2011/2012 Real Madryt 2 119' 1 0 0 0 0 0

Newsy związane z tym zawodnikiem:

• Napoli znowu wygrywa, piękne trafienie Callejona z rzutu rożnego

SSC Napoli po raz kolejny udowodniło, że jest w gazie i poważnie myśli w tym sezonie o wywalczeniu Scudetto. Dzisiaj neapolitańczycy przed własną publicznością pokonali US Sassuolo Calcio.

W grupie F zmierzyły się ze sobą zespoły, które przegrały swoje ostatnie spotkania w Lidze Mistrzów. SSC Napoli niespodziewanie uległo Szachtarowi Donieck 1:2. Natomiast Feyenoord został zdemolowany przez Manchester City 0:4. Obie drużyny potrzebowały punktów, aby móc się liczyć w Lidze Mistrzów.

SSC Napoli miało olbrzymie kłopoty z beniaminkiem, SPAL. Podopieczni Maurizio Sarriego ostatecznie odnieśli szóste ligowe zwycięstwo z rzędu, triumfując tym razem 3:2.

W pierwszy weekend po przerwie reprezentacyjnej było dużo niespodziewanych wyników. Bologna FC, która w niedzielny wieczór gościła SSC Napoli, chciała sprawić kolejną sensację. Gospodarzom to się nie udało, chociaż rozmontowanie obrony rywala przez klub Polaków trwało dość długo.

W 32 kolejce Serie A na stadionie Świętego Pawła w Neapolu gospodarze zmierzyli się z zespołem Udinese Calcio. Spotkanie AS Romy z Atalantą zakończyło się remisem, dlatego piłkarze Napoli za wszelką cenę chcieli zdobyć dziś trzy punkty i skrócić dystans do bezpośredniego rywala.

Już w przyszłym tygodniu na Estadio Santiago Bernabéu Real Madryt podejmie SSC Napoli w Lidze Mistrzów. Były napastnik "Królewskich" obecnie gra w neapolitańskim klubie i José Callejón przyznaje, że Cristiano Ronaldo jest najbardziej kompletnym zawodnikiem na świecie.

Maurizio Sarri nie wystawił dziś swojej podstawowej jedenastki na mecz z Bologną. Dał odpocząć kilku zawodnikom, między innymi Arkadiuszowi Milikowi. Jak się jednak okazało, Polak był potrzebny Napoli.

SSC Napoli podejmowało u siebie AC Milan, szlagier 2. kolejki Serie A przyniósł wiele emocji. Kibice jednych i drugich mogą być zadowoleni z postawy swoich pupili. O ile pierwsza połowa należała do gospodarzy i Arkadiusza Milika, o tyle po przerwie dominowali goście.

W związku z tym, że z mistrzem Hiszpanii łączonych jest wielu znanych zawodników, prezydent Atlético Madryt, Enrique Cerezo zdementował doniesienia na temat niektórych letnich transferów.

Hiszpan w wywiadzie dla Gazzetta dello Sport przyznał, że zainteresowane jego usługami było Atletico Madryt. Oferta mistrzów Hiszpanii spotkała się z odmową Napoli.

Na celowniku wicemistrza Francji znaleźli się Dries Mertens oraz Jose Callejon.

Hellas Verona marząc o grze w Lidze Europy musiała wygrać w ostatniej kolejce z SSC Napoli. Jednak gospodarz okazał się bardzo niegościnny, nie tylko zwyciężył u siebie, ale wręcz rozbił rywala 5:1. Dublet zaliczyło dwóch zawodników, w pierwszej połowie był nim Zapata, po przerwie Mertens.

SSC Napoli od dawna znajdowało się w czołówce najskuteczniejszych klubów Serie A. Jednak dzisiaj ekipa wygrała na wyjeździe 5:2 i dzięki tak okazałej wygranej wysunęła się na trzecie miejsce w tabeli ligi włoskiej oraz w kwestii ilości zdobytych goli. Lepszym bilansem mogą pochwalić się tylko Juventus Turyn i AS Roma.

Wreszcie znalazł się ktoś, kto pokonał Juventus Turyn w Serie A i tym samym po 22 kolejkach bez porażki „Stara Dama” wreszcie przegrywa. Nie ma to jednak większego wpływu na układ tabeli, bo strata trzech punktów sprawia, że przewaga nad drugą AS Romą nadal jest ogromna – 11 punktów.

• Napoli walczy do końca i wygrywa w hicie!

Starcie między piłkarzami Rafy Beníteza a ekipą AS Romy było niezwykle wyrównane. Kiedy już wydawało się, że drużyny podzielą się punktami, do bramki gości trafił sprowadzony latem z Realu, José Callejón.

• Napoli w finale Coppa Italia!

Gospodarze zdołali odrobić straty z pierwszego meczu półfinałowego i na własnym obiekcie pewnie pokonali AS Romę. Wygrana była w pełni zasłużona, a bramki strzelali Callejón, Higuaín oraz nowy nabytek, Jorginho.

Drużyna SSC Napoli pokonała w najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 16. kolejki Serie A Inter Mediolan 4:2. Bramki dla zwycięzców zdobyli Gonzalo Higuaín, Dries Mertens, Blerim Džemaili oraz José Callejón.

• Napoli wygrywa, ale odpada z Ligi Mistrzów!

Czego zabrakło Napoli do awansu do 1/8 finału Champions League? Jednej bramki więcej dzisiaj przeciwko Arsenalowi? Większej koncentracji w meczu u siebie z Borussią, kiedy to Zuniga strzelił samobója na 2-1 w 88. minucie? Większej zaciekłości na Signal Iduna Stadium? Na przestrzeni prawie 4 miesięcy gry o być albo nie być w grupie śmierci zadecydowały detale.

W poniedziałkowy wieczór Napoli zmierzyło się z rzymskim Lazio w 14. kolejce Serie A. Pojedynek na Stadio Olimpico obfitował w emocje i zakończył się zwycięstwem podopiecznych Rafy Beníteza 4:2. Dublet zdobył Gonzalo Higuaín, swoje trafienie dołożył też Goran Pandev oraz José Callejón.

SSC Napoli i Juventus Turyn będą po zakończeniu 11. kolejki Serie A zajmować odpowiednio drugie i trzecie miejsce w tabeli. Wczoraj obie ekipy solidarnie wygrały swoje spotkania, choć napotkały na opór ze strony rywali.

• „Występy w Napoli mogą mi pozwolić na wyjazd na mundial”

Rafael Benítez po odejściu Edinsona Cavaniego do Paris Saint-Germain zrewolucjonizował nieco skład SSC Napoli. Z Realu Madryt kupił trzech zawodników: Raúla Albiola, José Callejóna i Gonzalo Higuaína. Pierwszy z nich wypowiedział się w kilku słowach o swojej aklimatyzacji na San Paolo.

Podopieczni Rafy Benitez bez najmniejszego wysiłku poradzili sobie z Livorno, ogrywając przyjezdnych 4:0.

Oba zespoły walczyły ze sobą jak równy z równym. Do przerwy to Chievo mogło strzelić więcej bramek, ale skończyło się na remisie 2:2. W drugiej połowie „Azzurri” dołożyli dwa trafienia i odnieśli ważną wygraną.

José Callejón odchodzi z Realu Madryt. Oficjalna strona SSC Napoli potwierdziła osiągnięcie pełnego porozumienia w sprawie transferu Hiszpana.

Transfer Isco do Realu Madryt wydaje się już przesądzony. Jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy na świecie ma trafić na Santiago Bernabeu niedługo po zakończeniu Euro U-21.

Po obfitującym w bramki spotkaniu Real Sociedad zremisował z Realem Madryt 3:3. W doliczonym czasie gry jeden punkt zespołowi z San Sebastian zapewnił Xabi Prieto.

José Mourinho nie krył swojego zadowolenia z postawy młodych zawodników, którzy znacząco pomogli wygrać Realowi Madryt w starciu z Ajaxem Amsterdam w spotkaniu wygranym przez Hiszpanów 4:1. Szkoleniowiec „Królewskich” w samych superlatywach opisywał występy trójki młodych wychowanków: Nacho, José Rodrígueza oraz Álvaro Moraty.

Real Madryt pokonał na zakończenie fazy grupowej Ligi Mistrzów Ajax Amsterdam. Porażka w Hiszpanii nie skończyła jednak europejskiej przygody Holendrów w bieżącym sezonie.

Mistrz Hiszpanii w 1/16 Copa del Rey nie dał się zaskoczyć Alcoyano i wygrał 3:0. Jednak „Królewscy” długo męczyli się z rywalem i dopiero w ostatnich dwudziestu minutach rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść.

Real Madryt jest regularnie krytykowany, że ma słabą szkółkę swoich wychowanków i ciągle dokonuje transferów. José Callejón nie potwierdził jednak opinii mediów i chwali sobie drużynę Castilli.