął słuszną decyzję odchodząc w lecie 2013 roku do Bayernu Monachium.

Pomocnik Bayernu Monachium przed meczem z Atlético Madryt stwierdził, że on i jego koledzy dobrze znają zespół, z którym się zmierzą.

Piłkarze mistrza Niemiec nie zwalniają tempa. Hertha wraca do stolicy z bagażem trzech bramek.

Josep Guardiola ujawnił, że chciałby Thiago Alcântarę ściągnąć do Manchesteru City. Piłkarz jednak na portalu społecznościowym jasno wyraził się, że na kolejny sezon zostanie na Allianz Arena.

24-latek doznał urazu kolana podczas spotkania towarzyskiego rozgrywanego z Anglią. Chociaż uraz nie jest groźny, Hiszpana czeka kilkutygodniowa przerwa w grze.

W związku z zakończeniem drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów prezentujemy Wam, najlepszą według nas, jedenastkę piłkarzy. Pojawiają się znane nazwiska, jak i zupełnie nowe osoby. Nie zgadzacie się z naszym wyborem, macie swoje typy, a może właśnie uważacie tak samo jak my? I kto Waszym zdaniem zasłużył na największy plus kolejki? Zapraszamy do dyskusji!

• Kolejne osłabienie Bayernu. Kapitan kontuzjowany!

Philipp Lahm, podobnie jak Luka Modrić, nie będzie mógł występować przez najbliższe trzy miesiące.

Dopiero co zaczął trenować, wydawało się, że najgorsze ma już za sobą, jednak nic bardziej złudnego. Thiago Alcantara doznał kontuzji więzadła pobocznego przyśrodkowego, która eliminuje go z gry na długi okres czasu.

Kiedy w meczu z Hoffenheim urazu nabawił się Thiago Alcântara badania pokazały, że pomocnika Bayernu Monachium czeka osiem tygodni przerwy i, że w tym sezonie już nie zagra. Piłkarz jednak robi spore postępy i najprawdopodobniej w końcówce sezonu zobaczymy go w zespole Bawarczyków.

W lecie zeszłego roku Bayern Monachium pozyskał z Barcelony Thiago Alcantarę. Pomocnik podziękował swojemu rodakowi, Javiemu Martinezowi za szybszą adaptację na Allianz Arena. W dodatku trenerem zespołu został Josep Guardiola, który w latach 2008-2012 prowadził kataloński zespół i miał okazję współpracować z młodym zawodnikiem.

Podopieczni Pepa Guardioli ponownie nie mieli najmniejszych problemów, aby pokonać ligowych przeciwników. Tym razem wyjazd do Hannoveru okazał się równie owocny i zespół z Monachium wywiózł trzy punkty.

VfB Stuttgart, znajdujący się obecnie w środku tabeli ligi niemieckiej, stworzył niemały problem gościom z Monachium. To właśnie gospodarze jako pierwsi zdobyli bramkę, ale podopieczni Guardioli walczyli do końca, co się opłaciło, bowiem zgarnęli kolejne trzy punkty.

Nie było niespodzianki w finale Klubowych Mistrzostw Świata. Z turnieju rozgrywanego w Maroku trofeum przywiózł Bayern Monachium, który pewnie pokonał Raję Casablanca 2:0, strzelając oba gole w pierwszej połowie.

W prasie pojawiły się doniesienia o rzekomej chęci zmiany otoczenia gracza Realu Madryt. Nieoficjalnie mówi się, że kością niezgody jest pensja Niemca.

Nowy nabytek Bayernu Monachium nie wyjdzie na murawę nawet przez dwa miesiące. Piłkarz nabawił się kontuzji kostki.

22-letni pomocnik zostałby na Camp Nou, gdyby chciał tego klub - tak przedstawia sprawę sam zainteresowany. Piłkarz twierdzi, że Katalończycy nie próbowali przekonać go do kontynuacji kariery w Barcelonie.

Spotkanie finałowe Telekom Cup 2013 mogło się podobać zważywszy na szybkie tempo i niekonwencjonalne zagrania piłkarzy, które cieszyły oko. Gospodarze łatwo się nie poddali i choć przegrywali już różnicą trzech bramek, zdołali rzucić wyzwanie przeciwnikom i w końcówce pierwszej połowy zmniejszyć straty do dwóch bramek. Na niewiele się to zdało, bowiem Bayern dołożył dwa trafienia po przerwie i w dobrym stylu zdobył puchar Telekom Cup.